61

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Aha dzięki właśnie tak myślałem, a wszystkie co widziałem to 80/85 i właśnie mnie ciekawiło, bo tak liczyłem, że się różnią. Ja myślałem, że ten wariator(jak to nazwałeś przerzutka) jest najmniej awaryjny. Ten ma zwykły hydrauliczny, z drugiej strony sprężyna w kole. Właśnie czemu te blachy pękają, te od wariatorów? Widziałem kilka i aby jeden miał całe reszta spawane. Jak połączone są wariatory z młocarnią odrzutnikiem?
Jestem już upierdliwy? big_smile Mam nadzieję, że jeszcze nie, bo pewnie będę miał w przyszłości kilka pytań.
Witek jak możesz to zapodaj ten katalog irencia20@wp.pl

62

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

kto pyta nie błądzi ... jedno na wale a drugie poprzez blachy  na łożyskach

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

63

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Wojtas jak patrzyłem to ten 105 wytrząsacze ma większe od 86 jednak sita ma nawet nieco mniejsze jak podają, to skąd ta wydajność się bierze, skoro sita takie same? Jak widziałem to mają zadarte mocno do góry nie ma problemu zapychania się całego podsiewacza materiałem?

64

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

mniejsze sita? co ty gadasz

w 105 masz 6 wytrzasaczy  w 80 masz 4

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

65

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Katalog wysłany

66

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Dzięki Witek za katalog plus poleciał.
Wojtas mi chodzi o porównanie 86 i105
http://www.agrospis.pl/kombajny/claas-dominator-86
http://www.agrospis.pl/kombajny/claas-dominator-105
Powierzchnia wytrząsaczy jest różna, jednak powierzchnia sit (całkowity obszar przesiewania jest taki sam)
Chyba że bzdury są w tych kartach, bo jakoś nie mogę przegryźć tego.

67

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

To claas dominator 105 ma silnik 7 cylindrowy?

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

68

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

A no widzisz rzeczywiście muszą być jakieś błędy bo silnik V8 a liczba cylindrów 7 :stu: Czyli nie ma co na to patrzeć.

69

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Panowie chciałem zrozumieć jak działają czujniki awaryjności  w claasie, bo 3mi działają a reszta nie. Jakby sprzęgła w kombajnie były takie jak w bizonie lub w fortschricie(głośne) to nie przejmowałbym się. Jednak tutaj są cierne i nie będzie słychać jak coś się zatrzyma, a wiadomo później może zrobić się niebezpiecznie. Trochę wątek jest niekoniecznie o naprawach tego kombajnu, ale już trochę informacji jest to dlatego tutaj dalej piszę.  Jest tak że na wałkach są takie jakby słoneczka i przy nich blisko czujniki z 2kablami. Jeden do masy drugi w wiązkę i dalej nie wiem gdzie, jeszcze nie było kiedy dokładnie się temu przyjrzeć. Po uruchomieniu młocarni czujniki gasną, jednak jak spadną obroty zapalają się. Na kołach tych ząbkowanych jak to nazwałem słoneczkach wytwarza się pole elektryczne które rozłącza czujnik- przejście prądu do żarówki i żarówka gaśnie? Dobrze kombinuje czy nie jest to takie proste? W sieci szukałem, ale konkretów niewiele lub wcale.

70

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

http://pl.wikipedia.org/wiki/Czujnik_indukcyjny  To taki czujnik , tylko nie wiem czy masz "komputer" co zlicza impulsy i poniżej zaprogramowanej prędkości włącza alarm (żaróweczka) czy koło zębate (twoje słoneczko) musi się zatrzymać aby uruchomić alarm ? Jeśli inne układy działają to może być walnięty  czujnik (do kupienia za parę złotych na allegro) albo przerwa w przewodach . Jak by co to dzwoń jutro to pogadamy .

71 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2015-01-20 23:48:56)

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Demodulator oscylator ło Panie dopomóż smile Nigdy nie byłem faworytem jeśli o elektrykę i elektronikę chodzi. Tomek zadzwonię pewnie do Ciebie tylko najpierw spróbuję przełożyć czujnik  ten co chodzi w miejsce gdzie nie chodzi rozbebeszę kable i zobaczę czy w ogóle jest przejście prądu. Muszę akumulator włożyć, jeszcze. Na razie maszyna stoi i muszę się dobrze napatrzeć to później tak nienawidzę że strach big_smile Nie mam jakoś zapału do tego, ale akurat czujniki muszą być sprawne w nim, bo jeszcze się spali w żniwa.... Kilka kół widzę że już było przygrzanych. Muszę jeszcze zerknąć po kolei która kontrolka do czego, bo naklejki poddarte a z wiązki nie nie łatwo dojdzie do do czego.
Modelach mniejszych były sterowniki czujników awaryjności, tu muszę zerknąć czy coś jest, bo w dostępie nie widzę żeby ktoś to sprzedawał.

72

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Grzegorz nie wiem jak tam masz zegar u mnie wokoło obrotomierza i zarazem prędkościomierza są rozmieszczone kontrolki awaryjności i działa to tak że na wolnych obrotach jak masz włączoną  młocarnię i zespół żniwny to kontrolki powinny się palić a jak zwiększysz obroty silnika to powinny zgasnąć i sprawdzi czy są dobrze wyregulowane czujniki

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

73

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

No u mnie na desce po prawej stronie masz normalne kontrolki, i świecą na czerwono. Nie miałem czasu dokładnie przysiąść przy tym jeszcze... I połowa się świeci połowa nie. Ta co świeci to na wolnych obrotach właśnie się świeci i po dodaniu gazu gaśnie czyli te sprawne.

74

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

tak dokładnie są sprawne a resztę musisz sprawdzić zobacz czy wo gulę są te cewki zamontowane czy tylko kable wiszą

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

75

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Cewki jako czujniki przy tych moich słoneczkach Ci się rozchodzi? Jeśli tak to są wszystkie, tylko odległości jeszcze nie sprawdzałem. Jeśli byłby jeden sterownik na 3 czujniki to wychodziłoby że może ten sterownik padł może skoro 3 są 3 nie ma.

76

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

a najpierw sprawdzi żarówki w tych kontrolkach a dalej to bym jakiegoś rozgarniętego elektryka zapodał co by bigosu nie narobił

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

77

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Dokładnie jak mówisz najpierw od prostych rzeczy zacznę. Myślę że się z tym uporam, bo rzadko zdarza się żebym czego nie naprawił, tylko niektóre rzeczy zajmują trochę więcej czasu big_smile

78

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Grzechu jak byś miał z tym problem to załóż coś takiego jak ja mam i po kłopocie. Aż tyle nie kosztuje a jak masz się prosić wielce majstrów od prądu i Cię wykasują to lepiej se odpuścić. A tak przynajmniej masz nowe urządzenie, sam je założysz i wiesz wszystko co i jak

E 516 na części
Telefon 695 076 269

79

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

To naświetl mi o co chodzi, bo nie mogę sobie przypomnieć?  Każde sugestie mile widziane smile

80

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=2837

E 516 na części
Telefon 695 076 269