81 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2015-01-21 15:13:49)

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

No fajne, na razie spróbuję uruchomić, jak się nie uda to najwyżej kupię. Bo u mnie za używany sterownik wołają na tablicy 650zł. Zacząłem rozbierać powoli już.
Dobra brakuje jednego sterownika dogadałem się i za 100zł kupię.  Mam tylko pytanie posiada ktoś na Forum taki kombajn? Potrzebuję zdjęcie do czego są poszczególne kontrolki, a w zasadzie co sygnalizują. Bo kontrolki sprawne, tylko naklejka zdarta i nie idzie  się połapać.
Dodatkowo pytanie po co jest włącznik nad tymi sterownikami? Można go włączyć otwierając szybę boczną. Jak się włączy pojawia się światło od jednego czujnika. I jeszcze czy po włączeniu się czujnika zapchania nad wytrząsaczami powinno tylko trąbieć czy jeszcze światło powinno się zapalić?

82

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

jak wytrzasacze zwolnią lub się zatrzymaja  powinna się kontrolka zaświecić jeśli jest podpięty pod nie brzęczek to powinien brzęczeć ...
kolejnośc kontrolek nie pamiętam ale masz kontrolkę  sieczkarni  palców nad wytrząsaczami  elewatorów  gardzieli  i   czujnik zapchania filtra powietrza . odstęp czujnika od  tego słoneczka jak to nazywasz to około 1mm sprawdzaj  szczelinomierzem  przeczyśc wsuwki   a jak nie działa to tak jak mówisz pozamieniaj  miejscami ...
prawdę mówiąc potrzebujesz 3 czujniki które potrafią zaświecić  podajnik ziarnowy  palce nad wytrząsaczami i czasami sieczkarnia  ale zazwyczja wina źle naciągniętego paska ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

83

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Czyli czujnik zapchania filtra dochodzi do tego, tak myślałem że coś jeszcze jest bo jes więcej kontrolek niż tych sterowników/modułów.

84

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

mam taki pomysł już odgrzewany a mianowicie pozakładać kamerki samochodowe może macie jakieś pomysły jak zrobić to najtaniej.

85

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Tanio jak tanio ale latem w słoneczny dzień to kamera w cieniu niestety niewiele widzi ,problem jest też podłączeniem kilku kamer na jeden monitor bez rejestratora .

86

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

http://allegro.pl/zestaw-kamera-monitor … 18194.html
do tej w opisie można dwie kamerki podłączyć dobrze opis czytaj

Nie ma to jak FORTSCHRITT

87

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

moze i można ale jakoś chłopaki nie widzę tego waszego pomysłu ni w ząb ....
kurz drgania itp i stosunkowo mały monitor  co wy tam byście chcieli widzieć ?   lekko bez sensu
taka kamerkę to można na tył kombajnu zamontować i patrzeć jak sieczkarnia daje a nie czy się wałek na kombajnie kręci ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

88

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

wojtas też tak uważam, na tyle kombajnu to jak najbardziej i jeśli dużo z wózkiem się jeździ to druga kamerkę ustawić na tylny zaczep kombajnu

E 516 na części
Telefon 695 076 269

89

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Też myślałem o kamerkach a le raczej tylko do cofania i przy okazji do sieczkarni. Problem jak się jedzie szosą a z tyłu podjedzie ktoś blisko i w lusterkach nie widać go, później trąbi na Ciebie. Rzadko tak jest ale jednak, a i bezpieczniej byłoby.
Co do wałków to faktycznie monitor musiałby być duży żeby zobaczyć czy się wałek kręci czy nie. Czujnik ma od razu poinformować, że coś się dzieje , i tak zrobi. A człowiek nieraz przejedzie przez pole 2km na wylot i nie zerknie nawet na chwilę, na wskaźniki/monitor. Później dochodzi zmęczenie....

90

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

tą co pokazałem to nawet dobra jest i można dwie podpiąć jedną z tyłu żeby przy cofaniu widzieć a druga żeby no nie wiem na przykład tak jak piszecie na sieczkarnie ?

Nie ma to jak FORTSCHRITT

91

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

No z jednej strony tak, ale z drugiej to wolałbym uzbroić kombajn w takie co Laszek pokazał, chyba bardziej praktyczne za te pieniążki. Szczególnie że ten dominator jak się zapchnie to tylko do domu zjechać, usiąść i otworzyć piwko. Nie ma miejsca żeby wejść i wyciągnąć materiał..... i czasu zejdzie dużo więcej.  W tamtym urządzeniu jak i w oryginalnych czujkach można pilnować cały kombajn, i to mi się podoba.

92

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

tak rozmyślam na tym i pewnie zrobie tak kupi się jakiś laptop używany za 300zł + kilka kamerek internetowych po 10zł i są takie programy że można oglądać kilka kamer na jednym monitorze z funkcją powiększania jednej ,co do słabej widoczności ruchomych części to można je obkleić taśmą odblaskową,chce to zrobić właśnie zamiast czujnika awaryjności który nie działa.kamerki na pewno będą po bokach i na wytrząsaczach w nocy nie robię ale to żaden problem byle jakiś halogen załatwi sprawe.jak byłby laptop to można jeszcze bardziej poszaleć i podłączyć jeszcze inne czujki ale jeden tego nie ogarnie bo braknie wejść usb.

93

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

grzesiu bez przesady .... co ty gadasz ...
pierw trzeba go zapchać .. co nie mówię ze się nie da  bo da .... ale pierw trzeba to zrobić
po drugie jak paski dobre to wytrząsacze nie staną bo nie ma jak a nawet jeśli to masz właz z tyłu i ze zbiornika jak si złapie na  1 zębach   
a jak zdechnie na bębnie to klepisko w dół   łomik z lewej strony w koło otworowe minimalnie w tył ruszyć  odpalić machinerie  gaz i włączyć przerabia nawet kostki granitowe ... bo mi się zdarzyło
i nie stresuj się tak to jest kombajn wiele większy od bizona ...  mi na 10 lat koszenia takimi gratami udało się zapchać ze 3 razy z czego raz jak mnie gość w konia robił raz chciał słomę a raz nie i w końcu zanim się zdecydował ja wyłączyłem sieczkarnie i ogień ...  ale zapomniałem blachy przestawić i zrobiłem snopka  w środku ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

94

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

tomek1974 pomysł szalony a jak wejść zabraknie w laptopie to są jeszcze rozgałęźniki tylko czy laptop tyle da rade pociągnąć?

Nie ma to jak FORTSCHRITT

95

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Stres to będzie dopiero w żniwa tongue Mam trochę jęczmienia, trochę rzepaku to będzie czas na spokojnie to kosić. Cepy dam nowe, bo też sporo kamieni wyjąłem, a i mocno frezy zaklepane. Koszt nieduży, i będzie lepiej, klepisko o dziwo proste, i kompletne druty ma.
Powiedz jak to było z tą kostką granitową?
I jak według Ciebie działają te kolce nad wytrząsaczami? Pomaga to trochę czy tylko taki wynalazek na tamte czasy? W nowszych 108 też są? Nie miałem możliwości obejrzeć z bliska.

96

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Grzechu w tym sterowniku co mam to do każdego czujnika ustawiasz próg obrotów przy którym jesteś informowany o spadku obrotów- sterownik pika i wyświetla się nr czujnika na którym się coś dzieje. Zdaje egzamin bardzo dobrze

E 516 na części
Telefon 695 076 269

97

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

grzechu w każdym dominatorze znajdziesz  te palce  poganiają słomę aż miło
luz na wytrząsaczach jak masz że stukają to rozkręć panewkę drewnianą i wyciągnik podkładki  zniwelujesz luz i będzie cisza  lecz nie może być za ciasno !!! tak z wyczuciem

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

98

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Luzu nie ma na wytrząsaczach bo wszystko robili, nowy wał z tyłu jest i wszystko poprawili, chodzą dość lekko. Wojtas nowe blachy na wariatory mam i trochę się tłuką.. Wina krzywego wału czy złe wytulejowanie wariatorów? Dodam że widziałem to i brałem pod uwagę koszty. Zaczyna się jakby od strony młocarni. Muszę to zrobić bo szkoda mi pasy i tych blach, bo długo to nie pochodzi pewnie. Ogólnie jestem zadowolony, bo niewiele przy nim trzeba robić, takie drobiazgi a reszta jest w dobrym stanie jak na te pieniądze aż w za dobrym.... :hmmm:

99

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

wariatory po prawej stronie  te od ustawiania prędkości na  bębnie ? to że tak to ujmę ten typ tak ma ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

100

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Wariatory od ustawiania prędkości na bębnie, też tak myślałem dopóki nie zobaczyłem na filmie promującym claasa jak te wariatory równiutko pracują.... A u Ciebie jak były wibracje nie rwało tych blach po bokach ?