121

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Wojtek nie pamiętasz do czego był ten zegar przy kierownicy w 105? Wygląda jak licznik prędkości od simsona, nie ma na nim nic tylko czerwone tło? A i jak będę jechał do Modliborzyc to dać Ci znać, żeby obejrzeć coś?

122

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Zeby nie odwracac caly czas glowy na prawo na. Te wskazniki od awarnyjnosci to masz wlasnie ten przy kierownicy. Jakao glowny

123 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2015-01-27 19:40:13)

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

No tak myślałem, że właśnie to jest zespolone. Na razie jeszcze elektryki nie robiłem, ale ciekawiło mnie to. Kupę roboty, mam nadzieję,że do żniw skończę tongue A i dzięki .
Marian Jak u Ciebie ta maszyna się sprawuje?

124

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Mam od 2010roku najdrozszy wydatek to ten walek od klawiszy tylny mi pekl ale zakupinny po regenaracji za 700zl a tbk tm jakies lozysko jaki silnik masz mesia ? Jesli tak to zobaczysz moc nawet nie czuje jak kosi i jak malo pali bizon na 2biegu nie ma szans

125

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

No silnik mercedesa, zobaczymy nie jestem jakiś napalony, bo znowu nowy grat co trzeba dłubać. Mam kilka łożysk do wymiany, bo chodzą ale chcę wymienić i zapomnieć. Silnik rzeczywiście jest moc potężna, bo nawet po szosie jak się da na full to wyrywa lepiej niż samochód. Ogólnie kupiłem, bo sporo w nim nowych części, i za dobre pieniądze był.

126

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Grzegorz89 uaktualnij swój opis

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

127

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Bedziesz zadowolony na pewno jak to ktos napisal na forum krazownik smile

128

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Już opis uaktualniony. Wracając do kombajnu, myślałem że będzie to przełom w konstrukcji,porównując do bizona, nieco się zawiodłem. Lata maszyn bardzo podobne. Mam porównanie claas, bizon i Fortschritt e512 to powiem szczerze że jednak 512 wypada najlepiej, moim skromnym zdaniem. Na drugim miejscu pomijając problemy ze skrzynią biegów jest bizon. O claasie ciężko coś powiedzieć, bo jak wymienię teraz połowę łożysk, a druga połowa jest już wymieniona, pasy i podajniki też, to nie powinien sprawiać kłopotów. Jednak myślę ze w kilku miejscach jest przekombinowany, i właśnie e512 wypada lepiej.

129

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

wyjedziesz w pole a się przekonasz

130 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2015-01-27 22:10:50)

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Chciałem taki właśnie, żebym się przekonał. big_smile Szybciej u siebie żniwa zrobić i jeszcze pójść na zarobek, bo jeszcze się trafiają.... W tym roku lepiej było mieć dobry kombajn i pójść dzień w dzień na zarobek niż 20 hektary gospodarki.... Pomijając oczywiście wydajność, bo tego nie da się przeskoczyć, ani bizonem ani e512. Zapas mocy i hydrostat też jest piękną sprawą, i z tego jestem bardzo zadowolony. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok, bo później usłyszę zamienił stryjek.... A i tak już za ceny części mam jazdy big_smile

131

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

To żeś we wsi awansował 3 kombajny i to jakie....
Teraz na soltysa Cie wezmą wink

132

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

No coś tam słyszałem co nieco tongue Ten sołtys to mi w sumie do niczego nie potrzebny, tyle żeby się co jakiś czas ogarnąć, ogolić i odchamić pójść do UGminy, lub z nakazami wink
Marian ja miałbym do Ciebie prośbę mógłbyś mi zrobić zdjęcie, naklejki od kontrolekj awaryjności? byłbym zobowiązany
Te maszyny, wszystkiego niby jest, ale to tylko złudzenia jakiegoś majątku, w oczach ludzkich.

133

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

jutro postaram ci przeslac

134

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Przy okazji jeszcze, bo później zapomnę. przy tej dużej kontrolce przy kierownicy(ten jak licznik od simsona) jest jeszcze mała kontrolka. Z tym że u mnie tego nie ma ale co ona powinna wskazywać? Resztę już mam obczajoną, także myślę że dojdę ładu z elektryką.

135

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Grzegorz cos zdj  nie mogę wrzucić wiec ci napisze zaczne od lewej
wytrząsacze
podajnik klosowy
podajnik ziarnowy
gardziel
następne dwa nie wiem
a ostatni to wiatr

136

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

marian 323 napisał/a:

Grzegorz cos zdj  nie mogę wrzucić wiec ci napisze zaczne od lewej
wytrząsacze
podajnik klosowy
podajnik ziarnowy
gardziel
następne dwa nie wiem
a ostatni to wiatr

co do tej kontrolki to mam ale nie wiem do czego nieszcze mi nie swiecila

137

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Dzięki Marian plus dla Ciebie, tylko musisz sobie dodać smile

138

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Marian ta kontrolka, to ręczny hamulec. Ostatnio jak przejeżdżałem to właśnie mi się zapaliła, jak zaciągnąłem. Remont powoli ruszył i już właściwie dobiega końca. Technicznie będzie przejrzane naprawdę wiele, prawie wszystko. Wizualnie daruję sobie temat, bo nie ma czasu już. Ogólnie dziś rozbierałem napęd podsiewacza i nie wiem kto był taki mądry i tak go umodził w środku. Narzekają ludzie na bizona, że nie ma dostępu, ale bizon to bajka. W 106jest napęd po zewnątrz to jest już pewnie lepiej to naprawiać.
Rozbierał ktoś już ten podsiewacz? Patrzyłem jak to rozebrać w razie czego i  nie doszedłem, do żadnego mądrego wniosku jak się za to zabrać.

139

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

naped podsiewacza jest przeciez po bokach przez takie 2 ramiona  i tyle one są osadzone na zimerblockach  a co ty chcesz tam przy podsiewaczu robić ?   skoro podsiewacz wyciąga się w 20 minut w razie co ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

140 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2015-06-04 09:27:52)

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Wojtek zauważyłem, że już drugi raz o tym mówisz... Miałeś  105 i niby ja mam 105, ale może ja mam jakiś stary napę od modelu 100? U mnie jest właśnie w środku wszystko, i dostęp jest bardzo kiepski. Widziałem jak jest robione w 106, to jest właśnie po zewnątrz i jest super dostęp. Wrzucę zdjęcia jak złożę, bo łożysko w środku musiałem zmienić. http://skelbimai.one.lt/skelbimas/48569 … 05-dalimis Na jednym zdjęciu widać jak jest napęd dany, jest koło pasowe i  środku korby.