161

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Dolne sita mam rafowe, odkręcam je od tyłu i wychodzi wszystko. Problem polega na tym, że klinuja się piaskiem, kurzem i innym badziewiem. swojego kupiłem ze ślaska gdzie mieli tyle kamieni, że sita były zablokowane pokruszonymi kamykami. Zeszło mi pół dnia je wyjać.

162

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Grzegorz masz w swoim claasie Mercedesa to może będziesz wiedział co to za otwory pod kolektorem ssącym nad czujnikiem ciśnienia i taką zaślepką? Są dość głębokie i mają w głębi gwint. Trochę mi poci się tam olej. https://drive.google.com/open?id=1O8NzR … 17RqLmKfVZ

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

163

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Szczerze to nie wiem ciśnienie jakie masz ja dołożyłem zegar. Kontrolka gaśnie koło 0.4bara.

164

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Mam tylko kontrolkę. Jaki zegar dołożyłeś?

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

165

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Jakiś ruski kolega w sklepie mi dobrał do gwintu z czujnika oleju.

166

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

To samo zrobiłem przy MDW. Mam normalnie zegar założony dla świętego spokoju. Kontrolka prawdę powie jak będzie za późno.

Siły na zamiary zmierz....

167

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

W mojej 105 mam wyciek przy hydrostacie. Wygląda jakby ciekło spod koła pasowego napędowego. Czy jest możliwość rozebrania tego bez wyciągania hydrostatu? Poprzednicy zrobili system naczyń do zbierania oleju, ale pas napędowy jest mokry i źle to wygląda i chciałbym to zrobić.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

168

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Wyjmij hydrostat  to będziesz mieć dobry dostęp. Uszczelniałem sterowanie bo poprzednicy zapomnieli w jednym miejscu oringa i wyjęcie całości to chwila i pewność że czysto złożysz.

169

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

A jak go wyjąć. Co trzeba odkręcić?

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

170

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Zluzować pas  od podpór go odkręcić już nie pamiętam 4śruby chyba tylko.

171

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Panowie pomocy jak wymienić pasek pośredni od sieczkarnia w dominator 105, podobnie jest w serii x6 trzeba cały wariator rozbierać?

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

172

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

jest szansa bez rozbierania. można poluzować obroty, aż się pas poluźni i odkręcić wariatory od ramy. Pasem przełożyć przez wariatory z pasem. Może się udać.

173

Odp: Sprzedam CLAAS DOMINATOR 105

Się udało. Odkręciłem zewnętrzną blachę i 3 śruby na dole na drugiej, poluźniłem pas potrójny z młocarni, trochę przekładania i sukces.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile