21

Odp: Silnik Chłodzony Olejem IFA MF 4RTA

Matysak, a Tobie poprzedni właściciel nic więcej nie powiedział? Może masz jeszcze gdzieś jakieś dodatkowe papiery? Trochę to tak nie fair, żeby zrobić, potem użytkować w sumie "nowy" silnik i sprzedać go dalej za grube pieniądze bez jakiejkolwiek dokumentacji. NIe chodzi mi tu o Ciebie, tylko o producenta i poprzedniego właściciela. Przecież przy tego typu przeróbkach takie informacje są niezbędne. A co będzie jak coś w końcu nawali w tym silniku? Szkoda by było wywalać na złom takie cacko.... Porób jeszcze kilka dokładnych zdjęć, może komuś się coś jeszcze skojarzy.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

22

Odp: Silnik Chłodzony Olejem IFA MF 4RTA

matysk  hmm  tak sie patrzyłem na ten kombajn i wydawał mi się cholernie dziwnie znajomy ale nie mogłem sobie przypomnic  gdzie go spotkałem ... a tu jak sie nie mylę to u ciebie na podwórku go widziałem hmm     teraz powiedz czemu go sprzedajesz bo  jesli cię nie pomyliłem to  byłeś z niego cholernie zadowolony  a tu proszę   wiec jak ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

23

Odp: Silnik Chłodzony Olejem IFA MF 4RTA

w naszym gospodarstwie uprawia się tylko zboża, a jest tego ok.180ha, i jak ostatnie lata pokazują na pogodę nie ma co liczyć. Ważne jest aby jak najszybciej zebrać jak największą ilość dobrej jakości zboża. Ten kombajn ma swoją określoną wydajność i tego się nie przeskoczy, a zanosi się na to że pola dojdzie. Maszyna była szykowana dla siebie ponieważ niezanosiło się na to, że znajdą się pieniądze na większy. Wiem, że następny właściciel będzie z niego zadowolony. Prawdę mówiąc szkoda mi go sprzedawać, ale taka jest potrzeba.

24

Odp: Silnik Chłodzony Olejem IFA MF 4RTA

matysk ja by kupił drugi kombajn.

25

Odp: Silnik Chłodzony Olejem IFA MF 4RTA

Firma która wyprodukowała ten silnik to DMS Dieselmotoren - und Geratebau GmbH Schonebeck. W chwili obecnej jest to MWS Loschenkohl Motorenwerk Schonebeck GmbH.
Lokalizacja ta sama, Barbarastr.9 Schonebeck, Elbe
tel. 0049-(0)3928-454202

Posiadam rodzinę w Niemczech i poprosiłem aby wójek zadzwonił do nich i wypytał o ten konkretny silnik MF-4RTA-A. To są informacje jakie mu przekazali.



Informacje. (Maehdrescher-Kombajn)

Motor......Caly program.!!!
Firma prowadzi cala palete uslug.
1)Kapitalny remont silnika.
2)Czesciowy remont silnika.
3)Wysylka czesci zapasowych
4)Zabudowanie silnika i jego kontrola.
5)Pelny serwis w miejscu zamieszkania (ale trzeba podjac kontak-rejestracja)
Silniki tej Firmy sa uzywane:(statki, roznego pochodzenia pojazdy,np.kombajny,traktory, oraz BHKW)

BHKW-Znaczenie.

Siniki sa przeznaczone do wytwarzania ciepla lub pradu ,w chwili obecnej maja zastosowanie w szpitalach, domy starcow ,firmach o szczegolnym znaczeniu oraz prywatnie.
Silnikiem interesuje sie w tej chwili.Uniwersytet w MÄ‚źnchen jak i Ministerstwo Bajern ze wzgledu na jego wlasciwosci (olej rzepakowy)

26

Odp: Silnik Chłodzony Olejem IFA MF 4RTA

matysk jakbyś mógł wstaw więcej zdjęć tego silnika

27

Odp: Silnik Chłodzony Olejem IFA MF 4RTA

Ciekawa sprawa, czekam na silnik na szczyny big_smile

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

28

Odp: Silnik Chłodzony Olejem IFA MF 4RTA

To ja od dziś leję do beczki żeby nazbierać zapas.

29

Odp: Silnik Chłodzony Olejem IFA MF 4RTA

to nie głupie bo tam jest amoniak a jak podgrzejesz to powinien wydzielić sie gaz podobny do tego lpg  no i jazda

30

Odp: Silnik Chłodzony Olejem IFA MF 4RTA

Ostatnio w Niemczech robiła się moda na "mini elektrociepłownie", głównie tym pomysłem chyba się zajmują, tu jest ich strona http://www.diesel-schoenebeck.de/index.html. Nie pakowałbym się w taki silnik, takie wskrzeszanie trupa ify i ddr-u nie ma raczej większych szans.

31

Odp: Silnik Chłodzony Olejem IFA MF 4RTA

Biogazem potrafią nawet całe wsie zasilić w elektryczność i ciepło.
No proszę jak Schoenebeck dzielnie się trzyma w temacie Ify :-) Może nawet jeszcze ktoś znajomy tam pracuje... Widocznie mają tam jeszcze sporo zapasów i chcą je wykorzystać więc czemu nie? A swoją drogą to w tych Ifkach drzemie spory potencjał i nie jednego jeszcze one zaskoczą. Może nawet już w przyszłym roku....

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

32

Odp: Silnik Chłodzony Olejem IFA MF 4RTA

PiotrK napisał/a:

w tych Ifkach drzemie spory potencjał i nie jednego jeszcze one zaskoczą.

Dwie ifki leżały ostatnio  na  złomie  u  Matuszewskiego .  Zaskakujące, prawda?

33

Odp: Silnik Chłodzony Olejem IFA MF 4RTA

Nie, dlaczego? Jak coś nadaje się na złom, to trzeba to tam zawieźć. Zresztą nie takie rzeczy tu leżały big_smile

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

34

Odp: Silnik Chłodzony Olejem IFA MF 4RTA

Chcę  uresorować  przednią  oś .  Da  się? Resory  jakieś  u  Matuszki  się  znajdą wink

35

Odp: Silnik Chłodzony Olejem IFA MF 4RTA

Jak dobrze poszukasz, to na pewno coś się znajdzie big_smile

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

36

Odp: Silnik Chłodzony Olejem IFA MF 4RTA

Resory  założę  i  będę  jeżdził  jak  mercem  big_smile

37

Odp: Silnik Chłodzony Olejem IFA MF 4RTA

Dorzuć jeszcze miechy, a popłyniesz jak Range'm big_smile

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

38

Odp: Silnik Chłodzony Olejem IFA MF 4RTA

Albo  lepiej  od  razu  dam  ogłoszenie  że  TU 154  kupię  ,  może  być  uszkodzony wink  .  może  trafi  się  okazja i  po  małuch  przeróbkach  będę  fruwał  big_smile

39 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2011-02-08 02:23:00)

Odp: Silnik Chłodzony Olejem IFA MF 4RTA

A jaką ładną i szybką orkę będziesz miał.....! big_smile

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

40

Odp: Silnik Chłodzony Olejem IFA MF 4RTA

Pilotów  już  mam  nagranych  z  CG,także  spoko  wink  .. Jeden  mieszka  na"lotnisku" w  panelaku  na  szustym  piętrze big_smile


Wszystkiego  dobrego  Piotrze   ja  pomykam

Do  zobaczenia/usłyszenia smile