21

Odp: MTZ skrzynia biegów

Wojtas niektóre MTZ-ty mają w tym miejscu wyjście na przedni WOM wersje z silnikami d-50 sprężarkę a u Ciebie jest pompa hydrauliczna prawdopodobnie od hydrauliki od koparki.
Chociaż taką przystawkę widzę praz pierwszy bo te koparki które widziałem miały zamontowane po dwie pompy, być może ty masz jedną ale większą.
Jakbyś pokombinował to  możesz zrobić sobie wymuszone smarowanie skrzyni biegów.

22

Odp: MTZ skrzynia biegów

hmm  a  pod skrzynia pośrednią jest pokrywa przykręcona  na pare śrub ...  jak ją ściągnę to które tryby  bym zobaczył ??  za co odpowiedzialne ??    bo tam jeszcze nie zagladałem .. ale chyba znów trzeba będzie olej spuścic ....  może tam coś chrumkocze  ,,,,

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

23

Odp: MTZ skrzynia biegów

Pod tą pokrywą są koła przełączające WOM 540/1000. Oprócz nich niewiele zobaczysz.

24

Odp: MTZ skrzynia biegów

grześ67 napisał/a:

Chociaż taką przystawkę widzę praz pierwszy bo te koparki które widziałem miały zamontowane po dwie pompy, być może ty masz jedną ale większą.

Te koparki łańcuchowe co były montowane na mtz82 miały po dwie pompy tłoczkowe . Pompy nie do zajechania ,a to jest jakaś mała pompa zembata.

25

Odp: MTZ skrzynia biegów

mała   z taką wydajnością ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

26

Odp: MTZ skrzynia biegów

To mi wygląda na NSZ-32

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

27

Odp: MTZ skrzynia biegów

Ja mam w tym miejscu sprężarkę. Widziałem kiedyś przy Jumzie budowlanym coś podobnego. Ta pompa napędzała całą hydraulikę jego osprzętu. Może Twój też ma budowlaną przeszłość ?

28

Odp: MTZ skrzynia biegów

nie nie ma  budowlanej przeszłości   tylko pracował  z drogówce   znaczy  jak u nas ZUK czy coś takiego

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

29 Ostatnio edytowany przez MAREKPE (2011-03-20 22:35:07)

Odp: MTZ skrzynia biegów

W moim JUMZie budowlanym są 3 pompy hydrauliki z tego dwie NSZ-32 i jedna NSZ-100. Te cyferki to wydajność pompy. W tym miejscu co u ciebie jest 32 u mnie podchodzi ta duża.
Często spotyka się Koparko spycharki przerobione na traktor rolniczy. Kiedyś po prostu nie można było normalnie kupić ciągnika a dało się koparko spycharkę i po zwaleniu osprzętu zakładało się wieszaki i w pole. Może być że Wojtas ma właśnie taki egzemplarz.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

30

Odp: MTZ skrzynia biegów

u nas jeżdżą takie 2 mtz które koszą rowy kosiarkami na wysięgniku i one mają coś takie pompy poniewaz kosiarka ma napęd hydrauliczny.

31

Odp: MTZ skrzynia biegów

nie bede sie spierał czy to  ma jakąs budowlaną przeszłośc ale wszędzie są oryginał śruby a w kabinie koło wentylatora znalazłem fakturę zakupu neutral    i nic tam nie  nadziergane o budowlańcu tongue  karteczki z przegladów  okresowych też są ...  może tak jak mówi czesio  miał podczepianą  kosiarkę do poboczy

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

32

Odp: MTZ skrzynia biegów

Panowie mam problem z biegami w moim 82-wyskakuje 2 i 5 bieg.Macie pojecie jak do tego podejsc????????????????????Nigdy nie rozbieralem niczego w skrzyni.

33

Odp: MTZ skrzynia biegów

no to nie używaj tych biegów big_smiletongue  wkońcu jest mnóstwo innych  ,,,,  a jak bedziesz musiał się dobrac to   troszke roboty będziesz miał tak jak ja ,, tylko ja odwlekam to  ,,, jak na razie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

34

Odp: MTZ skrzynia biegów

piotreknnn napisał/a:

Panowie mam problem z biegami w moim 82-wyskakuje 2 i 5 bieg.Macie pojecie jak do tego podejsc????????????????????Nigdy nie rozbieralem niczego w skrzyni.

Czy to dokładnie biegi   1/2 i 5/8 ? Jak tak to jeszcze trochę  pojeździsz na  5/8 a potem  9 będzie wyskakiwać a w tedy to będzie klops bo  to będzie znak że główny wałek sie luzuje tzn. "atak " . Tak więc łożyska się rozpadają według mnie   :hmmm:  A ile masz w nim motogodzin ? W instrukcji   kiedyś czytałem że po 3tyś mtg trzeba dokręcić wałki w skrzyni :stu:

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

35

Odp: MTZ skrzynia biegów

to mój ma 6.5 mtg  tongue to skrzynia już musiał by się rozpaśc ze 2 razy big_smile  całe szczeście że sa tanie cześci big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

36

Odp: MTZ skrzynia biegów

wojtas napisał/a:

to mój ma 6.5 mtg  tongue to skrzynia już musiał by się rozpaśc ze 2 razy big_smile  całe szczeście że sa tanie cześci big_smile

To jeden z jego dużych   plusów jak nie jedyny tongue

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

37

Odp: MTZ skrzynia biegów

wojtas,zawsze mozna przywiazac dzwignie drutem albo sznurkiem-zaraz po wrzucenie biegu haha

to sa te biegi na srodku-w przod i tyl,czyli 2/7.Nierozbieralem tego nigdy i nie wiem,czy sa tam moze jakies zamki,czy jakies inne systemy.............

38 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2011-03-22 13:37:53)

Odp: MTZ skrzynia biegów

tam są prowadnice na brzegach są rowki w które wpada kulka która jest na sprężynce  kulka się przytnie i wiadomo . A z biegami to muszę  tłumaczyć ? przecież  są  narysowane  czy nie ?
A z tym wiązaniem drążka to nie wiem , raz próbowałem ręką przytrzymać i nie dało rady bym sobie paluchy połamał big_smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

39

Odp: MTZ skrzynia biegów

rudemenes napisał/a:

Wojtas - miałem kiedyś taki przypadek jeszcze z U-1224, że po włączeniu napędu wyła skrzynia. Nie można było się tego pozbyć. Jeden gość powiedział, żeby dolać oleju do przedniego mostu. Zadziałało. Okazało sie, że wał przenosił wycie z przodka i wydawało się, że to wyje skrzynia.... Także uważąj z tym "nie ma takiej opcji"
smile

Masz kolego  plusa i piwo za trafną  diagnozę .... okazało się że to jednak przedni  zgrzyta strzela i  pierun wie jeszcze co ....   ... wywaliło zębatkę   najprawdopodobniej w przedniej prawej zwrotnicy ... tej od samego spodu .... 

doszedłem do tego   dzisiaj ...  na drodze .. załączyłem napęd i zaczeło strzelac ... wyłaczyłem całkowicie cisza ..  uprawiłem 6 ha bez włączonego przedniego i cisza jak makiem zasiał ...  więc tylko i wyłącznie  przedni ...  jutro zabieram się za robotę :smiley:

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

40

Odp: MTZ skrzynia biegów

Obniżysz cenę za kombajn o 20 000 zł i będizemy kwita smile