21

Odp: New holland 133

Ten kombajn to nic innego tylko bizon w innej budzie wydajność ta sama tylko mniej awaryjny bo z lepszego materiału zrobiony rzadziej się coś urywa ale powodzenia z tym sprzętem tomku kombinuj kabinę do niego bo w żniwa będziesz przeklinał jak będziesz kurzem oddychał a i słońce ci tak głowę wypali że mózg to będzie ugotowany

Masz problem z Claasem Mecatorem, pisz na pewno pomogę tel  790-555-450 zmiana nr GG 35541292

22

Odp: New holland 133

ja jak robię nh 1545 to od supra jest troszkę większa wydajność... jak sie zapcha na bębnie to nie trzeba drąga, tylko dźwignię się opuszcza i prawie zawsze pójdzie... A zboże o wiele lepiej czyści od bizona... A i nie jest taki głośny jak bizon... nie raz jak młócił dalej suprem to zagłuszał nh;p Stary ale ładny ten nh;) niech służy:)

23

Odp: New holland 133

a i jest nh wykonany z o wiele lepszego materiału...

24

Odp: New holland 133

Dlatego nie szukałem bizona a jak wiecie tanią kabinę to dajcie znać.

25

Odp: New holland 133

Mam na oku kabinę od bizona za 1000zł czy warto kupować czy kupić nową za 3300zł.Kolega kupił ze dwa lata temu i przednią szybę ma z pleksy i zaczyna sie rysować.Co myślicie o tych nowych kabinach.

26

Odp: New holland 133

jak masz za tysiąc to kup za  tysiąc ... a jak nie masz co robic z kasą  i  lubisz posiedziec   w nowej kabinie to kup za 3.3 tys....     ja bym kupił za tysiąc  wymalował  wyciszył    wmontował jakiś  wydajny wentylator i  już

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

27

Odp: New holland 133

Pytanie co to za kabina za tyś od bizona? Bo jeśli ta z wlotem powietrza do wentylatorów z przodu kabiny nad przednią szybą to bym nie radził. Może jak to było nowe to i jakoś się sprawdzało pod względem filtracji powietrza, ale aktualnie jakbym je tylko chciał załączyć to na dzieńdobry porządna dawka kurzu prosto w mordę, a potem niewiele lepiej. Ewentualnie zawsze można przebudować ten system mając zwłaszcza kabinę na ziemi, zrobić coś podobnego jak w rekordzie z wymiennym papierowym wkładem nad wejściem i wyjdzie taniej i ten sam efekt, a praca własna bezcenna.

28

Odp: New holland 133

Tak ma wlot z przodu i dzięki za opinie ale nic nie piszecie o nowych z przednią szybą z pleksy co o tym myślicie.

29

Odp: New holland 133

odradzam  chyba że po jakimś czasie  wymienisz ta plekse .. bo jak by nie patrzył   po paru latach będize porysowana i  poszarzała ....

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

30

Odp: New holland 133

Naglak ma kabiny do kombajnów od 4 tys. ale on chyba z pleksy nie robi szyb (mam kabine w 40-ce od niego)

Odp: New holland 133

Tomek, jakbyś zakładał szczelną kabinę, to pomyśl o klimie od jakiegoś woza. Jeździłem zeszłego lata w BS Z110 bez klimy. Wiatrak działał, ale i tak było jak w mikrofali. Wolałem jeździć z otwartymi drzwiami.

32

Odp: New holland 133

piotr_czaplinski mam prośbę do ciebie jak młóciłeś bs to opowiedz jak sprawują się te bębnowe wytrząsacze bo u nas tego nie chwalą.

33

Odp: New holland 133

u nas tez nie mówią ze są dobre ale do kukurydzy

34

Odp: New holland 133

kolega kupił  takiego BS 110  jak go zapchał na rzepaku  to odepchac tego nie idzie ...  juz myslałem że ze złości to podpali ..:|

Części dośc że słabo dostepne to jeszcze cena jak z zachodniego ..
Powiedział ze nigdy w życiu  ponownie tego kombajnu nie kupi .... chyba że ktoś mu to da za darmo i  wywiezie to na złom .....

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

Odp: New holland 133

Tomek, sorki, fujara ze mnie. To był rekord, ostatnie wydanie, nie zaś BS. wink

36

Odp: New holland 133

co BSów to jestem zaskoczony właśnie sądziłem że z uwagi na bębny jest niezapychalny...
Tomek nad czym się zastanawiasz? chcesz wsadzić w stary kombajn nową kabinę? gdy będziesz go sprzedawał nie wróci się Ci ta kasa.

Generalnie podobny do bizona ale z pewnością lepszy.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

37

Odp: New holland 133

Nowa odpada bo za droga ,będę myślał nad używaną a co do przyszłości kombajnu to zobaczymy po żniwach na razie będę go udoskonalał jak stół do rzepaku ,większy zbiornik ,trochę czujników i zegarów,jak dobrze się spisze to będzie trzeba i sieczkarnie założyć.

38

Odp: New holland 133

Jestem świeżo upieczonym kombajnistom i nie myślałem że to takie trudne,samemu ustawić kombajn to nie lada sztuka dobrze że kolega pomógł bo cały dzień go ustawiał(młóciłem trawę nasienną).Co do kombajnu to się zawiodłem na silniku tak dokładnie go sprawdzałem a i tak gościu mnie wykiwał bo chodził pięknie puki w pole nie poszedł a problem jest taki że zaczął stukać(prawdopodobnie na panewce).Nie wiem czy jutro pogoda pozwoli go wyciągnąć.Mam problem z tym silnikiem takiej natury może ktoś posiada taką wiedzę to niech się podzieli a mianowicie jest to silnik od samochodu i one mają 125 km i stopień sprężanie 16 a ten sam silnik w bizonie ma 100 km i nie wiem jaki stopień sprężania ale na pewno mniejszy i tu jest problem bo mówił mi taki fachman że nie bardzo nadają się silniki od samochodu do kombajnu bo czymś się różnią(prawdopodobnie tłokami) i teraz nie wiem co robić naprawiać czy szukać silnika od bizona bo forda ciężko kupić i drogie.A może wymienić te nieszczęsne tłoki co o tym myślicie.Od dzisiaj mam internet w telefonie(wolny jak muł) więc teraz częściej będę tu wpadał.

39

Odp: New holland 133

W bizonie jest sinlik andoria = leyland  chyba 100 - 105 koni a u ciebie co pisze na tabliczce na silniku ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

40

Odp: New holland 133

a czasem tam on nie ma 105 KM wg Din, a SAE 115KM? był niedaleko mnie silnik forda tylko, że z turbem... bym musiał zobaczyć czy go nie opchnęli...