21

Odp: VAT- kto z Was jest podatnikiem Vat? Ogólne informacje...

Od maja będę w Vacie...

Vatowcy rozdzielaliście energię elektryczną i wode na osobne liczniki dla gospodarstwa i domu czy skarbówka sie za to czepia?

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

22

Odp: VAT- kto z Was jest podatnikiem Vat? Ogólne informacje...

to tak jak ja - 1 maj wink
sam się rozliczasz czy biuro ??

gg 5118068

23

Odp: VAT- kto z Was jest podatnikiem Vat? Ogólne informacje...

Jak masz osobne liczniki i dostawca wystawi ci fa na gospodarstwo to skarbówka nie ma się do czego przyczepić.
Jak masz jedne licznik, to teoretycznie też możesz część prądu czy wody rozliczyć, ale tu już się zaczynają dociekania. Ja mam jeden licznik na gospodarstwo (zarówno prąd jak i woda) i nie rozliczam tego ....
Za marzec wyszło mi do zwrotu prawie 30 000 zł, za kwiecień będzei ok 15 000 zł. Chyba czeka mnie kontrol smile

24

Odp: VAT- kto z Was jest podatnikiem Vat? Ogólne informacje...

Zorak podpisałem umowę z księgową, w razie kontroli to ją pierwszą szargają... smile

Ja prąd bede chcial wrzucic w koszta, bo to jednak spora kasa....

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

25

Odp: VAT- kto z Was jest podatnikiem Vat? Ogólne informacje...

spora tzn ??
u mnie jeden rachunek średnio 800, okres letni zazwyczaj stówka mniej a zimą stówka więcej sad

gg 5118068

26

Odp: VAT- kto z Was jest podatnikiem Vat? Ogólne informacje...

no to zorak nie masz co się zastanawiać z tym że... jak jesteś na wacie to prąd masz droższy. Przynajmniej tak u mnie wyszło. I tak się oczywiście opłaca, mam dwa liczniki za prąd chałupa i garaż oraz obora, stodoła, chlew.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

27

Odp: VAT- kto z Was jest podatnikiem Vat? Ogólne informacje...

u mnie rachunki to tak 800-1100 zależy ile w warsztacie sie dłubie czy chodzi bojler i dmuchawa do zboża....
Ile kosztuje załozenie licznika?

A muszę mieć rejestrowane ciągniki żeby móc odliczac vat od paliwa?

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

28

Odp: VAT- kto z Was jest podatnikiem Vat? Ogólne informacje...

Wystarczy jak na fa zamiast nr rej ciągnika wpiszesz "maszyny rolnicze".

29

Odp: VAT- kto z Was jest podatnikiem Vat? Ogólne informacje...

Ja mam dwa liczniki od prądu: jednofazowy, pod który podłączony jest tylko i wyłącznie dom, i trzyfazowy na którym kręci się gospodarstwo. Księgowa mi powiedziała że jeśli tak to bz problemu mogę to rozliczać. Jak pójdziecie do zakładu eneregycznego,by założyć licznik osobno na gospodarstwo, to każą przejść na inną taryfę (przemysłową) która niestety jest wiele droższa.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

30

Odp: VAT- kto z Was jest podatnikiem Vat? Ogólne informacje...

A prąd ten sam.......

31

Odp: VAT- kto z Was jest podatnikiem Vat? Ogólne informacje...

A jak powiem, że chce założyć licznik jednofazowy w domu i później wystawialiby mi faktóry na główny minus ten z domu i osobno na dom, da rade?

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

32

Odp: VAT- kto z Was jest podatnikiem Vat? Ogólne informacje...

ja jestem już ponad 2,5roku na vacie jak tylko miałem przepisane gospodarstwo to przeszedłem na vat. z prądem to najlepiej sie dogadać w skarbówce ile można sobie odliczać od faktóry (taka nie oficjalna umowa) ja dogadałem sie z kobitkami w skarbówce na 70% vatu od faktóry i z tym nie niałem problemu

33

Odp: VAT- kto z Was jest podatnikiem Vat? Ogólne informacje...

jeśli biorę faktóry np. na lemiesze lub noże orkana to muszę te maszyny mieć wciągnięte na jakąś ewidencję ? księgowa powiedziała że nie bo od 1 zmieniły się przepisy i nie jest wymagane.

gg 5118068

34

Odp: VAT- kto z Was jest podatnikiem Vat? Ogólne informacje...

Ja prowadzę ewidencję środków trwałych, do której wpisane są sprzęty o wartości powyżej 3000 zł netto oraz ewidencję wyposażenia gospodarstwa, w której wpisane są środki o wartości od 1500 do 2999 zł netto.
Oczywiście jak masz stary pług, to zawsze możesz poweidzieć, że jest on mało co wart a części i tak możesz na to kupować.

35

Odp: VAT- kto z Was jest podatnikiem Vat? Ogólne informacje...

jutro jadę z żytem do młyna. Jak wygląda sprawa faktóry - kto komu i jak ona ma wyglądać. Pierwsza sprzedaż na vacie więc nie chcę walnąć gafy

gg 5118068

36

Odp: VAT- kto z Was jest podatnikiem Vat? Ogólne informacje...

Kup sobie gotowe druki fa i na miejscu wypełniasz.
Nadajesz nr ( ja mam to zrobione tak: 1/2011, 2/2011 itd). Wpisujesz sprzedającego (siebie) i kupującego - zamiast tyle pisać wystarczy jak podbijesz w tych miejscach pieczątki swoją i kupującego. W towarze wpisujesz "żyto" czy cos innego. Jednostka miary - tona. Ilość - wiadomo. Cena jednostkowa bez podatku - to cena netto za tonę. Wartość bez podatku - cena netto za tonę x ilość. Podatek vat - 5%, kwota - wartość netto bez podatku x 0,05.
Wartość sprzedaży z podatkiem - to wartosć netto + wartość podatku vat.
Potem wpisujesz słownie, podpisujesz, oryginał dla kupującego, kopia dla ciebie i czekasz dwa tyg na kasę smile

37

Odp: VAT- kto z Was jest podatnikiem Vat? Ogólne informacje...

dzięki bardzo

gg 5118068

38 Ostatnio edytowany przez MAREKPE (2011-05-16 14:45:59)

Odp: VAT- kto z Was jest podatnikiem Vat? Ogólne informacje...

no i jaszcze nr PKWiU bo bez tego też się nie obejdzie. Np żyto 01.11,16-00 http://www.vat.pl/pkwiu/index.php?rodza … ic=01.11.1

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

39

Odp: VAT- kto z Was jest podatnikiem Vat? Ogólne informacje...

ma ktoś telefon (komórkę) na gospodarstwo ?? kończy mi się umowa i chciałbym wziąć na gospodarstwo i wrzucić w koszta. Poza tym na firmę są dużo korzystniejsze warunki. Wykonalne ??

gg 5118068

40

Odp: VAT- kto z Was jest podatnikiem Vat? Ogólne informacje...

raczej tak. księgowa proponowała mi to zrobić z internetem, a jeśli internet można to czemu by nie telefon.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....