41

Odp: Jaka jutro pogoda?

na Wigilię przystroimy palmę, a na Wielkanoc ulepimy zająca ze śniegu ( po raz kolejny) :angel:

42

Odp: Jaka jutro pogoda?

W lutym zaczniem prace polowe....

43

Odp: Jaka jutro pogoda?

Niektórzy jeszcze letnich i jesiennych nie porobili, u jednego to nawet cała słoma na polu w balotach leży.

44

Odp: Jaka jutro pogoda?

Się nie śmiej, bo ja dzisiaj zakończyłem orki zimowe i ... i zaczęło lać...

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

45

Odp: Jaka jutro pogoda?

No ja w tym tygodniu siałem pszenżyto ozime a te co siałem w ubiegłym tygodniu to już ma ładny kiełek

E 516 na części
Telefon 695 076 269

46

Odp: Jaka jutro pogoda?

Pszenżyto marki clutivo siane 10 listopada ładnie się zazieleniło... a tak a propo słomy po ile u was słoma na pelet ?

47

Odp: Jaka jutro pogoda?

dobrze niech pada i bedzie cieplo to wreszcie zacznie wschodzic nieszczesna pszenica. Siana na koniec wrzesnia i do tej pory pusto na polach

Odp: Jaka jutro pogoda?

A co myslicie o przewódlkach teraz? Mam trochę na wiosnę do posiania jarego, ze względu na obornik a pogoda jest taka, że aż sie prosi o sianie. Mam swojego żyta bojko tylko nigdy tak nie siałem.

49

Odp: Jaka jutro pogoda?

Też nigdy tak nie siałem, według opisu w tym roku idealna pogoda na takie siewy, nie mam gdzie a też bym spróbował  http://www.biosphera.pl/zyto-bojko/

50

Odp: Jaka jutro pogoda?

Jak maż mozliwość to siej to żytko.  Lepiej teraz niż w kwietniu...

51

Odp: Jaka jutro pogoda?

to żyto to szkoda czasu siałem we wszystkich teerminach jako ozime wychodzi gorzej niz zwykła populacja jako przewódka tez słabo a jako jare to juz lepiej najgorsza polska kukurydza czy tam owies albo jare pszenzyto jak kto woli.takie moje zdanie poparte doświadczeniami u siebie

52

Odp: Jaka jutro pogoda?

No nie ma co porównywać tego z populacją sianą w terminie.
A jakie masz doświadczenia dokładnie? Napisz  byle nie tu bo tu mamy pisać o pogodzie....

53 Ostatnio edytowany przez sarast (2014-12-20 17:44:44)

Odp: Jaka jutro pogoda?

jack napisał/a:

:to żyto to szkoda czasu siałem we wszystkich teerminach jako ozime wychodzi gorzej niz zwykła populacja jako przewódka tez słabo a jako jare to juz lepiej najgorsza polska kukurydza czy tam owies albo jare pszenzyto jak kto woli.takie moje zdanie poparte doświadczeniami u siebie

:                             w całosci się zgadzam . poparte doświadczeniem siałem żyto 20 grudnia . no urosło ale bez szału szkoda było pola. ups !!! nie ten wątek .sorrki.

Leszek   dla kolegów'

Odp: Jaka jutro pogoda?

Ja siałem w tamtym roku jako jare i sypało podobnie do zimowego ale strasznie leżało. nie jest takie wysokie ale strasznie się kładzie. Niby jako przewódka powinno sypac lepiej...

55

Odp: Jaka jutro pogoda?

głowę urywa, w nocy na śnieżce wiatr dochodził do 200km/h

gg 5118068

56

Odp: Jaka jutro pogoda?

Pada juz chyba dobę wiatr hula cała taczka wody nalana to juz dobrze a niech pada wody brak

57

Odp: Jaka jutro pogoda?

-5 z rańca brrrrr

gg 5118068

58

Odp: Jaka jutro pogoda?

Nadzieja w tym że przeważnie po przymrozkach lubi popadać.

59

Odp: Jaka jutro pogoda?

a dziś rano -3, na łąkach biało

gg 5118068

60

Odp: Jaka jutro pogoda?

Również wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)