1,041

Odp: Jaka jutro pogoda?

Krzysiek napisał/a:

Pierdzielenie.... przecież Ty masz same piachy....  W ubiegłym roku mig glinę łupał aż miło. Jak nie popada to w przyszłym tygodniu spróbuję migiem że by Ci pokazać że się da. I tak muszę go zaczepić bo muszę dokleić mu siewnik poplonów z starego konnego siewnika....

Mam na górkach gliny.  Za gliną piach. Za piachem pasek IV. I tak to jest z naszymi ziemiami. Zróżnicowanie ogromne. Zawsze się da Krzysiek smile

Siły na zamiary zmierz....

1,042

Odp: Jaka jutro pogoda?

Piotrek ile dało u Ciebie wczoraj w nocy? Ta burza też Cię zahaczyła? U mnie w sumie dało coś koło 15 litrów. Wioskę dalej 52... to samo było w Boże ciało, u nas 3 albo 4 litry a tam 30... nie dość że mają lepszą ziemię to jeszcze sporo więcej opadów... coraz bardziej się tego odechciewa

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,043

Odp: Jaka jutro pogoda?

U mnie aż 9 litrów ale to nie z tej wieczornej burzy tylko przyszło coś koło 1-2 w nocy...
5 km ode mnie wzdłuż drogi 22 dostali po 35l....
No cóż dziś się nie kurzyło jutro może też. Muszę przelecieć talerzówką gorczyce bo znów rośnie i wodę wyciąga....

1,044

Odp: Jaka jutro pogoda?

Ja mam Afryka tak stały element. Jeszcze tydzień i kuku będzie szła na ziarno. Bo kieszonki to idą w ekspresie.

Leszek   dla kolegów'

1,045

Odp: Jaka jutro pogoda?

U nas po burzy 22 spadło a w samochodzie pokazywało 36 C

1,046

Odp: Jaka jutro pogoda?

No o 3 w nocy było takie ***! Z 200 metrów od domu *** w dęba i stoi do połowy jak bez portek... dwa lata temu o tej samej porze na koniec sierpnia i z 50 metrów obok też rozdupczyło dęba... widać dobrze pioruny ściągają

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,047 Ostatnio edytowany przez szs (2019-08-29 22:40:08)

Odp: Jaka jutro pogoda?

Krzysiek napisał/a:

U mnie aż 9 litrów ale to nie z tej wieczornej burzy tylko przyszło coś koło 1-2 w nocy...
5 km ode mnie wzdłuż drogi 22 dostali po 35l....
No cóż dziś się nie kurzyło jutro może też. Muszę przelecieć talerzówką gorczyce bo znów rośnie i wodę wyciąga....

U mnie 42 :dance:

Kompletny noob w temacie Fortschitt

1,048

Odp: Jaka jutro pogoda?

Laszek napisał/a:

Piotrek ile dało u Ciebie wczoraj w nocy? Ta burza też Cię zahaczyła? U mnie w sumie dało coś koło 15 litrów. Wioskę dalej 52... to samo było w Boże ciało, u nas 3 albo 4 litry a tam 30... nie dość że mają lepszą ziemię to jeszcze sporo więcej opadów... coraz bardziej się tego odechciewa

Spadło coś koło 12 litrów. Naokoło spektakl niczym z gwiezdnych wojen. A u mnie raz piorun trzasł i zaczęło padać równo przez moment. A potem to raz padało raz nie. Będziemy próbować orać pod hybrydy.

Siły na zamiary zmierz....

1,049

Odp: Jaka jutro pogoda?

U mnie wczoraj 34 w cieniu chmury sie kręciły i sie rozeszło

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

1,050

Odp: Jaka jutro pogoda?

u mnie ostatni deszcz był 14 sierpnia

Rolnik z powołania:-)

1,051

Odp: Jaka jutro pogoda?

Pajej napisał/a:

u mnie ostatni deszcz był 14 sierpnia

Tobie zawsze mało smile

Siły na zamiary zmierz....

1,052

Odp: Jaka jutro pogoda?

34 c. I pięknie grzeje i tak ma do wtorku.

Leszek   dla kolegów'

1,053

Odp: Jaka jutro pogoda?

u mnie też grzeje ale dzisiaj był i tak w miarę dzień bo chociaż trochę wiatru było smile burze mnie omijają i może lepiej smile

1,054

Odp: Jaka jutro pogoda?

sarast napisał/a:

34 c. I pięknie grzeje i tak ma do wtorku.

Kupiłeś nasiona kaktusów? Będziesz sial te ozime czy jare?

Masakra..... spadło 7 - 10 l i po 30 godzinach nie ma śladu po tej wodzie....

1,055

Odp: Jaka jutro pogoda?

No a żona była zawieźć jaja ciotce na drugim koncu gminy to u nich spadło wtedy w środę 70 litrów...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,056

Odp: Jaka jutro pogoda?

A u mnie leje i leje, jeszcze w okolicy zboża stoją, a ci co zebrali to mają ponad 16% wilgotności. Kolega sarast jak był u mnie sugerował wyjazd w pole, ale wynik 16,9 ostudził emocje. Słomę siekam, ale 500 kostek muszę zmagazynować, mokrej nie bardzo. Jutro jadę siekać owsiankę.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,057

Odp: Jaka jutro pogoda?

MAREKPE napisał/a:

A u mnie leje i leje, jeszcze w okolicy zboża stoją, a ci co zebrali to mają ponad 16% wilgotności. Kolega sarast jak był u mnie sugerował wyjazd w pole, ale wynik 16,9 ostudził emocje. Słomę siekam, ale 500 kostek muszę zmagazynować, mokrej nie bardzo. Jutro jadę siekać owsiankę.

hej .to ja pewny że ty po robocie i wypoczywasz a ty dalej walczysz . 300 km nas dzieli a zupełnie inne światy. ja mam afrykę  , kukurydza dochodzi na ziarno w trybie błyskawicznym na kiszonke ostatni gwizdek. wczoraj 33 w dzien w nocy 23 lato piękne, pozd,

Leszek   dla kolegów'

1,058

Odp: Jaka jutro pogoda?

To wkurzające, plony rekordowe a zebrać ich nie można. Marek a na jakaś pomoc rządową możecie liczyć, podobną do tej suszowej ?

1,059

Odp: Jaka jutro pogoda?

Nie ma nic. Ja to jeszcze jakoś ogarnąłem temat, ale kumple to kosili, ładowali na Tiry i do suszenia, 4 godziny w suszarni i powrót na gospodarstwo i do magazynu.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,060

Odp: Jaka jutro pogoda?

No lepiej skosić i wysuszyć niż patrzeć jak dostaje kolejne deszcze na polu...

E 516 na części
Telefon 695 076 269