1,101

Odp: Jaka jutro pogoda?

Jarowizacja przebiega przy minus dziesięciu przez dwa tygodnie.

1,102

Odp: Jaka jutro pogoda?

Nie no bez jaj... nie jedna zima była z temperaturami powyżej -10 i oziminy potem strzeliły w górę.  Dziś na srodku pola widziałem spacerujące biedronki.... jutro mają przyjść nasiona gorczycy.... a siewnik jeszcze nie skończony... wink Przyjdzie luty pokaże....  a ferie warszawiaków kończą się chyba w marcu a Ci mają zimę załatwioną u św. Piotra....

1,103

Odp: Jaka jutro pogoda?

Jarowizacja zbóż występuje przy temp 0 do +2 przez ok 30-60 dni w zależności od odmiany. Przy niższych temperaturach krócej.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,104

Odp: Jaka jutro pogoda?

Przyroda sobie poradzi

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

1,105

Odp: Jaka jutro pogoda?

MAREKPE napisał/a:
Rur3k napisał/a:

Jak myślicie rośliny przejdą proces jarowizacji? Na polu na razie widzę tylko gęstą zieloną łąkę. Trzeba było chyba zasiać max 90kg/ha.

To miotła i chwastnica

Akurat tych to nie ma
Prędzej mak, komosa, rdest powojowy, rzodkiew i babka.

Zboże się tak rozkrzewiło miałem posiać  110 kg bo tyle wyszło mi z obliczeń ale ze względu na suszę siałem 126 a tu jednak wilgoci znalazło i zimy nie ma. Inna odmiana z wyliczeń 130 siałem tak samo jak tą pierwszą i jest dobrze może minimalnie za gęsto. Żyta w zależności by od klasy jedne optymalnie inne za gęsto.

W takim gęstym łanie będą grzybki a co gorsze może mi się powtórzyć historia z jednego pola dwa lata temu kłosów pełno a zboża najmniej i drobne jak piasek bo nie starczyło wody na wyprodukowanie więcej niż słomy.

1,106

Odp: Jaka jutro pogoda?

To nie szalej z azotem na start, poczekaj aż zacznie strzelać w źdźbło i wtedu daj najwiecej azotu.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

1,107

Odp: Jaka jutro pogoda?

Skiby białe na polach, w większości stawów prawie wcale wody, Wczoraj gościu jeździł broną aktywną po polu.

1,108

Odp: Jaka jutro pogoda?

Pytanie po co ?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

1,109

Odp: Jaka jutro pogoda?

Przed wczoraj chodziłem po rzepakach to widać nowe korzenie cały czas przyrastają. Jednak za oknem w stawie wody równo z brzegiem, a na polach miejscami można gumowce zostawić.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

1,110

Odp: Jaka jutro pogoda?

No a u mnie od czasu jesiennych siewów może był z tydzień dwa  kiedy był problem z poruszaniem się po polu. Ja w każdej chwili mogę zacząć siewy. Nasiona już leżą...
Właśnie robię zakupy nawozowe...NPK siarczan magnezu potasu....

1,111

Odp: Jaka jutro pogoda?

andre902 napisał/a:

Przed wczoraj chodziłem po rzepakach to widać nowe korzenie cały czas przyrastają. Jednak za oknem w stawie wody równo z brzegiem, a na polach miejscami można gumowce zostawić.

U mnie ciężko spotkać staw żeby chociaż w połowie był zapełniony wodą, większość wyschła.

1,112

Odp: Jaka jutro pogoda?

U mnie na wsi to można siać,  tak sucho że pola białe, dobrze ze moj rzepak na jesieni dostal 50 kg N w RSMie  to teraz bardzo ładnie wygląda.  Te ktore nie dostały azotu to są czerwone jak ćwikła.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

1,113

Odp: Jaka jutro pogoda?

u mnie też sucho, nie dałem azotu i żałuje bo wygladało  ze jest ok do teraz....

mdw

1,114

Odp: Jaka jutro pogoda?

byłem wczoraj na polagrze w poznaniu i znajomy pokazywał zdjęcia jak ludzie już sieją pszenicę jarą.

1,115

Odp: Jaka jutro pogoda?

Gminę obok zaczęli jęczmień jary siać. O ile pszenica sobie poradzi to jęczmień potrzebuje dobrze napowietrzonej ziemi , a siew o tej porze nie zapewni takich warunków bo przyjdzie kilka deszczy albo może i śniegu trochę i wtedy ziemia będzie zimna i bez dostepu tlenu dla korzeni. Parę lat temu w okolicach strzelina posiali w lutym, w marcu spadł snieg(leżał moze 4-5 dni) i jęczmień nie rósł aż do kwietnia w efekcie tego zebrali po 4 tony. Ten posiany po śniegu,  gdzieś w okolicach 18 marca przegonił  tamtego i sypał po 6 ton. Ot taka dygresja, nalezy uczyć sie na błędach, ale lepiej na cudzych.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

1,116

Odp: Jaka jutro pogoda?

z owsem miałem na odwrót

mdw

1,117

Odp: Jaka jutro pogoda?

Owies to inna bajka. samosiewy mają po 25cm i sobie nic nie robią z obecnej pogody.

1,118 Ostatnio edytowany przez androl (2020-01-19 00:18:32)

Odp: Jaka jutro pogoda?

U mnie pigwa zaczyna kwitnąć.

1,119

Odp: Jaka jutro pogoda?

A ja miałem buraki ćwikłowe ok 3 arów wykopałem jakieś  2 ary reszta została bo nie chciało mi się kopać bo nie miałem gdzie sprzedać tak mi obrodziły, dziś sąsiad rwał i całe bardzo ładne ładniejsze od tych co mam w piwnicy , cebula którą siałem z nasion też wypuściła szczypiorek taki z 5 cm  , a jeszcze czy u was też tak ptaki latają w tą i spowrotem bo u nas  to szał normalnie jaja

1,120

Odp: Jaka jutro pogoda?

gęsi wracają sam się zastanawiam, co będzie jak przyjdzie prawdziwa zima.