1,161

Odp: Jaka jutro pogoda?

Rok rokowi nie równy, nie tylko data w kalendarzu jest dla nas istotna.

1,162

Odp: Jaka jutro pogoda?

buraki to u mnie mają juz 2 liścienie a z kukurydzą walczy cały powiat

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,163

Odp: Jaka jutro pogoda?

androl napisał/a:

Rok rokowi nie równy, nie tylko data w kalendarzu jest dla nas istotna.

No i słusznie, ale jak śnieg nie stopnieje do czerwca to lato będzie krótkie w tym roku...

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,164

Odp: Jaka jutro pogoda?

Wtedy mała byłaby pociecha że na żniwa przyszła piękna pogoda :hmmm:

1,165

Odp: Jaka jutro pogoda?

Rur3k napisał/a:

Jeden już od tygodnia sieje i chyba już  połowę machnął (skromny gospodarz ledwie 600 ha i wszystko jak widzę jadą na  jeden siewnik 6 rzedowy).  Rok temu też siał szybciej niż  ja (a miałem o tej porze już zasiane - chyba 18.04) i jakoś nie widziałem by mu mocno te wczesne siewy odchorowała.

Planowałem siać swoją w środę ale chyba na przyszłą sobotę odłożę. I na wszelki wypadek wpiszę w plan ołówkiem gdyby trzeba było kolejny raz przesunąć wink

Ale 600 ha to sama kukurydza? Jak dobry siewnik 6 rzędowy to 30 ha dziennie też machnie jak pola w miarę duże więc 20 dni i po robocie. U Henia kolega sieje to też jest 600 ha qq ale to 12 rzędowym horschem więc moment i po robocie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,166

Odp: Jaka jutro pogoda?

Wcześniej  jak nie było wymogu dywersyfikacji to całą gospodarkę miał w monokulturze kukurydzianej. Miał wtedy łacznie z dzierżawami 860ha. Potem przyszly wyłączenia i utrata części dzierżaw. Teraz uprawia tyle ile może kukurydzą resztę pszenica i odrobina buraków czy jakiś warzyw. W naszym rejonie ma 450ha z czego ok 50 pszenica reszta qq. Ok 150 ha ma w rodzinnych stronach a czy ma coś więcej nie wiem.

1,167

Odp: Jaka jutro pogoda?

Panowie jak tam u was sytuacja hydrologiczna ? U mnie właśnie dobija do 35l/m2 , pada od nocy.

1,168

Odp: Jaka jutro pogoda?

Ok 45l do chwili obecnej. Deszcz nie był intensywny ale nawet na 15min nie przestawał padać. Od 8 do 19 non stop. Od 19stej zamienił się w śnieg. I nadal pada. Temperatura z 10 w ciągu dnia spadła do 0,5-1⁰C
https://images89.fotosik.pl/498/98b42356ace2b14emed.jpg

1,169

Odp: Jaka jutro pogoda?

No to fest. U mnie 27 l i teraz wieje. Ale 13 stopni.

Leszek   dla kolegów'

1,170

Odp: Jaka jutro pogoda?

Drugi dzień upałów w tej chwili (19⁰⁰) 24⁰C. Równy tydzień  i to samo miejsce co powyżej. https://images91.fotosik.pl/500/7017b3cba7df593dmed.jpg
Trawa jeszcze trochę  za mała ale skosiłem jedno pole bo będzie  tam  później wypas a skoro ma być do piątku pogoda to może zrobię trochę  siana.

1,171

Odp: Jaka jutro pogoda?

32 w cieniu 🤭♨️ale od Niemców coś idzie deszczowego. Dawno nie padało.

Leszek   dla kolegów'

1,172

Odp: Jaka jutro pogoda?

U mnie w okolicy jeszcze sporo pól leży pod qq obecnie pod wodą. Było mokro a ostatnie deszcze dodały 60 l/m2

1,173

Odp: Jaka jutro pogoda?

Ja obecnie woże jeszcze obornik pod kukurydzę, 4 ha będzie późniejsza ale dopiero teraz daje radę tam wjechać , kilka dni temu rozrzutnik siadał na osiach

1,174

Odp: Jaka jutro pogoda?

W poniedziałek byłem na kukurydzy miała  ledwie  centymetrowy kiełek po 12 dniach w ziemi. Przyszło ocieplenie i w 4 dni ruszył tak że już  szpilkuje.

1,175

Odp: Jaka jutro pogoda?

Ta co siałem równy tydzień temu już praktycznie przebija ziemię, jest wilgoć i ciepło to rośnie moment

1,176 Ostatnio edytowany przez Laszek (2021-05-18 15:43:14)

Odp: Jaka jutro pogoda?

U mnie to samo, po tygodniu na wierzchu. Chociaż ciut później siana ale przynajmniej szybko weszła. Sąsiad ostatniego marca posadził pyry, dopiero teraz pierwsze krzaki widać a przejazdzam obok codziennie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,177

Odp: Jaka jutro pogoda?

Moja siana 29.IV jeszcze wschodzi na zwięźlejszej ziemi, zapewne będą łaty, na słabszej ładnie wyrzędowała. Kto u mnie nie zasiał pod koniec kwietnia jeszcze grzebie w ziemi. Pogoda znowu ludziom psuje krew, od 14-tej chlapie.

1,178

Odp: Jaka jutro pogoda?

Ja mam jeszcze do nawiezienia 3 ha obornika i do zaorania , teraz deszcz znowu przerwał robotę. W kwietniu to tam nie szło wcale wjechać

1,179

Odp: Jaka jutro pogoda?

Ja mam jeszcze 30 ha do siania, mokro i co trochę przeschnie to dopada... Próbowałem na siłę suszyć i co z tego jak chwila pogody, nie zdąży dobrze obeschnąć i znowu leje... 10 ha mam zamiar kukurydzy jeszcze zasiać, reszta to proso i gryka.

1,180

Odp: Jaka jutro pogoda?

androl napisał/a:

Moja siana 29.IV jeszcze wschodzi na zwięźlejszej ziemi, zapewne będą łaty, na słabszej ładnie wyrzędowała. Kto u mnie nie zasiał pod koniec kwietnia jeszcze grzebie w ziemi. Pogoda znowu ludziom psuje krew, od 14-tej chlapie.

dużo tez zależy od odmiany i mnie hardware najszybciej powschodziła i wygląda już fajnie inne dopiero wychodzą. ziemia zwięzła ale deszczu nie za wiele

Rolnik z powołania:-)