21 Ostatnio edytowany przez tomcio83 (2011-05-18 09:20:57)

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

sieje któryś z was łubin dla ryb ziarno ma  płaskie bo jest na ten łubin zapotrzebowanie

Masz problem z Claasem Mecatorem, pisz na pewno pomogę tel  790-555-450 zmiana nr GG 35541292

22

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

panowie ponawiam pytanie. czy jest jakiś środek na chwasty dwuliścienne w łubinie, ale do stosowania powschodowo? Ten cały afalon co zaraz po siewie pryskałem, uszkodził około 5% łubinu a chwastów nie tknął.
Czytałem gdzieś że można dać opryski na bazie  metamitronu (opryski na buraki i truskawki) ale czy ktoś z was już to przerabiał????

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

23 Ostatnio edytowany przez Fenol (2011-05-19 22:14:18)

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

już pisałem, mistral 100 gram daj i owszem przypiecze łubin ale chwastów dwuliściennych nie przepuści. Te 100 gram to mała dawka, dawałem 200, wiec w razie czego możesz polecieć z poprawką. Łubin musi być duży pomiędzy 15-20cm. Różnica jest w czasie i temperaturze, te 100 gram to bardzo bezpieczne wyjście. Mistral robią żydki i jest tani.

najlepiej wstaw fotkę tego łubinu i napisz jaki to jest, może nie opowiem jaka to faza ale patrząc na roślinę wiem czy można :stu:

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

24

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

Siałem łubin żółty Dukat. Rośliny mają coś koło 7cm, czyli troszkie większe niż na tym zdjęciu http://www.fotoload.pl/index.php?id=211 … 519c177132

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

25

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

Prawie jak konopie big_smile

26

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

bamreras napisał/a:

Siałem łubin żółty Dukat. Rośliny mają coś koło 7cm, czyli troszkie większe niż na tym zdjęciu http://www.fotoload.pl/index.php?id=211 … 519c177132

Czysty, pryskałeś przedwschodowo?

27 Ostatnio edytowany przez bamreras (2011-05-22 00:01:17)

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

to tylko zdjecie dla przykładu z internetu. mój to więcej zielska niż łubinu. nigdy więcej afalon.  jutro jade po mistral i będę testował. pierw spryskam kawałek i poczekam kilka dni ,zobaczę jak efekt.
wpierw zadzwonie jeszczę do producenta i spróbuje się dowiedzieć czy mają jakieś sprawdzone herbicydy na powschodowe pryskanie.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

28

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

afalon lubi wilgotną ziemię i ogrzaną ziemię, wtedy działa super.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

29

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

nic od producenta się nie dowiesz, oni sami się boją coś podpowiedzieć bo może to być kontrola z IORu. Przynajmniej jeżeli chodzi o afalon to ani w bayerze ani w magkteschimie  nic mi nie powiedzieli. Zapomnij że oni Ci podpowiedzą najczęściej są to jakieś młode szczuny co mają mniejsze pojecie o opryskach niż ja o statkach kosmicznych. Na zdjęciu ten łubin nie nadaje się do opryski jest za mały no w każdym razie ja bym nie pryskał, tak jeszcze raz taki będzie ok.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

30 Ostatnio edytowany przez bamreras (2011-05-23 14:24:56)

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

zle się wyraziłem. do producenta tej odmiany (hodowcy) - Poznańska Hodowla Roślin.

Dzwoniłem i oni mają też ten sam problem. Telefony takie jak mój codziennie odbierają i jedna co mogą polecić to motyka i wio na pole :walka:.... masakra.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

31

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

Drodzy moderatorzy łubin to roslina strączkowa nie róbmy zamieszania

Rolnik z powołania:-)

32

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

Drodzy moderatorzy łubin to roslina strączkowa nie róbmy zamieszania

http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81ubin

chyba że wąskolistny ale nie dbam o takie szczegóły

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

33

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

Pajej ma racje   http://pl.wikipedia.org/wiki/Ro%C5%9Bli … 4%85czkowe

34

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

Ciekawy artykuł co wy na to? http://www.rolnictwo-agro.pl/544,0,groc … ienia.html

Rolnik z powołania:-)

35

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

słyszałem co nieco o tym. wszystko dobre jak zima jest zimą, bo jak będzie za ciepło parafiny szybciej się rozpuszczają i klops. zacznie kiełkować a za parę dni mrozik wszystko zetnie...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

A wracając do łubinu to z 8 ha zebrałem 6 ton, nie pryskałem na dosychanie i przy koszeniu sporo strąków po prostu pospadało na ziemię... Kombajnista stwierdził że zbiornik spokojnie został na ziemi... Nie wiadomo co lepiej - pryskać i zbierać szybciej czy czekać... Ale mam przynajmniej chętnych na ziarno do siewu, po ile można wołać? W tamtym roku u nas łubin był po 1,5zł/kg

37

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

U mnie była odmiana Graf średnio 2,5 tony z ha ale rok do tyłu miałem 3,5 z ha . Gleba w większość 5 i 6 klasa.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

38

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

To tylko pogratulować takich plonów. ile razy i czym pryskałeś na antrykoze?

Rolnik z powołania:-)

39 Ostatnio edytowany przez ojanusz (2011-11-16 20:45:07)

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

Wzeszłym roku wcale ,ale na tym polu nie siałem jeszcze łubinu a w tym raz i niestety raz miałem plon ok.1 tony z ha.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

40

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

Ja w dobrych latach tez mam plony ok 3t ale na III klasie

Rolnik z powołania:-)