61

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

A po ile ci poszedł? Ja w tym roku zasiałem tylko na rozmnożenie nasion ze 30ary.

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

Ja sprzedawałem po 1,8 bo trochę połowek było. Odsiane chodziły u nas po 2zł. W tym roku mam 4 ha na ziarno i 2 ha ugoru posiałem to skoszę na kiszonkę bo w tamtym roku zrobiłem trochę balotów z łubinu i super sprawa na piaskach

63

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

Panowie pojawiły się u mnie białe larwy w korzeniach łubinu żółtego. Póki co rośliny nie obumierają ale zastanawiam się co to jest i jak je wykurzyć.... Wie ktoś coś więcej na ten temat?

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

64

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

A u mnie sarny jedzą intensywnie lubin jak narazie a tak to dosyć ładny

65

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

nie no sarenki to z lekka też podjadają, ale widać wolą peluszkę u mojego sąsiada.... Sie zastanawiam dad tymi szkodnikami bo na 10 roślin w 2 znalazłem takiego samego pędraka, a w 2 wbyły wygryzione miejsca..

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

66

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

http://www.hrsmolice.pl/index.php?p=lubin_04 Co sądzicie o takiej mieszance?? Siał tak ktoś?

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

67

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

dobra chopoki. Wytężcie swe umysły i pomóżcie koledze. Mam dylemat jak jasna cho....ra. Sieje w tym roku Mieszankę zbożowo strączkową  w postaci pszenżyta z łubinem (wiem że się brzydko o takiej mieszance wypowiadałem ale nic sensowniejszego mi do głowy nie wlazło). Na przyszły rok ma tam być zasiane co innego jak zboża. Powiedzcie mi jak wychodzi taki łubin po łubinie. Ktoś to już sprawdzał?

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

68

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

ja nie testowałem, ale moze byc kiepsko presja chorob szkodników... zaraz zaraz kiedys miałem groszek posiany po poplonie (łubinie) i nie był gorszy od pozostałych

Rolnik z powołania:-)

69

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

Bamreras a po co chcesz dodawać łubin, skoro masz odnowione super stanowisko pod pszenżyto ?

70 Ostatnio edytowany przez bamreras (2014-03-28 21:53:45)

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

Bo mi z planu zasiewów wychodzi ze brakuje trzecia roślina (rolnictwo zrównoważone). Myślałem o rzepaku ale siew by był dość mocno opóźniony. Załóżmy ze uda mi się to pszenżyto z łubinem zebrać do okołu 25 to najszybciej 30 bym mógł wskoczyć z rzepakiem, a to już jest 10-15 dni spóźnienia w moim rejonie...
A łubin na oborniku ktoś siał? Nie wybuja to za mocno?

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

71

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

Łubinu na oborniku bym nie ryzykował, zrośnie ale plonu to nie będzie. Groch pastewny jak najbardziej.

72

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

To dorzuć wyki 4kg i po kłopocie plan wyrobisz i z koszeniem nie powinno być problemów. Ja też dorzuciłbym coś strączkowego, ale nie mam czym tego spaść. Sprzedać też ciężko.

73 Ostatnio edytowany przez bamreras (2014-03-28 22:07:15)

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

kurde z wyką nie pomyślałem... to w tym roku pójdzie mieszanka zboża z wyką, a na przyszły łubin, tylko tam gdzie obornik to rzepak spróbuje.
dzięki chłopaki

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

74

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

Ja dziś kupiłem łubin wąskolistny odmiana Zeus w centrali... jakiś dodatkowe info nt uprawy na V - VI kl. ziemi? wcześniej był owies...

75

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

no u mnie to tylko przedsiewnie 200-250 NPK i oprysk na chwasty. Zawsze był przedwschodowo ale w tym roku feste napadało i brachol nie chciał narobić kolein więc będzie powschodowo

E 516 na części
Telefon 695 076 269

76

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

a jaki środek  przedwschodowo i w jakiej dawce?

77

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

Afalon dyspersyjny 1,5l/ha lub linurex 1,25l/ha. Mzna dodac 0,2kg sencora lub mistrala, ale dużej r9żnicy nie robi. Kiedys był jeszcze metamitron. Oczywiscie wszystkie wyzej wymienione utraciły rejestracje na łubin i stosowanie ich w łubinie, w myśl polskiego prawa  jest zabronione i karalne. Wiec lepiej ich nie stosowac lub poprostu nie mowić że sie je zastosowalo...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

78

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

To jest właśnie cała parodia. Zachęcają do odbudowy zasiewów roślin strączkowych w Polsce a nie ma konkretnych środków do ich ochrony... Legalnych

E 516 na części
Telefon 695 076 269

79

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

na linurex tez wyszło pozwolenie? dobrze wiedziec, rok temu to gosc z PIORiN poprawił mi bo miałem wpisane afalon, a jak teraz nie ma rejestracji to musze wykreslic

Rolnik z powołania:-)

80

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

z tego co wiem mięli do końca 2012. A próbował kiedyś któryś z was pryskać po siewie glifosatem??? mam trochę perzu i innych jednoliściennych

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....