81

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

Ja dziś posiałem łubin wąskolistny odmiana Zeus... wyszło trochę mało - siane siewnikiem Famarol - około 135-140 kg/ha. Gorzej, że u mnie nigdzie nie można kupić nitraginy i nie zaprawiałem nasion...
... czy będą duże straty przez brak zaprawy?

... jak pogoda pozwoli to jutro opryskam linurexem  (choć jeszcze nie wiem, bo handlowiec powiedział, że jak będę w sklepie to da mi jakiś inny porównywalny działaniem ale tańszy środek...)

82

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

Ostatnio nie zaprawiam nitraginą i różnicy nie widzę. W tym roku siałem po 180 kg. Jak kupiłem 2 lata temu nitraginę to gościu polecał mi coś naturalnego do zaprawy kukurydzy, dał nawet jedną paczkę darmo na próbę to kukurydza pół metra niższa była. Tak że odpuściłem sobie ten temat

E 516 na części
Telefon 695 076 269

83

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

pewnie azobakteryna.... Ja nitraginę kupuje dzwoniąc do producenta i mi wysyłają.
Goldenarts u nas linurex  wychodzi najtaniej z tych typowych na strączki.
Dziś posiałem 2ha łubinu odmiana taper. Wyszło koło 180kg/ha. Kusi mnie żeby prysnąć go mieszanką linurex 1l + glifos 1l, żeby samosiewy zbóż i perz przypalić...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

84

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

a ja łubin sieje gesto ok 230-250kg zawsze byłem przeciwnikiem gestych siewów, ale w ubiegłum roku zle popatrzyłem w zeszyt i siewnik xle ustawiłem posiałem ok 280kg/ha! myslałem ze bedzie porazka a łubin wyszedł jak nigdy. Odmiana sonet

Rolnik z powołania:-)

85

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

Sonet owszem odmiana niska wręcz karłowa, słabo rozgałęziająca się. Siałem.

86

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

W tym roku też mam łubin ''Sonet'' ,tak jak w zeszłym sezonie .W poprzednim roku z pola 1,15 dostałem całkiem dobry plon przyczepa 4,5 t równa z bokami ,żeby nie okładki to sypało by się .Na piach 6 klasa ,to jestem zadowolony .W tym roku pięknie rośnie ,bo popadało dzisiaj i oby więcej padało smileŁubin siany 18 kwietnia .

87

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

Moj ma około 7cm wysokosci. Nada si3 na bronowanie? Nie uszkodze go za mocno?

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

88

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

jak go chcesz przeżadzić to może lepiej z kultywatora zęby pozdejmowć i ten sposób.

mdw

89

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

Nie chwasta trochę się pojawiło i myślałem broną 12' go potraktować...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

90

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

bamreras napisał/a:

Nie chwasta trochę się pojawiło i myślałem broną 12' go potraktować...

Łubin jest bardzo kruchy ,przynajmniej mój odmiana Sonet i nie połamie się przy bronowaniu ?

91

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

czy ja wiem czy aż taki kruchy... Zależy w jakiej fazie rozwojowej. Na razie i tak nie wiade bo ciągle przepaduje... Z resztą niech pada bo sucho jak chol..a

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

92

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

czym można pryskać łubin na dwuliścienne ? ktoś kiedyś pisał o metamitronie ..? w jakich dawkach i do kiedy można bo widzę że afalon już nie działa ...

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

93

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

raz pryskałem metrybuzyną (mistral, sencor) w ilości 0,2kg/ha. Łubin rósł dalej a co do chwastów wziął tylko te które nie były zbyt mocno wyrośnięte - około 2-4cm. Łubin musi mieć około 10-12cm.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

94

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

Ja stosuję po siewie Afalon i pole jest czyste .W tym roku jedynie gorczyca z poplonu mi się odnowiła miejscowo .Mieliście też takie przypadki ,że gorczyca przezimowała ?.

95

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

w tym roku to nawet jęczmień jary przezimował więc gorczyca też mogła

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

96

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

u mnie właśnie dużo owsa przezimowało, bo wg mnie już osypywał sie przy żniwach... coś z tym robić czy zostawić? Łubin z przeznaczeniem na ziarno...

97

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

jak dobrze kowbajna ustawisz przy koszeiu to owies i tak na polu zostanie...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

98

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

tzn?... pierwszy raz sięję łubin...

99

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

no wiatr musi być fest

E 516 na części
Telefon 695 076 269

100

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

smile ok, kapuję... , i tak muszę szukać chętnego do skoszenia, bo nie wszyscy chcą u nas kosić łubin...