141

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

A nie było takiej ceny w ubiegłym roku?
Z tego co kojaze kolega sprzedawał jesienią po 800-900 zł tylko nie wiem jaki.
JA obstawiam ceny zbliżone do 500zł. A nawet mniej!! Skupujacy się dogadają a sprzedający......

142

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

nikt mu nie zabronił po tyle sprzedawać smile jak miał gorzki to cena by mogła się zgadzać. Mój słodki sprzedawałem za 1300-1700 i poszło nawet za wiele smile

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

143

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

Wykoszę, bo nie po to człowiek łazi żeby udawać że się coś robi. Androl, ja to zawsze uważałem, że masz głowę na karku, i dobrze zauważyłeś z tym commandem. Jak będzie przekropnie to daruję sobie, bo pewnie poparzy, a zasiać kiedyś trzeba. Ja mam biały słodki, także może się sprzeda. Choć hodowli coraz mniej.

144

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

Ponoć dobry na chwast w łubinie i soi jest Arcade 880 EC czyli Boxer +Sencor

145

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

podaj jakiś link?skąd te info

146

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

Informacja z pokazów polowych w Ulchówku od pracownika syngenta .Można zadzwonić do przedstawiciela regionalnego.Również dużo jest w ostatnim Top Agro

147

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

to się pryska przed czy powschodowo?

Rolnik z powołania:-)

148

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

Jak Wasze łubiny? Ja posiałem dopiero w zeszłym tygodniu, bo bałem się, że nie uda mi się zrobić oprysku. Z drugiej strony też cały czas nadawali ulewy, i tego też się obawiałem. Zasiałem i nagle zrobiła się super cisza na polu, i udało się opryskać, Biorąc pod uwage pogodę, to chyba nie będzie różnicy, pomiędzy wczesnymi a późnymi.

149

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

Mój siany przed świętami zapierdziela aż miło jestem pod wrażeniem że tak szybko powschodził i nie straszne mu chłodne dni i noce póki co to jestem miło zaskoczony oby tak dalej.

150

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

Mój siany 5tyg temu, żółty odmiany nie pamiętam. kilka dni przed wschodami prysnąłem randapem a jak będzie większy to poprawię fusiladę

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/08088c031d5c.jpg

151

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

Realnie ile te łubiny sypią. Mam białego Zeusa i 5 ha Sonet.

152

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

a ja chyba przesieje siałem 10marca

153

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

A co nie chce wyjść? Łubin sąsiada siany w połowie marca wylazł....

154

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

Opryskałem łubin zaraz po siewie 1l afalonu i 0.1commandu.  Jak wylazło było pięknie zielono, a teraz wszystko zbielało. Na commandzie jest napisane,że przejdzie, ale niektóre rośliny są całkowicie białe. Przejdzie mu?

155

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

powinno...

156

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

Do commandu dodaje się adiuwant atpolan soil, który utrzymuje go na powierzchni i nie pozwala przemieszczać się mu w głąb profilu glebowego, wtedy można nawet zwiększyć dawkę commandu do 0.15 l. Ja dawałem go 0.12 l z muflonem i atpolanem i łubin bez przebarwień a parzy nawet samosiewy pszenżyta., tylko wieloletnim nic nie robi.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

157

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

Zasiałem głęboko, a deszcz był dopiero po wschodach. Dlatego trochę się zdziwiłem całą sytuacją.

158

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

Command ma to do siebie że ucieka wgłąb nawet po wschodach.nie przesadziłeś z dawką to sobie poradzi.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

159

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

Grzegorz możesz go wspomóc asahi + siarczan magnezu.

160

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

ja comandu daje 0,15 i troche przebarwia ale tylko przejsciowo

Rolnik z powołania:-)