161

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

Sam linuron potrafi przebarwić. Ja commandu nie dawałem i nie daje, za to zastanawia mnie jak łubin znosi oprysk fusiladeforte. MMuszę część przepryskać na owies głuchy i samosiewy.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

162

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

Ja na samosiewy dam pół litry Agilu.

163

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

ja pryskam leopardem, jest tańszy od agilu

Rolnik z powołania:-)

164

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

bamreras napisał/a:

Sam linuron potrafi przebarwić. Ja commandu nie dawałem i nie daje, za to zastanawia mnie jak łubin znosi oprysk fusiladeforte. MMuszę część przepryskać na owies głuchy i samosiewy.

Fusilade forte ma rejestrację na łubin.Oprysk można wykonać nie wcześniej,niż w fazie 2-3 liści,w dawce 0,75-1l/ha.

165

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

Kurde tyle to ja wiem. Jednak słyszałem że potrafi występować wzrost na 2-3tygodnie. A leopard i agil jak cenowo wychodzi? Biorą głuchy owies?

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

166

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

Łubin mam posiany na dzierżawach które wziąłem późną jesienią. Dlatego na łubin zdecydowałem się, żeby zwalczyć perz i zrobić płodozmian. Właśnie dlatego dam agil bo to mocny sprawdzony środek. Gdzie u mnie przy dawce 0.6l dusił perz do samej jesieni. A na jesieni dosuszę łubin i zdechnie całkiem. Na samosiewy dawka o.4l już wystarcza, chodź z reguły daję pół litry i jest spokój. Za litr około 100zł.

167

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

Oprysk po siewie robiłem nocą i myślałem, że nie dojdzie oprysk, a jak się okazało nałożyło się aż 3m. I tak przez całą długość pola nie ma łubinu, lub są jego resztki. Nie myślałem, że tak będzie palić. Nie wiem co się z nim dzieje szczerze mówiąc. Ogólnie łubin niby rośnie, mimo że cały zbielał. Jednak tam gdzie nałożyło się oprysku, to chyba nic nie urośnie. Poszło 1l afalonu, i 0.1commandu. Widać, ze przyhamowało go sporo.

168

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

To nie wina afalonu tylko połączenia tych środków bo ja dawałem 1,5l afalonu i nic się nie dzieje.

169

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

comand tak działa, tu gdzie nie nałozone to nic mu nie bedzie, ale gdzie przejechałes 2 razy to to juz takim optymista nie jestem

Rolnik z powołania:-)

170

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

Właśnie myślałem, że przejdzie mu, ale tam gdzie nałożyło się jest tylko gorzej. Zobaczymy, jak to wyjdzie. Dziwne, bo zbielał, jakby zaraz po oprysku padało. Deszcz był dopiero po wschodach i też nie jakiś mocny.

171

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

u mnie zawsze troche bieleje, ale mu przechodzi

Rolnik z powołania:-)

172

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

A jak tam po ogrodnikach nie przymarzły wam?

173

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

chciałem się jeszcze dopytać do dosuszanie... mam cały herbapol w łubinie, czy dawka 2l/ha roundapu + 25kg mocznika (tak pisał wcześniej bamreras) nie jest za mocna czy ziarno po czymś takim nadaje się na siew? czy jak już w większości łuszczyny są jasnobrązowe , a ziarno jest w nich na tyle twarde, że w palcach nie da się go rozgnieść, to już pryskać?

174

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

2litry roundupu na dosuszenie i 25kg mocznika na sklejenie łuszczyn. Łubin po nadaje się do siewu irośnie tak jak niepryskany. Jak brązowego jest więcej jak 70% to pryskaj. Tylko jak od przysłania posti za długo to mocznik może osłabić na tyle pędy że sam się zacznie łamać. Max 12dni a jak dużo przepaduje to krócej...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

175

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

Nie pryskalem łubinu po siewie bo wlało . Teraz mam do wyboru legato, sencor i boxer.  Ktoś stosował ? Nie wiem jakie dawki .

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

176

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

Ja mam podobną sytuację,czekam.

177

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

Znalazłem informację ze arcade 880 (boxer plus sencor)stosuje się we wczesnej fazie rozwojowej około 4 liści. Czyli mniej więcej teraz. Sam sencor lub legato na starsze. Legato 0.3-0.4 L na ha mistral i sencor po 0.2 kg na ha . Jutro kupię boxera i będę testował na większym .

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

178

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

odradzam.metrbuzyna bedzie działac negatywnie na łubin.boxer tez stosuje sie przed wschodami łubinu.legato ok ale po co 0,4?dwie setki wystarcza ale małe spektrum zwalczania chwastów.

179

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

Testowałem trzy dni temu na 10m2 chwastox extra i butoxone po4l/h.Po extra łubin padł po2 godzinach,a po butoxone po 12h.Samosiewy rzepaku dalej rosną.Myślę o 2gramach gleanu

180

Odp: Łubin uprawa i przygody z nią zwiazane

Na mieszankę zbożową + peluszka, dałem 1,6 l chwastoxu extra, peluszka troszkę odchorowała , jednak przeżyła, było to pewnie ze 20 lat temu.