21

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

Niech będzie.

22

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

a po drugie gdzie tu opcja edit hym?

DOLNYŚLĄSK
                                     THE Best

23

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

A poprosiłeś admina o odblokowanie funkcji? U góry jest napisane że trzeba!!!!!

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

24

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

nie gadajmy o tym tylko o mojej 60tce ;p

DOLNYŚLĄSK
                                     THE Best

25

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

Witam! Sorki, że nie w temacie. Wszedłem w posiadanie brony aktywnej 2,5 m (wahadłową). Nie wiem jaki to typ, znalazłem fotkę na necie jest taka sama tylko bez tej osłony. Mam kilka pytań odnośnie jej bo wziąłem się za jej reanimacje. Na fotce zaznaczyłem miejsca gdzie są luzy. Jakie powinny być łożyska stożkowe czy zwykłe w miejscach które oznaczyłem.
http://www.fotoload.pl/123aa38/8ca28d0f35a0129587bd0748e432a536757_min.jpg

26

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

jeżeli zębaki w przekłądni mogą być dociskane do siebie a raczej takie są to będą stożkowe. Rozbierz i zobacz.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

27

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

Schematyczne rozrysowałem. Wsadzone były w te miejsca stożkowe ale według mnie jest źle zrobione skoro takie potężne są luzy a otwory nie są wybite.

http://www.fotoload.pl/123aa25/1119a00865d9b2cbd814c919bb5538c19980_min.jpg

28

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

Wydaje mi się że pod pierścień segera wchodzi łożysko zwykłe kulkowe a nie stożek bo ten pierścionek nie skasuje jego luzu.
W tych drugich miejscach też według mnie powinny być zwykłe łożyska

Czy ktoś z Was ma lub robił takowe ustrojstwo?

29

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

sądzę że w miejscach gdzie poziomo stykają się zębatki powinny być stożkowe, wydaje mi się że takie łożyska można by dociskać. ale o dziwo np przekłądnia stożkowa w lejku oparta jest na zwykłych kulkowych łożyskach. daj wszędzie zwykłe najbezpieczniejsze rozwiązanie.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

30

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

Te w poziomie założyłem te co były stożkowe tylko odwrotnie aby te dekle je dociskały i w ten sposób skasowałem luzy na nich. A to jedno sprzodu założyłem kulowe.
Wszystko dzaiała i maszyna chodzi tylko stwierdziłem, że szkoda czasu, paliwa i ciągnika bo rezultat jest taki sobie, chyba będzie trzeba ją opylić, bo po co ma stać - matka zadowolona bo pod ogródek ma zrobione bez bryłek

31 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2018-02-19 07:24:14)

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

ja zakupiłem bizonka zo 56, w stanie średnio zadawalającym ale kolega który mi go sprowadził po ogólnym oblukaniu stwierdził że do trupa jeszcze mu brakuje a ciekawe czy poznacie na foto kolegę forumowicza:
https://images81.fotosik.pl/998/c5b6fe8894be411agen.jpg
https://images82.fotosik.pl/999/9daa807f62c19962.jpg

a tu już mały gospodarz się przymierza:
https://images83.fotosik.pl/997/8a3cb9b2108b15f9.jpg

Dziś śmigam po heder traktorkiem

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

32

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

Wyrazy współczucia

E 516 na części
Telefon 695 076 269

33

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

Tak po oczach trochę trudno ???

34

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

Nie wiem za co mi współczujesz?!

A za fajerą mistrz kierownicy: Grzegorz89

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

35

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

Laszek pewnie współczuje po części Grzegorzowi że pomykał kabrio w lutym no i Tobie jako nowemu właścicielowi... nie oszukujmy się to bizon i nie jest nowy wink
Nie wiedzieć czemu w okolicy stoi po krzakach sporo bizonów i żadnej E 512. 
Tak czy tak gratuluję zakupu. Oby się nie psuł.  Młody widzę zaciesza i by tak zostało.
Daleko go prowadziliście?

36

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

Niecałe 50km a na to mnie było stać i to kupiłem mi nikt gospodarki nie zostawił od zera zaczynałem

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

37

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

Maszyna nie wygląda, ale jest kompletna, sprawna i na ogólnym ładzie. Jak się znudzi odda na złom i nie straci.. a ile trzeba, zeby wykosił niecałe 20ha?

38

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

gelek a to że ja po rodzicach przejąłem gospodarstwo to co - w czepku urodzony czy jak ? Na to aby teraz było moje pracowałem od dziecka.
U nas niestety bizony sprzedaje się na kilogramy sad fajnie że ten nie pójdzie do huty.

gg 5118068

39

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

Gratuluję nabytku... u nas co do bizonów to panują różne zdania ,jedni co je mieli już nie chcą żadnego bizona na podwórku ,inni je nadal mają ,remontują po kilka razy w żniwa ale i tak to najlepszy kombajn pod słońcem i żaden zachodni im nie dorówna. Ja mam E512 więc zbytnio na temat bizonów się wypowiadał nie będę.

40

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

Gratulacje . bizon wielki był . niech ci słuzy !!!!

Leszek   dla kolegów'