41 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2018-02-19 13:48:01)

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

Przywlokłem heder także cały klamot już w domu, jak bym miał w okolicy 512 to bym go wziął ale takich maszyn na lubelszczyźnie mało, bizonów w dobrej cenie mało za klamoty po 20tyś chcą.
Tego się popieści i bedzie

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

42

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

Że też chcę Ci się na parę ha z nim grzebac. Każdy robi po swojemu. Niech służy. Osobiście wolał bym nająć kombajn, zapłacić i spokój.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

43

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

Też bym tak wolał ale u mnie tak sie porobiło ze nie ma kto kosić są tacy co koszą tylko u siebie lub jak nie masz 5ha w kawałku to nie przyjedzie i po to ten klamot

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

44

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

my swojego 512 kupilismy na 12 ha i to była najlepsza decyzja w tym gospodarstwie. Spokoj to masz wtedy jak masz swoj kombajn na podwórku. Niech słuzy jak najepiej, gratuluje nabytku

45 Ostatnio edytowany przez kamil3993 (2018-02-19 17:35:30)

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

Niech ci służy !!! Ale i tak współczuję. Panowie dla mnie jest tragedia to że ludzie z okolicy od.mnie byli po 524 i nie chcieli bo bizon cytuje ich tekst "panie gdzie teraz do tego zachodniego części". Kupili bizona z 87 bez kabiny   z sieczkarnia i dodatkowym hederem z stołem do rzepaku. Zapalcili 41 tys ....

46

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

Za bizona dałem 9,5 tyś, jak bym miał zapłacić 41tyś to na pewno nie za bizona,  tak jak powtarzam w moim regionie kombajn fortschritt to rzadkość, były tylko bizony, tak samo jak z traktorami, były ursusy

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

47

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

pogratulować w razie co dysponuję katalogiem części do bizona jak będziesz coś potrzebował to będę robił fotki i udostępniał

Nie ma to jak FORTSCHRITT

48

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

Gratuluję . I teraz dwa sierpy tatowe się zmechanizowały.

49

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

No chyba że. Co do bizonow to dobry bizon nie jest zły. Na tego co mieliśmy to dobrego słowa nigdy nie powiem bo to już był wytrzepany pegerus ale tak jak kolega ma 87 rok i od nowości, cały czas garażowany to mimo że przebieg ma już nie mały to wygląda igła i technicznie też git

E 516 na części
Telefon 695 076 269

50 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2018-02-19 21:08:35)

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

Tomek będę coś musiał sobie ściągnąć i popatrzeć żeby mieć jakieś pojęcie, jutro na złom jade bo stoi taki wystawiony, może coś nałupie

A jeszcze miałem taką przygode jak dziś pojechałem po heder to w okolicach rozdzielacza w forszu zaczął mi pokazywać sie olej i to w miare nie mało dokładniena górze obudowy skrzyni z prawej pod rozdzielaczem a wcześniej same ramiona się podnosiły, odkręciłem blache górną w kabinie od rozdzielacza i obserwuje a tu nic wyciek ustał, to zacząłem podnosić i opuszczać ramiona i sucho dalej, przyjechał kolega wsiadł w maszyne gaz na 1800 i podnoszenie i opuszczanie i reszta sekcji to tylko przewody drżały a wycieku ani śladu- i tu wielka zagadka? Dziwna sprawa

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

51

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

A co do pytania kto jechał Twoim kombajnem to w pierwszej chwili pomyślałem że to Alan Walker 😁

E 516 na części
Telefon 695 076 269

52

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

Wiecie dlaczego Polacy wygrali II wojnę światową- nie dzięki pomocy ruskich tylko dzięki bardzo dobremu wywiadowi, moja maszyna dobrze nie stoi 48h. w obejściu a już ludzie dzwonią z trzech wiosek dalej co kupiłem i ile dałem a rdzenni mieszkańcy to od wczoraj spacery po naszej dróżce coś mocno zwiększyli smile

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

53

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

Znaczy się  Ludzie się interesują smile)

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

54

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

Jak się popsuje to dopiero wtedy będą się cieszyć ..............

55

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

Gratuluje gelek79 zakupu i niech służy smile i tak jak kolega wcześniej napisał będziesz miał święty spokój. żadnego proszenia i denerwowania się przyjedzie czy nie a tu już deszcze zapowiadają. Ja kupiłem swojego na 10 ha i przynajmniej nie płace po 400 zł za hektar tylko 70zl smile i przychodzę po pracy siadam i jadę smile Mój kolega też ma takiego i jakoś bardzo mu się nie psuje a swojego pola ma 50 ha i jeszcze na usługi jeździ:)

56 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2018-02-21 08:13:30)

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

O to właśnie chodziło już trochę klamotów przywlokłem na złomie stoi koło mnie nic praktycznie nie ma w nim ale schodki były w stanie bdb a u mnie połamane i te druty z wideł to odpiąłem ze 30szt. , dzisiaj bede miał katalog w pdf to trochę popatrze, muszę uszczelnić 2 siłowniki i trochę elektryke poprawić

Ale poczekam na ciepło, a w forszu umyłem wczoraj karcherem okolice rozdzielacza i odpał i wszystkimi sekcjami w jedną i drugą nawet kropla oleju się nie pokazała a przecież było nacieknięte- zgłoszę tą sprawe do Z ARCHWUM X smile

A radość synia że klamot już stoi na podwórku bezcenna

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

57

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

A to bizon ma elektrykę ? smile  Kiedyś rekord świecił mi wszystkimi światłami a teraz nawet koguty zdechły smile  w efekcie tego koszę zawsze suche zboże bo jak sie szarak robi to zjeżdżam do domu  smile

58

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

mają i to nawet sporo kabli gdy już są poliftowe (na szerokich kołach)
to nic u Ciebie na prąd nie działa ??
jak na raz przestało działać to może tylko kabel na głównym bezpieczniku (jak instalacja jest podobna do tej z Z056)
a jak pomału przestawała działać to wstydź się za niedbalstwo że tego nie pooprawiałeś

59 Ostatnio edytowany przez przemo (2018-02-21 19:01:12)

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

Rur3k napisał/a:

a jak pomału przestawała działać to wstydź się za niedbalstwo że tego nie pooprawiałeś

No właśnie Koseś, kto jak kto, ale Ty? tongue

60

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

bo jakby go koseś zbudował to : strzyże, goli i pier**l, krawaty wiąże i usuwa ciąże... a nie tam jakieś światła