61

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

Koseś wychodzi z założenia że brak świateł w kombajnie to problem do rozwiązania dla mięczaka. On podejmuje się tylko poważnych napraw i udoskonaleń jak mpopis pisze

62

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

Teraz jest oświetlenie uniwersalne, może  służyć : pieszemu, rowerzyście, traktorzyście, kombajniście .......... wink

https://www.olx.pl/oferta/latarka-na-gl … 1eda7371e6





;

63

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

Jedni naprawiają światełka, ja wolę  łożyska ,pasy i inne podzespoły mieć sprawne bo to jest niezbędne . a po ciemku i tak nie koszę  wink
A tak poważnie to jak bym miał wszystkie maszyny utrzymać w stanie idealnym to nie miał bym czasu na forum pisać smile
Ostatnio liczyłem to mam coś ponad 140 kół na powietrzu w różnych pojazdach i maszynach , czyli  jest tych klamotów do utrzymania .....

64

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

Kurcze ja naliczyłem 60 dmuchanych... jeszcze Cię dogonię....

65

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

To ja małorolny mam ponad 70 i w związku z tym na jesień zanabyłem montażownicę półautomatyczną do 25 cali, a już następnych 10 kół czeka na poskładanie.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

66

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

POprawka 66 zapomniałem o jednej przyczepie (1 oś) 2 taczkach i wózku ręcznym.

67

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

Poniżej 12 cali nie liczę, bo na maszynę nie wchodzą big_smile

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

68

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

Aha Czyli muszę założyć większe koła do taczek wink

69

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

Ale koła jeżdżące ? tych z zapasu wiszących nie liczycie i od 13 cali? dobra będę musiał policzyć.

70

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

mam podobnie jak koseś, nigdy o tym nie myślałem ile tego "dobra" trzeba przerzucić w gospodarstwie aby się wszystko kręciło smile

71

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

Ja co roku dokupuje jakiś sprzęt i już jakiś czas temu stwierdziłem ,że im więcej maszyn mam tym mniej czasu zostaje na ich przeglądy ,dbam o smarowanie ,wymianę zużytych części czy ewentualne naprawy ale na remonty wizualne już czasu brakuje... Teraz się biorę za przygotowanie forsza do malowania i mam nadzieję ,że do wiosny zdążę.

72

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

Do wiosny ale którego  roku ??:D

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

73

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

Jak to powiedział w trakcie szkolenia na początku lat dziewięćdziesiątych pewien jajogłowy "mechanizacja w rolnictwie nie jest po to żeby rolnik miał więcej czasu, tylko żeby więcej produkował"

74

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

Massey napisał/a:

Teraz się biorę za przygotowanie forsza do malowania

Może nie mam racji ale farba maszyn nie ciągnie dlatego mniej więcej jak koseś zamiast inwestować w farbę wolałem kupić opony i inne części do swoich szpejów. :beer:

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

75

Odp: Maszyny w naszych gospodarstwach

323 którym robię całą ciężką robotę ma nowe opony ,silnik po kapitalce i układ zasilania po regeneracji ,lakier jeszcze w miarę ładny oryginał więc taki zostaje póki co. C4011 także ma nowe opony ,jest w pełni sprawny i do tego ma nową maskę błotniki i kabinę no i lakier ,jak mogę tak dbam ,a chce pomalować 300 bo na nim farba łuszczy się i odchodzi i miejscami pojawia się rdza ,może mam dziwne podejście ale ja lubię gdy maszyna jest zadbana ,kompletna i do tego cieszy oko ładną farbą.:)