181

Odp: Budowa domu

Nie specjalnie szukałem dokładnych wartosci, ale nie o to chodziło tylko o twoje czterokrotnie wieksza przepuszczalność. U mnie też prawie wszyscy gazobeton co nie znaczy że jest idealny.

182

Odp: Budowa domu

U mnie jest dobre porównanie. W starej części chaty jest ściana 40 cm z cegieł wapiennych. Chata z 1898 roku. Nowa dobudowana cześć to Ytong 24 +12 styropian. Zimą zbytnio nie widać różnicy ale latem w starej części idealny chłód.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

183

Odp: Budowa domu

Miałem na myśli ścianę jednowarstwową a nie materiał. W Ytongu też było najpierw coś koło 40 a potem coś koło 50 na jednowarstwowy mur.  Oczywiście co byś nie zbudował i tak będzie nowe i Twoje a to bezcenne. Z doświadczenia wiem, że ludzie przeliczają współczynniki z książek i "muratorów" a potem i tak to jest nie do stwierdzenia czy 0,00001 współczynnika jest lepiej czy gorzej. Latami trzeba by porównywać koszty ogrzewania.

184 Ostatnio edytowany przez bamreras (2018-02-11 16:17:31)

Odp: Budowa domu

przeglądam projekt domu jak mam zamiar postawić dla swojej rodziny. zastanawia mnie fakt słuszności zastosowania bloczka cokołowego termoizolacyjnego. jest to pierwsza warstwa oddzielająca ścianę fundamentową od ściany zewnętrznej. pierwszy raz coś takiego spotykam. ma on zadanie wykluczyć mostek termiczny i ograniczyć wychładzanie przez ściany. tylko czy sprawda się on tak jak piszą. Koszt zakupu to ponad 5 tysi na ten domek. ie jest mało, nie jest dużo.
Stosował ktoś z was to? jekieś zauważalne efekty???
https://www.stahlton.pl/bloczki-termoiz … -plus.html
dodatkowo zastanawia mnie jak to będzie działać, skoro od samej ławy idą trzpienie żelbetowe - dom parterowy. Trzpienie będą dalej robiły mostek termiczny.
czynie lepszym rozwiązaniem byłoby dodatkowe ocieplenie ściany fundamentowej od wewnątrz?

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

185

Odp: Budowa domu

Co da ocieplenie od wewnątrz ? jeśli ocieplenie jest dane z zewnątrz poniżej linii przemarzania to którędy tam wejdzie mróz ? jeszcze trochę i będziemy mieszkać w izotermach .

186

Odp: Budowa domu

chodzi o straty ciepła do gruntu pod domem. ot taki patent z domów pasywnych. tylko wszystkie nowo budowane domy jak nie oglądam to przy podłodze nic nie wychodzi. mur na tyle się n ie wychładza, by powstawało zjawisko kondensacji pary.
W moim przypadku nie przeszkadza mi to że grunt odbiera części ciepłoty, kondensacja też nie powinna zachodzić ponieważ na całej powierzchni domu ma być rozłożona podłogówka.
ocieplenie od wewnątrz daje tyle że ilość materiału absorbującego ciepło ograniczy się do ławy fundamentowej.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

187

Odp: Budowa domu

Wydaje mi się kolejną ściemą jakich mało ...   ja zaczynam na wiosne budować ale że z kim bym nie rozmawiał to zrobić dobrą izolacje fundamentów  by ograniczyć  przedostanie sie wilgoci ... a  między fundamentem a  ścianą  zastosować podwójną papę i tyle ,,, zimy nie masz jak na syberii więc co się przejmować  papę po rozłożyć po całej ławie a i tak później dajesz  styropian więc  chcesz się kisić  doszczętnie w tym domu czy jak ?   

Mówisz parterówka to   że tak to ujmę   w prostokącie czy kwadracie ?  ja mam prostokąt  smiejemy się  że stodołę będę budował big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

188

Odp: Budowa domu

prostokąt 20x10,5m. dla porównania stodołe mam 14x8.....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

189

Odp: Budowa domu

A czego parterowy? Mam zrobiony poziom zero i na wiosnę ruszają majstry budować. Widzę ile kosztów jest z wyprowadzeniem z ziemi do poziomu, dachu i ocieplenia też sporo więcej. Jeśli o te bloczki chodzi, to wymysł ludzki. Poza tym robić ławę fundamentową, zbrojenia a później na pierwszy rząd takie bloczki wypełnione betonem urobionym samemu. Jakoś słabo to wygląda.

190

Odp: Budowa domu

Moja parterówka  ma wymiary 15x9.5 m   dach z wiązarów brak ścian nośnych w środku   wiązary piekielnie  drogie wg mnie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

191

Odp: Budowa domu

Wiązary na dach wstępnie 30tysi. Tylko ja ma stropo dach i tu przedraża. Mam gościa co chandluje świerkiem skandynawskim suszony i strugany jak dobrze liczylem to w 11tysiach wyjdzie Cały materiał na wiązary + robota.
Czemu parterówka. Bo tak.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

192

Odp: Budowa domu

Te bloczki to jakaś ściema jak nic. Jesli budujesz parterówkę czyli chata sporo lżejsza od wielokondygnacyjnego budynku może przelicz płytę fundamentową pod całością.  Jej zaletą jest to że łatwo to odizolować od dołu bo nie kopiesz 1,2m w dół. Większość osób izoluje fundamenty od zewnątrz a od wewnątrz nie ma nic  poza podłogą ...

193

Odp: Budowa domu

Tylko problem z wiązarami jest taki że sam nie możeszich ogarnąć tylko  musi to zrbić firma bo musisz mieć  świstek z deklaracją zgodności  do odbioru ....

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

194

Odp: Budowa domu

Mi kierownik mówił że można.
Mam kilku znajomych co klepią takie rzeczy. Sie zobaczy ile u nch to wyjdzie.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

195

Odp: Budowa domu

To tylko zachcianka kierownika. Jak budujesz systemem gospodarczym to tylko, żeby budować zgodnie z projektem. Niektórzy kierownicy budowy nawet nie jeżdżą oglądać co się buduje, tylko później wołają papierki zgodności, żeby mieć podkładkę i zabezpieczenie, że przyjęli budynek.

196

Odp: Budowa domu

No chłopaki Ruszyła maszyna już nikt nie zatrzyma ...

Mianowicie  budowa ruszyła  w zeszły piątek   kopanie  pod fundamenty   w sobotę chudziak we wtorek  Fundament  jutro bloczki     ze 3 dni zejdzie i  trzeba wozić piach byto zasypać ...   w czerwcu  powinno być  zadaszone  ale w wolnej chwili  zdam relacje  jak sprawy się mają   finansowe i  ile mnie wyniesie stan surowy smile)  wraz z firmą ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

197

Odp: Budowa domu

U mnie już strop na piętrze planują zalać we wtorek, a koszta.... Co tu dużo mówić zależy jaki projekt wybrałeś. U mnie nie patrzyłem realnie jakie koszta mogą byś i trochę będzie bolało na koniec...

198

Odp: Budowa domu

Jak nie patrzyles?a kasa skad😄

199

Odp: Budowa domu

Chodzi o to że można było znaleźć tańszy projekt. Są różne miejsca w domu, które nabijają kosztów. stropy, podciągi,słupy itd..

200

Odp: Budowa domu

W takim tempie to wszystko będzie pięknie pracować i pękać więc szykuj się na najbliższe kilka lat na stanowisko gipsiarza-malarza

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia