201

Odp: Budowa domu

Poziom zero miałem wylany na jesieni, i przeleżało przez zimę. Stropy lane, i wszystko betonem b25 także, nie powinno być tak źle.

202

Odp: Budowa domu

Mam parterówkę bez poddasza urzytkowego     na stan surowy   z firmą geodetą itp  150 starczy ...  w tym że działka moja

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

203

Odp: Budowa domu

Ma do położenia płytki w salonie, i zastanawiam się jak obrobić to przy oknach. Mam tam murowane pod okno z pustaka dylatacje pod miksokreta i teraz posadzka nieco widać jak pracuje. Teraz pytanei lepiej położyć do styropianu, a przy oknie osobno i zostawić dylatację? Czy może jednak sprpobowac dozbroić siatka przy oknach i położyć do samych okien? ładnie wygladałoby jakby doszły płytki do okna, ale boję się że będa pękać.
https://naforum.zapodaj.net/2bbda7b7a16f.jpg.html

204 Ostatnio edytowany przez androl (2018-11-27 21:19:52)

Odp: Budowa domu

Można na łączeniu dać listwę łączeniową i dylatacja będzie. Cały parter oprócz pokoju rodziców mam w terakocie, w drzwiach wszędzie są listwy bo tam lubią pękać.

205

Odp: Budowa domu

w dzrwiach będę miał przykryte chodzi mi tylko przy oknach, bo tam wszystko będzie widać. Na łaczeniu salonu i jadalni będa inne płytki to też nie przeszkadza i zostawię szczelinę.

206

Odp: Budowa domu

Widać jak posadzka pracuje?
Jak?
Widziałem parę nowych domów i wszędzie płytki leżą od krawędzi do krawędzi.
A co masz pod spodem?

207

Odp: Budowa domu

pod spodem chudziak, folia styropian folia pod podłogówkę, i wylewkę. Napisałem, że pracuje bo przy rogu właśnie na zdjęciu jak się podskoczy to słychać jak styropian na dylatacji trzeszczy. nigdzie indziej tak się nie dzieje. Krzysiek, ale od krawędzi posadzki czy poczatku podłogi jak w moim przypadku od okna?

208 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2018-11-27 21:29:25)

Odp: Budowa domu

1-2mm luzu od okna i silikon w kolorze....

209 Ostatnio edytowany przez androl (2018-11-27 21:40:14)

Odp: Budowa domu

Krzysiek, ale to na tym czarnidle pęknie na bank ! jeżeli nie będzie tam jakiegoś rodzaju dylatacji.

210

Odp: Budowa domu

Nie zrozumiałem do końca myślałem ze chodzi o dylatacje podłoga ściana bo też takie widziałem. A jak masz podzieloną podłogę to możesz w złóż dylatacji przeciąć płytki.
W zależności od tego jak to wyjdzie wypełnić czymś elastycznym bądź zostawić "puste"
Jak masz dobrą elektryczną przecinarkę to może wyjść fajnie. 
Sam układasz?

211

Odp: Budowa domu

W środku wszystko sam będę kończył. płytki zacznę w tym tygodniu, jak podłoga się dogrzeje. Myślę się jakoś przez zimę wprowadzić. Tam mam podmurowany cały pusak pod okno, a nie pomyślałem wcześniej, bo podmurowałbym połówkę i miksokreta do okna. Nie byłoby teraz tego problemu, ale jak się stawia pierwszy raz to tak wychodzi...

212

Odp: Budowa domu

Pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi na sprzedaż, a trzeci dla siebie.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

213

Odp: Budowa domu

Wszystko się zgadza, bo w sumie to dla mojej żmii buduję pierwszy wink

214

Odp: Budowa domu

Zawodowo zajmuję się oknami i w przypadku montażu okien tarasowych proponujemy klientom pod spód profile poszerzające. Zalewa je się posadzką do samego okna. Do tego izolacja i przy okazji wyeliminowany jest problem przemarzania.

215

Odp: Budowa domu

Właśnie człowiek od okien proponował, a później sam stwierdził, że też czasem problemu sa z tymi profilami.

216

Odp: Budowa domu

Nie wiem czym bedziesz ciął . Ja miałem pożyczoną elektryczną i to cięcie było takie sobie.
Pod koniec roboty odkryłem że jak się tnie na 2 razy ( o ile mozna ) czyli raz tnę około 0,5cm za długie i potem odcinam te 0,5 i była igła.

217

Odp: Budowa domu

mam elektryczna i ręczna. może zależy od obrotów?

218

Odp: Budowa domu

A  ja z innej beczki bo do  kafelek mi trochę czasu brakuje . na razie tynkują ,,

Wczoraj zaczęli wiercić  studnie głębinową ..  z racji że  w koło same kamieniołomy  to święcie przekonany byłem że trafimy na granit ... ku mojemu  rozczarowaniu   30cm ziemi  i glina  przez kolejne 9m  taka że garnki można kleić  do 9  metrów ani grama wilgoci  sucha glina bez najmniejszej  ilości wilgoci . Kurzyło się jak za kombajnem w żniwa ,,, ozgrozo ...  przy 12 metrze pojawiła się  jakaś woda  i  od 17 do 22 metra już same iły   niczym modelina  dla dzieci ...  masakra  że tak to ujmę

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

219

Odp: Budowa domu

A czym to wiercą?
U mnie inny teren ale przypomnę że miałem 3 dziury
30m gliny z odrobią wody
40 metrów dalej
kolejny otwór  90m gliny z odrobiną wody
i 40m w bok od tych dwóch gliniastych dziur
50m piachu lustro na 16m

220 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2018-11-28 18:07:50)

Odp: Budowa domu

Geologincza mapa Twojej okolicy
http://bazadata.pgi.gov.pl/data/smgp/ar … gp0761.jpg


http://bazagis.pgi.gov.pl/website/cbdg/viewer.htm