221

Odp: Budowa domu

http://i63.tinypic.com/1zdb3ud.jpg

Grzegorz jeżeli zaczniesz kładzenie od strony okna, będziesz miał fugę akurat na linii gdzie może pęknąć robisz tam dylatację, jaką Twój wybór. No chyba że kładziesz w kopertę to trzeba ciąć.

222

Odp: Budowa domu

Dokładnie tak jak androl radzi od okna zacząć i spoina ma wypaść na tym styropianie z folią wypełnić ja czymś elastycznym. Jak byś kładł po przekątnej to też zacznij tak że wypełnij wnękę  równolegle do okna do dylatacji  a następnie resztę wg założenia ( może tobie tak jak mi podoba efekt innych wzorów we wnękach niż na całej płaszczyźnie)

Krzysiek a dlaczego nie podobał się efekt cięcia płytek maszynką wyszczerbione były pękały czy coś innego?


Z kopaniem studni jak się nie ma jakieś mapy geologicznej pod ręką lub doświadczenia od sąsiadów za płota kopanie to loteria. Na drugim końcu wioski wiercił między dwoma stawami z góry trochę piachu dalej metr torfu z dwa gliny i z powrotem piach woda dopiero w drugim odwiercie na głębokości ponad 60m

223

Odp: Budowa domu

Gość  sam szuka i sam wierci .,..   płacisz za wodę ,, ale ile tak naprawdę wody jest  w danym odwiercie  trudno jest wg mnie określić jednoznacznie ..  można  niby policzyć ale tak naprawdę przekona się człowiek za jakiś czas

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

224

Odp: Budowa domu

Też tak płaciłem.

225

Odp: Budowa domu

z tymi płytkami to właśnie tak myślałem zrobić jak mi piszecie. Mam okno narożne w salonie i jakby nie układał to trzeba albo odwrotnie w jednym oknie, albo wszędzie tak samo, ale przytnę na dylatację. Ogólnie to miałem już kłaść, ale postanowiłem że nie będę grzebał przy centralnym za które płaciłem fachowcowi i niech poprawia... podłoga bedzie wygrzana pod koniec tygodnia.życie.

226

Odp: Budowa domu

Do kładzenia płytek  na podłodze  są dosyć ciekawe  plastiki
https://www.google.pl/search?q=kliny+do … mp;bih=758

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

227

Odp: Budowa domu

A co z tym centralnym?

228

Odp: Budowa domu

te kliny myślałem, ale jakoś nie jestem przekonany, fakt, że ich nie używałem nigdy.
centralne, to nic nie skręcone podlało w paru miejscach. sam musiałem wiele ogarniać od wiosny się mu schodziło, nie wiele taniej tylko problem największy, że po rodzinie.....

229

Odp: Budowa domu

Ostatnio kładłem płytki 30/60 przy pomocy klinów i robi się rewelacyjnie .

230

Odp: Budowa domu

Później te plastiki się wyłamuje i fuguje?

231

Odp: Budowa domu

Tak ale krzyzyki tez potrzebne

232

Odp: Budowa domu

Gdzieś znalazłem firmę co robi te klipsy w różnych grubościach to wtedy jeszcze zamiast krzyżyków mogłoby być.  Szkoda, że tak wiele ich trzeba, bo akurat płytki mam niezbyt duże.. chyba na większe to sobie jednak kupię.

233

Odp: Budowa domu

Hmmm ja teraz albo kupowałbym te kliny albo kład bez niczego...

234

Odp: Budowa domu

Grzegorz89 napisał/a:

Gdzieś znalazłem firmę co robi te klipsy w różnych grubościach to wtedy jeszcze zamiast krzyżyków mogłoby być.  Szkoda, że tak wiele ich trzeba, bo akurat płytki mam niezbyt duże.. chyba na większe to sobie jednak kupię.

Zamiast to nie da się bo na tych klinach może ci się poprzesuwać narożnik w kolejnych rzędach i wyjdzie układ jak cegieł w ścianie.(zwłaszcza jak będziesz kład metoda z dosunięciem ale i przy mokre na mokre może się zdarzyć) poziomicy też nie zastąpią one w zasadzie pilnują tylko by krawędzie sąsiednich płytek były na tej samej wysokości. Zapotrzebowanie na te kliny wynosi 2* Liczba płytek + 0bwód pomieszczenia/długość boku płytki

235

Odp: Budowa domu

U mnie jak kładł w korytarzu na podłodze od środka to rozciągał gumkę po długości

E 516 na części
Telefon 695 076 269

236

Odp: Budowa domu

Na poziomicę i krzyżaki idzie dobrze,płytka ma przylegać do poziomicy całą powierzchnią względem drugiej i przy okazji trzymać jakiś poziom i nie jest źle.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

237

Odp: Budowa domu

Tak tylko żeby jeszcze te płytki były  równe ... zacznijmy od tego a  praktycznie każda płytka ma swój wymiar  a  jak jeszcze się pomylisz i weźmiesz   parę paczek z innej partii to  masakra ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

238

Odp: Budowa domu

Trzeba pilnować, żeby kupić na cała podłogę ten sam kaliber.

239

Odp: Budowa domu

Jak kładłem w łazience to cyrk na wyszedł ścianie . Płytka 20x60. Stwierdziłem że układam na cegiełkę czyli się mijają. Ciemny dół ok płytki równe .... no ale przyszła pora na jasną górę.
O k...a 5-7mm różnicy wszystkie wygiete jak łuk No cóż można było zwracać towar albo się pogodzić....  na szczęście kładłem tak w trójkącie na skosie 2,5mx2,5m, po trzech latach przestałem zwracać na to uwagę przy sikaniu...

240

Odp: Budowa domu

Właśnie  bo teraz jest jedna kategoria  czyli chłam jak leci i płytka ratyfikowana czy jakoś tak która trzyma wszystkie wymiary ... niestety cena zabija .... i kupując płytki  człowiek o tym nie wie  i się tylko wk.....a   sam się o tym dopiero dowiedziałem jak kupiłem płytki i  chciałem ułożyć  w kotłowni i się nie zgadzało ...  No i teraz jestem mądrzejszy smile)

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile