61

Odp: Nowy image mojego 323

Ja za kierownice od malucha dałem 5 zł big_smile i jest dużo mniejsza od oryginału

62

Odp: Nowy image mojego 323

PiotrK napisał/a:

Fajnie to wyszło! Dobrze by było, gdybyś jeszcze Kamil zlikwidował centralne smarowanie pompy wtryskowej.

Zaintrygował mnie bardzo ten post...co jest nie tak z centralnym smarowaniem pompy? Ja tak mam od zawsze i nic się nie dzieje albo ja nie wiem że się dzieje? Piotrze, czy mógł byś przybliżyć temat lub dać link do informacji?

63

Odp: Nowy image mojego 323

Wiesz nie ma co panikować ale z tym smarowaniem jest tak że jak pompa puszcza ON do oleju to masz go wszędzie a dalej to już wiesz choć ja w jednym 6 lat miałem centralne smarowanie i nic się nie działo ale dla pewności lepiej zlikwidować

64

Odp: Nowy image mojego 323

scoda19 napisał/a:

Wiesz nie ma co panikować ale z tym smarowaniem jest tak że jak pompa puszcza ON do oleju to masz go wszędzie a dalej to już wiesz choć ja w jednym 6 lat miałem centralne smarowanie i nic się nie działo ale dla pewności lepiej zlikwidować

Racja to się może zdarzyć, ale co po rozłączeniu pompy? nalać olej do niej i zapomnieć? Wymienia się ten olej kiedyś czy nie?

65

Odp: Nowy image mojego 323

Centralne smarowanie jest zrobione dla ułatwienia życia operatorowi smile Ale tak poważnie, prędzej czy później każda, nawet ta najlepsza pompka paliwowa puści. Elementy tłoczące również z czasem się wyrabiają i przepuszczają paliwo do komory pompy i powrotem oleju dalej do silnika. Dla samej pompy wtryskowej jest to też zdrowsze, bo nie pracuje na starym przepracowanym oleju z silnika, tylko na własnym, mniej zużytym. Wymieniać go możesz przy każdej wymianie oleju w silniku albo co którąś tam wymianę. Olej w pompie nie zużywa się tak jak w silniku, więc nie powinno być z tym problemu, pod warunkiem, że olej jest olejem, a nie czymś olejopodobnym.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

66

Odp: Nowy image mojego 323

Ja jeżdżę na turdusie, moim zdaniem to dobry olej...rozłączę tą pompę i zaleję świeżym Turduskiem, jest opcja że będzie lepiej pracowała...