41

Odp: Farmtrac

Fenol - kręciłem się koło Zetora i o ile dobrze pamiętam, a pamięć mam raczej dobrą, to w Proximie jest rewers elektrohydrauliczny. We Froterze jest machaniczny.

42

Odp: Farmtrac

Oj ja nawet  o to nie pytałem bo zawsze sądziłem że jest zwykły mechaniczny i nic ponad to.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

43

Odp: Farmtrac

rudemenes napisał/a:

Fenol - kręciłem się koło Zetora i o ile dobrze pamiętam, a pamięć mam raczej dobrą, to w Proximie jest rewers elektrohydrauliczny. We Froterze jest machaniczny.

nie wiem jak w forterze ale w proximie jest mechaniczny a elektrohydrauliczny jest tylko w proximie power

gg 5118068

44

Odp: Farmtrac

Masz rację - kręciłem się koło wersji Power a zapomniałem, że jest jeszcze Plus.

45

Odp: Farmtrac

Masakra, jak sobie pomyślę ile za tą "połowę" wstawiłbym byków... Ciekawe ile taka przyjemność kosztuje...

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

46

Odp: Farmtrac

Zetor Proxima Power 105 (100 KM) w dobrej konfiguracji ok 130 - 140 tys netto.

47

Odp: Farmtrac

kolejny miesiąc i już 140 na liczniku z czego ostatnie 100 zrobił w sierpniu. Awarie a raczej wady fabryczne:
- wymieniony zamek drzwi bo się przycinał,
- po 10 godzinach wymieniony oring na czujniku w pompie paliwowej bo ciekło.
Czy spalona żarówka w halogenie podlega gwarancji ??

gg 5118068

48

Odp: Farmtrac

Nie podlega.

49

Odp: Farmtrac

Przeglądam włąśnie stronę Farmtraca i zauważyłem że nawet ten największy ma taki sam silnik jak ten 675. Nasuwa się myśl że z takiego mniejszego można zrobić większego...

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

50

Odp: Farmtrac

Fenol napisał/a:

Przeglądam włąśnie stronę Farmtraca i zauważyłem że nawet ten największy ma taki sam silnik jak ten 675. Nasuwa się myśl że z takiego mniejszego można zrobić większego...

Teoretycznie można, ale czy warto? Może i będzie miał większą moc, ale resztę- hydraulika, ilość biegów, udźwig tuz i itp z słabszej wersji.

51

Odp: Farmtrac

w końcu to 4400 pojemność to musi się dać. Dokładamy intercooler, większe turbo, zwiększamy dawkę paliwa i można uzyskać jeszcze więcej jak te zakładane 110KM w najmocniejszym FT. New Holland w T5 z pojemności 3400 uzyskuje ponad 110KM. Swoją drogą to zwróćcie uwagę że wiele ciągników ma takie same silniki a rozbieżność mocy bardzo duża bo co za sens robić różne silniki.
ps: mój FT 675 na chwilę obecną przepracowane 620 godzin w 18 miesięcy.

gg 5118068

52

Odp: Farmtrac

jednym słowem się amortyzuje i tak ma być.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

53

Odp: Farmtrac

zorak a jak z paleniem w zimę ??  gada czy się męczy

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

54

Odp: Farmtrac

garażuje go w stodole i temperatura jest praktycznie taka jak na zewnątrz tyle że nie wieje i nie pada to tej zimy było najniżej -14 i kilka sekund na podgrzanie świec i gada od razu równiutko. Zeszłej zimy w największy mróz w jaki go paliłem to -22 i 2 razy podgrzanie świec i pali od razu tylko pierwsze kilka sekund to było falowanie obrotów a po kilku sekundach już równa praca. W taki mróz gorzej z hydrauliką bo przez 5 min zanim się troszkę olej rozgrzeje to kiera stawia opór.

gg 5118068

55

Odp: Farmtrac

no to własnie to palenie urzeka człowieka ....  tak powinno być smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

56

Odp: Farmtrac

zobaczymy za kilka/kilkanaście lat ale mam nadzieję że nie będzie problemu. Można jeszcze zamontować grzałkę w blok którą chciałem wziąć ale diler mi odradził. Twierdził że to niepotrzebnie wydane pieniądze bo te silniki nie mają problemu zimą - puki co się nie mylił.

gg 5118068

Odp: Farmtrac

Pochwale się że prawdopodobnie w przyszłym tygodniu przyjedzie 685:)

58

Odp: Farmtrac

Niech tylko będzie Ci posłuszny i grzeczny

E 516 na części
Telefon 695 076 269

59

Odp: Farmtrac

ile taka przyjemnośc kosztuje??

60 Ostatnio edytowany przez niewydostanieszsie (2013-08-30 21:58:08)

Odp: Farmtrac

Około 120 bo kupowałem jeszcze kosiarkę i targowałem całość. Zszedł z ceny bo rok na placu stał normalnie to katalogowo z moim wyposażeniem 135-140