Odp: Farmtrac

W 2 tygodnie 65mth.Praktycznie z samą kosiarką 2,1 chodził i spalanie około 6l/mth.

62

Odp: Farmtrac

czyli padło na 685 + kosiarka bębnowa samaszu ? zapodaj jakieś foto. Jak pierwsze odczucia z pracy ?
U mnie stuknęło 900 mth a minęło mu 2 lata i 3 miesiące.

gg 5118068

Odp: Farmtrac

Jak będę coś jeszcze kosił to zrobie zdjęcie zestawu. Kupiłem do farmtraka samasza 2,1 z hydrauliką. Jak na razie to trudno coś powiedzieć. Cicho dosyć i mało pali. Na pewno mocniejszy od starego ursusa 385. Troche orałem i radzi sobie lepiej pomimo tego że tone lżejszy. Mój pierwszy ciągnik z napędem i podoba mi się to że na wlączonym napedzie jedzie prosto a ursus jak miał opór to zaraz stawał bokiem. No i mam automatyczną blokade przodu Ty masz w swoim włączaną recznie.

64

Odp: Farmtrac

Tak ja przód i blokadę mam w dźwigni, a u Ciebie przycisk. Czyli tak jak mówiłem - mimo że lżejszy to dzięki przodkowi lepiej sobie radzi jak 385. Dla mnie najlepszy w tym wszystkim jest dźwięk perkinsa i gwizd turbiny.
bezawaryjnej pracy i zadowolenia z zakupu

gg 5118068

65

Odp: Farmtrac

silnik, skrzynia i hydraulika (razem) mam zalane takim olejem
http://olejefuchs.pl/agrifarm-stou-mc-10w-40.html
jak można przeczytać z opisu olej do silników, przekładni manualnych, układów hydraulicznych.
Ale mam dużo zapasu takiego oleju którego do silnika nie wykorzystam
http://olejefuchs.pl/agrifarm-mot-10w40-5-litrow.html
z opisu czytamy że do silników i tu pojawia się moje pytanie: czy mogę dolać go (tego niby silnikowego) do skrzyni/hydrauliki ? często przepinam maszyny i jednak są ubytki oliwy. Obydwa 10/40, obydwa na bazie MC (cokolwiek to znaczy), obydwa SHPD (cokolwiek to znaczy).

gg 5118068

66

Odp: Farmtrac

Agrifarmem Mot mam zalane skrzynię w Kubocie i hydraulikę w Jumzie

Odp: Farmtrac

U mnie na przeglądzie zalali silnik orlenowskim silnikowym platinum agro a na naklejkach mam że wszystko od nowośći było zalane texaco.

Odp: Farmtrac

Mam WOM włączany przyciskiem czyli elektrozawór i wysprzęglik. Jak nagrzeje się olej to rozłącza dopiero na wysokich obrotach. Wysprzęglik to naprawialna rzecz czy wymienić na nowy?

69

Odp: Farmtrac

Jak wysprzęglik może włączyć wom? nic nie rozumiem ? wom ma sprzęgło suche czy mokre ?

70 Ostatnio edytowany przez zorak (2016-06-07 08:43:41)

Odp: Farmtrac

może nie chodzi o nagrzanie oleju tylko o elektrozawór. Alternator podaje tak samo na niskich i wysokich obrotach ? Podmień kable elektrozaworu od WOM z tym od napędu lub blokady i sprawdź.

gg 5118068

Odp: Farmtrac

koseś napisał/a:

Jak wysprzęglik może włączyć wom? nic nie rozumiem ? wom ma sprzęgło suche czy mokre ?

Suche sprzęgło tylko nie wysprzęglasz dźwignią jak w 675 tylko elektrozawór i wysprzęglik.
Zorak - Alternator od zawsze ładuje w granicach 13,5-13,9 tyle pokazuje na panelu od nawiewów. Ciśnienie oleju też jest bo przedni napęd na guzik działa a most jest samoblokujący więc nie ma tam zaworu.

72

Odp: Farmtrac

Poradziłeś z tym WOM ?

gg 5118068

Odp: Farmtrac

Na razie nie mam kiedy zaglądnąć. Załapałem fuchę na 2 tygodnie koszenia za dobre pieniądze i nie będę rozkręcał nic bo muszę mieć sprawnego cały czas. na wysokich obrotach rozłącza na razie nawet w upał.

74

Odp: Farmtrac

To farmatrac + jaka kosiarka? Ile ha? A tak właściwie jak wasze farmtrucki smigaja?

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

Odp: Farmtrac

Robię z wysięgnikową, znajomy wygrał przetarg ale mu class nawalił a do końca tygodnia musi skończyć bo kara umowna będzie. Co do farmtraca to trochę ponad 2,5 roku na dziś 1510mth i z awarii to pociła się sprężarka ale zmienili na nową, wybiłem 3 szyby w drzwiach i teraz wysprzęglik wariuje. Jestem bardzo zadowolony jak na razie.

76

Odp: Farmtrac

u mnie też bez awarii, 1720 mth

gg 5118068

Odp: Farmtrac

Padły łozyska w skrzyni. 2500mth. W poniedziałek mechanik bierze się za niego.

78

Odp: Farmtrac

jak będziesz miał możliwość to patrz co tam robi i zdaj relacje od czego zaczynać, co rozbierać i ogólnie jak to przebiega. Oby nikomu się nie przydało ale tak naprawdę mało kto jeszcze się zabierał za takie naprawy w tych ciągnikach więc dobrze mieć już jaką wiedzę na przyszłość.
Napisz o objawach jakie wystąpiły. Od serwisu dostałem poradę aby stan oleju trzymać nie tak jak jest na miarce tylko pod korek bo na miarce jest zdecydowanie za mało.

gg 5118068

79

Odp: Farmtrac

mój nie chciał odpalać na zimno, myślałem,że rozrusznik pada. Okazało się, że świece żarowe nie podłączone do instalacji a poza tym klemy akumulatora zrobione z jakiegoś gównolitu imitującego ołów nie dają prądu na rozrusznik. Po podłączeniu świec i zmianie klem problemy znikły smile

Odp: Farmtrac

zorak napisał/a:

jak będziesz miał możliwość to patrz co tam robi i zdaj relacje od czego zaczynać, co rozbierać i ogólnie jak to przebiega. Oby nikomu się nie przydało ale tak naprawdę mało kto jeszcze się zabierał za takie naprawy w tych ciągnikach więc dobrze mieć już jaką wiedzę na przyszłość.
Napisz o objawach jakie wystąpiły. Od serwisu dostałem poradę aby stan oleju trzymać nie tak jak jest na miarce tylko pod korek bo na miarce jest zdecydowanie za mało.

Też jak teraz szukałem o skrzyniach info to okazało się że miarka jest oszukana i trzeba trzymać dużo wyższy stan oleju... Szkoda że dopiero teraz.