81

Odp: Farmtrac

W nowszych jest juz ok miarka zrobiona a w starszych właśnie miarka za długa i o...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

Odp: Farmtrac

na razie diagnoza jest taka że to lewe koło. jednak nie skrzynia. Albo mechanizm różnicowy albo zwolnica. W oleju jakieś opiłki i kawałki blaszek. Zawsze mniej rozbierania niż wyciąganie całej skrzyni.

Odp: Farmtrac

Mechanik sie pomylił i jednak skrzynia. Łożysko na samej górze przegrzane przez brak oleju. Skrzynia mocno schowana w moście dlatego myślał na początku że to most. Widać dopiero pierwszy farmtrac u niego. Może do końca tygodnia złoży.

Odp: Farmtrac

Ciągnik naprawiony. 2 łożyska w skrzyni do tego synchronizator od włączania WOM i kompletne sprzęgło. Jak dla mnie 2500 godzin na sprzęgło to też nie jest za dużo a było zmienione całe bo docisk wyglądał na bardzo zmęczony. Na szczęście nie jest jeszcze na ceramicznej tarczy...

85

Odp: Farmtrac

masz jakieś foto z napraw ? ciekaw jestem jak wygląda skrzynia w środku. Ogólnie jak byś miał chwilkę to opisz co i jak. Ciągnik rozpołowiony i zapewne kabina ściągana ? dostęp w miarę ok ? Jakie koszta części ? U mnie zbliża się do 3 tyś godzin i odpukać sprzęgło jeszcze ok a zdecydowana większość zrobiona przy turze.

gg 5118068

Odp: Farmtrac

Koszta części to 6 tys. Z tego 2 tys sprzęgło. Tak ciągnik rozebrany całkowicie. Nie mam fot bo ciągnik był robiony w warsztacie 15 km ode mnie. Łożyska typowe a synchronizator ściągany z Włoch bo nikt w Polsce nie miał kosztował 600zł więc chyba nie ma tragedi z cenami części do carraro tylko 2 tygodnie trzeba czekać na sprowadzenie...

87

Odp: Farmtrac

Z tym czekaniem 2 tygodnie to trochę dziwne przecież tych "podwozi" jest trochę w Polsce. Czyżby się nie psuły ?????

88

Odp: Farmtrac

6 tys też nie mało. U sąsiada stoi na warsztacie forterra 115 z przebiegiem 3,5 tys i sprzęgło skończone. Tarcza ceramiczna nie ruszona a docisku brak

E 516 na części
Telefon 695 076 269

Odp: Farmtrac

Może też do 3 tys mth by sprzęgło dobiło ale jak był rozebrany to lepiej wymienić niż ma latem jak siano pograbione ciągnik na warsztacie stać. Nowsze mają sprzęgło ceramiczne i mechanik twierdzi że jak się rozlatuje to lepiej zakładać normalne. Niby dużo wytrzymalsze ceramiczne nie jest.

90

Odp: Farmtrac

Jeśli ktoś ma wiedzę to może mnie naprowadzi
silnik  Perkins 1104D-44T z przebiegiem 4200 mth i zaczęły mi falować obroty. Puki co nie jest to mocne ale wyczuwam to, np:
- wolne obroty ma ok 800 i wzrastają 850 -> 800 -> 850 -> 800 .....
- jadę z ciągłymi obrotami np 1400 i mam falowanie 1450 -> 1400 -> 1450 .....
Chcę zacząć od regulacji zaworów. Jeśli nie pomoże to sprawdzenie pompy i wtrysków.
Idę dobrym tropem ?

gg 5118068

91

Odp: Farmtrac

Nie jest ciut słabszy? Jak tak to może zacząć od filtra paliwa?

92

Odp: Farmtrac

moc bez zmian, nie dymi, pali idealnie. Pełen serwis filtrowo-olejowo-paliwowy robię 2x do roku  wiosną i jesienią

gg 5118068

93

Odp: Farmtrac

common rail ?

94

Odp: Farmtrac

w moim fordzi też są cyrki ale obstawiam pompe, a mianowicie obroty jałowe powinny być 860 a są czase 900 czasem 700. częściej 900-1000 prawdopodobnie coś się przycina w pompie. ale najciekawsze jest to że stan zbiornika paliwa też ma wpływ na to. przy pełnym obroty wyższe

Rolnik z powołania:-)

95 Ostatnio edytowany przez androl (2020-12-11 00:28:16)

Odp: Farmtrac

Kiedyś o tym pisałem że dolewam mixol, ktoś z was dolewa ? Moja X3 oprócz tego że dostaje vervę to 200 ml na bak mixolu również. Ciągniki i kombajn 1 l/200 l
https://www.youtube.com/watch?v=HrNDu0dWAEE

96

Odp: Farmtrac

ja dolewałem ale dawno juz nie wlewałem chyba warto znów do tego powrócić

Nie ma to jak FORTSCHRITT

97

Odp: Farmtrac

W moim 3p podobnie było jak ropa szła przez świecę.... w Twoim chyba też chyba jest coś podobnego.... Generalnie odkryłem to przypadkiem już po nie potrzebnym kosztownym przeglądzie pompy i wtrysków....

98

Odp: Farmtrac

U kolegi gdy ropa szła przez świecę to co jakiś czas tak łozgotał jakby coś się urwało w silniku.

99

Odp: Farmtrac

świece są żarowe, nie common

gg 5118068

Odp: Farmtrac

A pompka zasilająca elektryczna w porządku? Mi pompka padła i też falował na obrotach.