381 Ostatnio edytowany przez diablo-31 (2013-02-05 22:38:47)

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

http://www.youtube.com/watch?v=9dN7t_wvGlc   to dzieło mojego kolegi :beer: Krzysztofa mistrz elektrody a teraz migomatu, zetor 8111 to ciąga, fajną robotę ten agregat robi, wiem bo ma pola koło mnie,

382 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2013-02-05 23:19:24)

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

pół zawieszany super sprawa.
Gdybym ja robił  takie cudo dla siebie, na swoje pomieszane gleby, to poszerzył bym ramę tak by była troszkę szersza od siewnika, po bokach siewnika pościłbym  przedłużenie ramy umożliwiające zamontowanie wału za siewnikiem

tu jest pokazane jak zrobić dobry agregat

http://www.youtube.com/watch?v=N-jNxOIGOdo

383 Ostatnio edytowany przez kuba1055 (2013-02-05 23:13:55)

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

vatras to jak będziesz miał mocniejszy ciągnik to może by tak drugi segment z talerzami zapodać , wiadomo będzie wtedy ważyć , ale potnie Ci skiby jak trzeba pod warunkiem że założysz blisko siebie te sekcje tak aby jedne talerze szły między drugimi dodatkowy plus to niebędą się wtedy oklejać jak bedzie wilgoć. Coś podobnie jak ma Rau Multitiler

384

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

ale skoro jest wał   w agregacie  to już mamy  zagniecioną ziemię ... siewnik nie rozbije tej ziemi  bardzo ... jak się jeszcze zawałuje to  beton ..??  czy się mylę ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

385 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2013-02-05 23:27:17)

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Siałem agregatem wypożyczyłem sobie wał i jechałem po wszystkim glina piach.... pięknie wschodziło. Na glinie jak pójdzie solidny deszcz i wyschnie to i tak beton i tak. A jeśli jest sucho to wzejdzie dużo szybciej. Tam gdzie zrobiłem mijasy było widac.  W tym roku biorę flaszkę idę do sąsiada po wał....

Jest jeszcze jeden plus!! JAk by Ci się łan wyłożył to masz mniej kamieni w hederze. Pomyśl jedziesz kombajnem i nie myślisz o kamieniach. Wiadomo w trakcie wałowania zbierałem co większe bo mi szkoda nie mojego wału.

386 Ostatnio edytowany przez Laszek (2013-02-05 23:59:00)

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Ja mam teraz taki pomysł na agregat, bo po zobaczeniu jak radzi sobie agregat talerzowy agro-masz podczas podorywki po kukurydzy na ziarno stwierdziłem że taki muszę mieć (hydropak nie byłby mi w nim potrzebny). Do podorywki używałbym go normalnie jako zawieszany a do siewu dorobiłbym mu dyszel do układu zawieszenia a z tyłu w miejsce hydropaku wmontowałbym wózek transportowy razem z siewnikiem (accordem) dodatkowo przez agregat przeprowadziłbym tylko wałek do napędu dmuchawy. I ogólnie w takim wypadku posiadanego grubera przeznaczył bym na sprzedaż

E 516 na części
Telefon 695 076 269

387

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Mam taki agromasz i ładnie robi tylko czaem ziemia podejdzie do góry i przypchnie się. Nie wiem ile waży accord ale ja normalnie siałem z siewnikiem na hydropaku i nie zwodziło i ładnie podnosił. Siewnik Fiona i 300kg zasypu. Może warto byłoby spróbować czy bez przeróbek szłoby.

388 Ostatnio edytowany przez Laszek (2013-02-06 08:40:48)

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

no w jedną komorę od accorda wchodzi 500kg a agregat chyba 1100, do tego siewnik z około 300kg to nazbiera się już prawie 2 tony a z tym rusek może mieć ciężko żeby podnieść. Jak siałem accordem solo to sypałem tonę nasion i siewnik powiedzmy 500kg i szedł ale wtedy zbiornik nasion jest całkiem blisko traktora. Więc myślę że do siewu jako półzawieszany byłby ok. Poza tym Ty ciągniesz ten zestaw 323 a ja ruskiem a on jest krótszy i lżejszy. Podnośnik fakt, że ma mocny ale podnośnik to nie wszystko

E 516 na części
Telefon 695 076 269

389

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

http://www.fotoload.pl/index.php?id=c19 … 5e30e4d706
mój agregat wygląda tak. Z tyłu można powiesić siewnik albo dodatkowe wały

390

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

A ile to ma szerokości? Co tam za koń przy tym?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

391

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

a ja se tak myślę czy by nie przerobić na agregat siewny nieużywanego kultywatora co se stoi parę dobrych już lat za stodołą? zrobiłbym mocniejszą ramę pod mocowanie do ciągnika i siewnika kultywator podwiesił pod spód poszerzyłbym go do 3 metrów zostawiłbym dwie przednie belki a w miejsce trzeciej dał jakiś wałek co o tym myślicie ?

392

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Przeglądam linki które podajecie do allegro i wszystkie te konstrukcje są hmmm słabe - zwłaszcza te za 6-7 tyś. Ostatnio kolega (notabene z forum) kupił agregat u gościa u którego ja brałem mojego. Konstrukcja na pełnej ramie, przedni wałek strunowy dzielony, 3 rzędy łap i crosskil. Z przywózką przez ponad 2/3 kraju 10 tyś, a na wale packera 8. Na turze mam 1200 kg udźwigu i ledwo zdołałem unieść. Kawał porządnej, mocnej maszyny.

gg 5118068

393

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

krzychu ja własnie tak myślę ... mam identyczny pomysł co ty ..

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

394

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Moim skromnym zdaniem wałowanie zboża po siewie usprawiedliwia jedynie problem kamieni. Ale oczywiście każdy ma swoje spostrzeżenia.

395

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Raz miałem nie powałowany owies i sucha wiosna sprawiła, że wschodził na raty i w żniwa jeden się osypywał, inny był dojrzały, a część nie dojrzała i grzała się na strychu. Po wałowaniu nie ma takiego problemu.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

396

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

i właśnie w siewniku VADERSTAD jest wał oponowy całkiem za sekcją siewną i pole wygląda po takim siewie super a wschody również bardzo dobre. Całkiem koło mnie jest pole zasiane właśnie takim siewnikiem to widzę na bierząco, teraz tam jest pszenżyto to ładnie to widać

E 516 na części
Telefon 695 076 269

397

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Wałować trzeba szczególnie owies bo potrzebuje dużo wody żeby zaskoczyc...

398

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

gość koło mnie robi takie http://www.agromasar.pl/ konkretne nie plastkiowe
a jakby ktoś szukał accorda to też moge polecic http://allegro.pl/agregat-uprawowo-siew … 56338.html

399

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

to jak który lepszy? awemak tańszy. Poradzicie???

Rolnik z powołania:-)

400

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Laszek napisał/a:

A ile to ma szerokości? Co tam za koń przy tym?

4metry z caes MX 170