401

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

traktor marzenie, nie do zajechania

E 516 na części
Telefon 695 076 269

402

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

http://www.agroma.kutno.pl/detal.php?id=1916


Może spotkaliście się z takim sprzętem? Opinie mile widziane smile

403

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Pajej napisał/a:

to jak który lepszy? awemak tańszy. Poradzicie???

ja bym bardziej chyba stawiał na tego żubra ze wzmocnieniem. Szczerze to w obydwóch  wydają mi się słabe wieżyczki a zwłaszcza połączenie wieżyczki z ramą główną ale może to być tylko złudzenie
na Twoim miejscu bym pojechał i obejrzał obie maszyny w realu i wtedy porównał wykończenie masywność itd bo sam wiesz że na zdjęciach wszystko pięknie wygląda bo robotę będą robić podobnie

404

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

kuba1055 napisał/a:

vatras to jak będziesz miał mocniejszy ciągnik to może by tak drugi segment z talerzami zapodać , wiadomo będzie wtedy ważyć , ale potnie Ci skiby jak trzeba pod warunkiem że założysz blisko siebie te sekcje tak aby jedne talerze szły między drugimi dodatkowy plus to niebędą się wtedy oklejać jak bedzie wilgoć. Coś podobnie jak ma Rau Multitiler

też nad tym myślałem i dla tego prawdopodobnie będę robił całą ramę nośną trochę dłuższą żeby było można w razie co coś dołożyć ale to  się wiąże ze zmianą połączeń z ramą główną czyli bym musiał zastosować połączenia ruchome jest to do rozwiązania ale na pewno dużo więcej roboty

kiedyś u kolesią w agregacie widziałem za wałem packera dodatkowe dwa rzędy zwykłych niskich sprężyn i zastanawia mnie jaki to daje efekt w polu

405

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

vatras240 napisał/a:
Pajej napisał/a:

to jak który lepszy? awemak tańszy. Poradzicie???

ja bym bardziej chyba stawiał na tego żubra ze wzmocnieniem. Szczerze to w obydwóch  wydają mi się słabe wieżyczki a zwłaszcza połączenie wieżyczki z ramą główną ale może to być tylko złudzenie
na Twoim miejscu bym pojechał i obejrzał obie maszyny w realu i wtedy porównał wykończenie masywność itd bo sam wiesz że na zdjęciach wszystko pięknie wygląda bo robotę będą robić podobnie

Tak tylko trzeba sie jeszcze na tym znać. awemaka widziałem wyglądał jak dla mnie ok a zubra maja mi przywieść pokazać, bo podrodze od producenta do posednika mieszkam

Rolnik z powołania:-)

406

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Dziwne że siewnik który podał Paweł ma mniejszą dopuszczalną prędkość transportową niż pracy.

407 Ostatnio edytowany przez Andrew (2013-02-06 22:45:23)

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

zorak napisał/a:

Przeglądam linki które podajecie do allegro i wszystkie te konstrukcje są hmmm słabe - zwłaszcza te za 6-7 tyś. Ostatnio kolega (notabene z forum) kupił agregat u gościa u którego ja brałem mojego. Konstrukcja na pełnej ramie, przedni wałek strunowy dzielony, 3 rzędy łap i crosskil. Z przywózką przez ponad 2/3 kraju 10 tyś, a na wale packera 8. Na turze mam 1200 kg udźwigu i ledwo zdołałem unieść. Kawał porządnej, mocnej maszyny.

Co to znaczy że agregat ma pełną ramę, lub nie pełną?

408

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

http://allegro.pl/agregat-uprawowo-siew … 83269.html
zdjęcie nr jeden
Ma na środku agregatu 2 poprzeczki a pełny ma dodatkowo po jeden na skraju agregatu - czyli razem 4. Rama jest zamknięta i jeszcze na środku 2 poprzeczki. Jak dla mnie dużo mocniejsza konstrukcja niż z 2 poprzeczkami.

gg 5118068

409

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Zaorak masz racje to jest mocniejsze ale nikt tym drzew nie ....... jak tupolew.
JA skupiłbym się na materiale z jakiego to jest i konfiguracji sprzętu. U mnie takie pazury trzymają się płaskownika 50x16 i jest ok.

410

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

niestety jeżeli chodzi o materiał to wszyscy Ci prywaciarze robią te agregaty z plasteliny więc im więcej jej dali to jest możliwość że więcej wytrzyma. Szczerze to te wszystkie agregaty za 8 czy 10k to wyglądają tak jak by koleś kupił na składnicy trochę gównolitu pociął szlifierą pospawał i agregat jest jak ta lala ładny kolorowy świecący ale czy wytrzymały to już zależy od szczęścia jak się trafi

411

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

dla tego   bede klepał   coś na wzór  tego http://moto.allegro.pl/agregat-uprawowo … 20748.html

tyle że   najprawdopodobniej  będzie z przodu  włóka wyrównująca    chyba ze znajdę    jeszcze jeden wałek  to będzie z przodu i z tyłu

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

412 Ostatnio edytowany przez zorak (2013-02-08 22:46:30)

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

vatras, mój agregat robił prywaciarz i o ile nie wiem z jakiego gatunku stali jest zrobiony o tyle spawy są pierwsza klasa, profil gruby - kawał maszyny w sam raz na moje ziemie w których mam duużo kamienia. Uważam że konstrukcyjnie jest lepiej zrobiony niż unia, agro-masz ...

gg 5118068

413

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

moze znacie firmę remprodex z Człuchowa. Robia sadzarki sortowniki i takie tam. kiedyś wpadł mi w ręce odpad który wyrzucili na złom, pięknie dzwonił rura 60x60 a dźwięk jak lemiesz i to solidny od tamtej pory jak coś ma być konkretnie to jade do nich by trochę odsprzedali trzeba się prosić ale warto.....

414

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Ja mój agregat kupiłem od tego samego gościa co zorak i jestem bardzo zadowolony. Konstrukcja bardzo masywna,wał croskil  z Uni Grudziadz oryginał robiony na wzór aresa xxl .Za taki sam w Uni powiedzieli 19 000+ vat a ja zapłaciłem u prywaciarza pół ceny. Uważam,że jakościowo nie odbiega od agregatu Uni ,bo elementy robocze są takie same jakie stosuje Unia Grudziądz.

415

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

cieszy mnie bardzo że udało wam się kupić coś fajnego za rozsądną cenę i niech wam służy jak najdłużej, jak wcześniej pisałem i maszyna bardziej masywna tym będzie wytrzymalsza a przecież na plecach jej nie nosimy żeby kupować jak najlżejsze, tak jak zorak napisał "spawy są pierwsza klasa, profil gruby - kawał maszyny" i takie coś warto mieć

zresztą właśnie ludzie co mają do czynienia z takimi agregatami mogli by napisań: mam agregat tej i tej firmy, jak się sprawuje, mocne i słabe strony czy się opłaca w to pchać i byśmy w ten sposób stworzyli bazę danych które firmy omijać z daleka a na które warto zwrócić uwagę pewnie takie info nie jednej osobie z forum by się przydało

416

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Niestety producenci robią jak najlżejsze z oszczędności na materiale i na dodatek próbują wciskać, że to dla naszego dobra  :-). Uważam, że większość maszyn ma mieć taką masę, aby dobrze pracowały i nie trzeba było ich dodatkowo dociążać. Jeśli ciągnik nie podniesie zawieszanej to robię półzawieszaną i jest OK.

417

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Masz rację ale.... mam pług rabe werk i słupice w nim są z profila zamkniętego 50x 30x ze ścianką 10mm i nie ma takiej siły żeby ją wygiąć  ,tak że jakość stali ma największe znaczenie .

418

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

co do jakości materiału to znajomy miał koparke fortschritt t174 i jakąś koparkę na gąsienicach Waryński. Miał też odnich części zapasowe,jak robił porządek w garażu to wyrzucił siłowniki na dwór, na tłoczysku od siłownika od Waryńskiego po tygodniu wyskoczyła rdza a na tłoczysku od t174 po roku nic się nie działo

E 516 na części
Telefon 695 076 269

419

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

U mnie w wiosce na jesieni kupił jeden z rolników ursusa 6 120 km i do niego pług agromaszu 4 zagonową na śruby ścinane na pierwszym polu może zaorał ze 2 ha. Przyłożył w kamień śruba się ścięła ale i cały korpus prawie się wyrwał z ramy która jednocześnie ugięła w tym miejscu. Narobił rabanu ale o zwrocie pieniędzy firma nie chciała słyszeć przywieźli mu drugą ramę. Poskręcał go chłopak do kupy i próbuje go sprzedać.

420

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

jakoś mnie to nie dziwi....