481

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Tego rabe jak byś chciał zwężyć do 3 metrów to głowice rozdzielczą musiałbyś zmienić a ten accord co pokazałeś to wynalazek, lepiej poszukaj typowego. Kup accorda 6 metrów, połowe z niego wykorzystasz a reszta na części do siebie albo na sprzedaż. Swojego jak sprzedaje na części to juz ponad 6 tyś zgarnąłem a w całości nawet nikt by na niego nie spojrzał nawet za pół tej ceny

E 516 na części
Telefon 695 076 269

482

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

przekładnia olejowa i właśnie zastanawiam się nad zmianą bo patrzyłem na kółka to są powycierane a w niektórych brakuje paru zębów po za tym klapki na dole też nie są w tak dobrym stanie i teraz pytanie czy to od tego może być taka różnica w wysiewie i czy ma ktoś zamontowanego tego accorda na bronie? Jeśli tak to jak się to sprawuje?

483

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Jak jesteś zadowolony z pozostałej części siewnika to zmień skrzynie na mechaniczną i będzie latał. W sieci kupisz coś bez problemu.

484

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

widzałem za 2 stówki od saxoni na olx całą przekładnie

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

485

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Aczkolwiek nadbudowany siewnik zawsze będzie lepszy....

486

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

myślicie ze to wina skrzyni a nie rolek?

487

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

A może za szybko kręcisz przy próbie kręconej?

488

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

nie zwracałem na to uwagi i nie wiedziałem ze to ma znaczenie

489

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Nie wiem czy wszytkie tak robią ale szwagra po przesstawieniu przekaładni z pozycji x na y i z powrotem na x na próbie pokazywało co innego niż za pierwszym razem na x

490

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

bo zawsze daje sie na minimum a dopiero potem na ządana pozycje np x. jak zmieniamy ustawienie tak samo na zero i wtedy na y chyba że zamiast na zero to na max to juz od siewnika zalezy

Rolnik z powołania:-)

491

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

dokładnie jak Pajej pisze bo inaczej to w cały świat będzie wychodzić

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

492

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Ja też tak ustawiam D7 najpierw na max później minimum i na końcu żądana cyfrę i jest Ok.

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Czy agregat uprawowo-siewny bez przedniego wału- tylko 3 rzędy zebów i z tyłu wał zrobi robotę na piaskach za jednym przejazdem po orce? Agregat z dwoma wałami bardzo ciężki...

494

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

czy aż tak bardzo będzie cięższy ?? chyba tylko o wałek strunowy bo taki jest przedni. Wolał bym jednak mieć ten przedni wałek i 2 rzędy pazurków. Całość będzie krótsza, a przedni wałek robi ładną robotę. Tylko wspominasz o piaskach więc teoretycznie brył zero.

gg 5118068

495

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

na piachach i bardzo pulchnej ziemi przedni wał lubi sie zapychać

Rolnik z powołania:-)

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Właśnie.Boje się że przedni wał bedzie stawał w piachu. Nie mam brył, chodzi bardziej o zagęszczenie ziemi.

497

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

włóka  załatwi sprawę zarówna  ślady   a z tyłu paker  i masz ładnie zrobione

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

498

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

ja mam piachy i agregat z przednim wałkiem potrafił mi się na początku współpracy zapychać. Jednak po dojściu do wprawy polecam agregat z dwoma rzędami łapek i dwoma wałkami. Pole wygląda wtedy bardzo równo. Testowałem bez przedniego wałka i nie polecam.

499

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Ja znowu polecam bronę wahadłową amazona i dużym packerem z tyłu. Zęby z przodu idealnie równają ziemię, wał ugniata i zestaw jest bardzo krótki

E 516 na części
Telefon 695 076 269

500

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

niewydostanieszsie napisał/a:

Czy agregat uprawowo-siewny bez przedniego wału- tylko 3 rzędy zebów i z tyłu wał zrobi robotę na piaskach za jednym przejazdem po orce? Agregat z dwoma wałami bardzo ciężki...

Robota robocie nie równa. Jednemu wystarczy tak innemu nie.
Ja widzę sporą różnicę w czasie wschodów pomiędzy siewem w orkę i siewem w uprawioną zaraz po orce glebę.
Są tacy którzy jadą agregatem po orce i znam takich co lecą po orce broną lub kultywatorem z wałkami potem AUŚ i na koniec wał posiewny.
Ja mam 3 rzędy wał i siewnik nadbudowany i w piachu jak jest sucho potrafi się utopić. Poza tym  nie ma problemu. Większy wał załatwił by sprawę.