81 Ostatnio edytowany przez karlos (2007-09-24 20:58:05)

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

najpierw siewnik potem agregat ale powiem że nawet nie próbowałem inaczej a dziś znowu awaria i to na samym początku urwałem przekażnik powiedzcie co z tym zrobić

http://images23.fotosik.pl/87/e2633bf0cb697862m.jpg

http://images29.fotosik.pl/88/fc816d169155d15em.jpg

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

82

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

byłem na wystawie i dość dobrze przyjżałem się zestawikowi ARES XL C + POZNANIAK. Na początek wałek strunowy > 3 rzędy zębów do uprawy > crosskill > siewnik ze stopkami. 1180 kg agregat + 410 siewnik + nasiona daje ok 2 ton hmm wydaje sie nie za dużo ale cały zestaw dość długi z czego ok 800 kg wisi za agregatem. Troszkę nabrałem dystansu do tego zestawu - a może zamiast crosskill-a jakis paker ?? zawsze to prawie 200 kg mniej no ale roboty takej nie zrobi. Trzeba jechać i umówić się na podczepienie maszyny pod ciągnik - to chyba będzie najlepsze rozwiązanie.

gg 5118068

83

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

powiedzcie co z tym zrobić

Wymienić łożyska na krzyżaku są dostepne w grene

Trzeba jechać i umówić się na podczepienie maszyny pod ciągnik - to chyba będzie najlepsze rozwiązanie.

Forszaj ma 3,5 tony na pompie mój agregat 2,5 m z packerem ważył 1200 kg do tego siewnik poznaniak i powiem Ci że dawał sobie radę bez problemu a pompę mam trochę wyjechaną , po godzinie pracy nie mogłem już podnieść całego zestawu tylko po kolei najpierw siewnik potem reszta. A agregat bierny chyba mniej waży?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

84

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Ja mam Aresa LZ 3m (wał packer ) + poznaniak i całość podnoszę bez problemu nie składając hydropaku.

85

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

ja mam do swojego forszaja czynny agregat a dokładnie brone wachadłową amazone z hydropakiem i poznaniaka przedobionego i do dość ciekawie 3 metry biore i forszaj idzie jak cholera

86

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

wróciłem właśnie od mojego niemca i wycyganiłem od niego agregat firmy RAU za jedyne 200 euro ma on 12 obrotowych skrzydeł szer. 3 m teraz tylko musze podłączyć go z moim poznaniakiem przywiozłem sobie też agregat uprawowy tj. trzy brony ale to prawie jak kultywator bo zęby są sprężynowe z tyłu są jeszcze trzy wałki wszystko jest składane

87

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

a ten agregat jaka szerokosc  ma ??:D

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

88

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

szerokość robocza to 3m wczoraj próbowałem go moją 60tką podnośnik daje se rade zobacze jak w polu bo do 120tki to troche za mały

89

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Witam.
Kupiłem agregat siewny z siewnikiem nadbudowanym pneumatyczym,brona wirnikowa z wałem pełnym zestaw waży ponad 2tony.
Mam pytanie czy 323 poradzi sobie z tą bestią.

90

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

to moj sprzecik jak sie podoba???
http://www.fothost.pl/upload/08/33/d8384466.jpg
http://www.fothost.pl/upload/08/33/4eebfb53.jpg

GG:1910208

91

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

fajny + za sprzęcik

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

92

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Oczywiście Przemek +.

93

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

wczoraj po wielodniowych negocjacjach kupiliśmy agregat uprawowo siewny i już nawet podłączyłem do niego fionke znaczy się siewnik. agregat jest aktywny z wałem rurowym (chciałem z pełnym kolczastym ale były za drogie).

94

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Ja mam aktywny Lely 3m z wałem rurowym bez hydropaku a do tego siewnik Famarol 2.7->3m(przerobiony).Ciagam to JD 3140 i daje rade bez zadnych problemów,wydajnosc 1.5-1.7 ha na godzine w zaleznosci od kawałka,spalanie 7.5 litra na hektar uwazam za rozsadne.Dadam ze siew wykonuje prosto w orke bez zadnych dodatkowych uprawek.

Szczyt głupoty-tarcza antyrakietowa....

95

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

przemek piekny zestaw ;D +

96

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

dzięki

GG:1910208

97

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

panowie mam problem z agregatem zrywa mi przekażnik tzn dzieje się tak jak na zdięciu które wstawiłem kilka postów wcześniej co najciekawsze dzieje się tak gdy agregat jest w podniesiony jeśli ktoś wie co to może być to proszę o pomoc bo nie mam pojęcia co robić nie trzeba chyba dodawać że sprawa jest bardzo pilna

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

98 Ostatnio edytowany przez Dario (2008-09-10 22:12:11)

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Może kup sobie wałek z przegubem homokinetycznym, on może działać pod ostrzejszym kątem. Przeginasz po prostu wink

Szerokokątny chyba się nazywa, tu masz opis http://www.sipma.pl/page.php?content=waly

99

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

A kiedyś było ok? Sądząc po dacie fotek to nie

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

100

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

no jednak od czasu jak go kupiłem to nim sieje tyle że ukręca wałki ostatnio coraz częściej i teraz mam pytanko czy może to być wia sprzęgła na wałku raczej chyba nie działa co do tego wałka szerokokątnego to rac\zej nie bo awaria następuje gdy maszyna jest podniesiona i to nie za wysoko

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]