101

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

na podniesionym nie masz obciążenia więc wałek nie ma prawa się ukręcić ja podejrzewam tak jak ktoś pisał za duży kąt i zrywa go, albo za słabe wałki zakładasz

102

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

wszystko wyjaśni się w poniedziałek dzwoniłem do serwisu i w poniedziałek rano będzie oryginał połówka wałka i sprzęgło facet ustawi jak powinno być bo może się zapiekło czy diabli wiedzą co troszkę zaboli finansowo ale będę miał pewność że to nie wina złego przekażnika jak by było dalej nie tak będę szukał dalej ale mam nadzieję że będzie dobrze bo siać trzeba

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

103 Ostatnio edytowany przez pepe75 (2008-09-11 18:58:27)

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

wykonałem projekt"agregat uprwowo-siewny + c3603P" efekty juz widać po zasiewach rzepaku i jęczmienia ozimego ,na polu jazda trójką  szybką oponki 12,6\28 bliżniacze tez takie,ciągnik się nie grzeje i nie kopci.zestaw ma 3 metry i podcina całe podglebie rowniutko
http://www.fothost.pl/upload/08/37/b5ce708b.jpg
przy zasiewach rzepaku nie podnosilo przodu lecz przy pełnym siewniku zboża trzeba było dołożyć 3 obciążniki na przedni zaczep
http://www.fothost.pl/upload/08/37/3edca4b3.jpg
agregat posiada hydropak do wydzwigu siewnika na jeden siłownik

104

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

pepe taki pomyslowy dobromir z ciebie big_smile  masz plusika za checi i efekty

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

105

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

mógłbyś dać dokładniejsze zdjęcia twojej konstrukcji

106

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

już po siewach, zestaw się nie rozkraczył big_smile na polach o  długości 500 metrów wydajność doszła do 1 ha na godz <z nasypywaniem zboża i scieżkami technologicznymi>a zuzycie paliwa ok 5,5 litra na ha oleju rzepakowego

107

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

co myślicie o takim zestawie do c-380 ??
http://www.allegro.pl/item492344768_sie … tkura.html
kuzyn się zastanawia i 2,5 metra było by w sam raz tylko że ja nie bardzo polecam a on coraz bardziej rozważa. Agregat jeszcze jako tako ale ten siewniczek hmmm jakoś w żaden sposób nie może mi podpasować. Jakieś sugestie ??

gg 5118068

108

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

za 10 tys to można w super stanie kupić używaną aktywną kombinację uprawowo siewną amozone 2,5m. ale to tylko moje zdanie smile  bierny miałem i więcej nie chce nawet na 5-6 klasie po aktywnym lepiej wygląda

109

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Dokladnie, ja tez mam aktywna brone i juz biernej nie kupie chyba nigdy. Raz przejedzesz nawet na ciezkiej glinie i po klopocie.

Szczyt głupoty-tarcza antyrakietowa....

110

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

pepe75 odemnie też masz + za robote i pomysł co ja mogie o tym powiedzeć to dobry pomys ale ja osobiście bym dodał więcej płaskowników w wałkach i mam pytanie jak głęboko łapy idą w ziemi bo na taką maszyne to 3p ma moło koników pod maską 70/75 km to było by minimum

111

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

ustawiłem na 6 cm  a mozna od 2 do 15 cm mysle ze do 10 cm 3p sobie poradzi ale pod zboze wystarcza spokojnie 6

112

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Chciałbym kupić siewnik albo już jakiś agregacik uprawowo siewny do około 10 tyś moglibyście mi coś doradzić albo jakieś zaproponować

113 Ostatnio edytowany przez zorak (2009-01-26 14:41:52)

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Po wielu przegadanych wieczorach i setkach obejrzanych zdjęć i filmów udało mi się przekonać ojca do agregatu uprawowo-siewnego uffffff (tylko nie wiem dlaczego musiałem przekonywać skoro to ja wywalam kasę). Wybór padł na tego producenta/prywaciarza
http://www.allegro.pl/item529725762_agr … akiem.html
dlaczego tego ?? wg mnie konstrukcja jest masywna i dobre wykonanie przy czym cena też w miarę - tylko szkoda że jeden siłownik. Byłem zdecydowany na model z wałem pakera i 3 rzędami do uprawy ale po tel do gościa i rozmowie zastanawiam się jeszcze nad crosskilem - koleś mówi że na lżejszych ziemiach wał może się ciągnąć. I tu moje pytanko o odpowiednie zestawienie maszyny:
1. Trzy rzędy + paker
2. Dwa rzędy + paker
3. Trzy rzędy + croskil
4. Dwa rzędy + croskil
Różnica w cenie to + tysiąc za croskila. Jeśli wziął bym trzy rzędy to troszkę rozsunął aby czasem się nie zapychało. Ziemie mam IV, V klasa o różnej strukturze od piasków po troszkę gliny i łupek - ogólnie miszmasz. Dużo pól kończy się stromą górą więc ciężar i długość ma znaczenie. Na 3 rzędach ma 1,8 metra a na 2 rzędach 1,5 metra długości. W tym tyg muszę zamówić bo maszyna będzie dopiero na początku marca. aha na niektórych polach po orce jest dość sporo kamieni ale to raczej przed siewem by się wyzbierało.
ps: w końcu forszajek dostanie konkretną maszynkę aby wykorzystać swoje potężne możliwości wink hihi

gg 5118068

114

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

kolego ja robię aktywnym agregatem więc to inna bajka ale mam pakera i ziemia mozajka idzie super sąsiad za miedzą ma uni trzy rzędy i cronskila jak sucho to ok ale jak trochę wilgotno to masakra wał się zalepia a jak pod drzewami przejedzie gdzie cień i bardziej mokro to tak się zalepi ze odleciał mu cały wał z łożyskami a i czyszczenie to łatwo nie idzie a te 3 rzędy to na dołkach lubią się zaPCHNĄÄ†. Osobiście polecał bym 2 rzędy i pacera.Ciągam sfój agregat forszajem 323 na 4 wolniejszej tylko dym ale mam siłowniki wspomagające montować bo jak olej sie nagrzeje to trochę słabuje unoszenie a wazy ten zestaw ponad 2 tony.

115

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

dodam jeszcze ze nie raz odleciał mu ten cronskil.

116 Ostatnio edytowany przez zorak (2009-01-26 16:07:48)

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Na temat 2 czy 3 rzędy mam takie zdanie.
2 rzędy to kultywatorki będą blisko siebie i mogą się zapychać. Natomiast 3 rzędy to mogę wykręcić 2-3 łapy i troszkę porozsuwać i będzie mniej podatne na zapychanie ale za to agregat dłuższy i cięższy. Różnica z wałem pakera a z wałem croskil jest ok 250 kg. wg producenta.
ps: i tak na chłopski rozum to 3 rzędy powinny lepiej uprawić jak 2 ??

gg 5118068

117

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

z tego co pisałeś to nie masz ciężkiej ziemi a swoje w biernym agregacie robi prędkość ajeżeli masz forszaja to nie bój się długości ani cięzaru ja mam spore wzniesienia i nie zdażyło sie zeby brykną

118 Ostatnio edytowany przez Dario (2009-01-26 20:51:18)

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

@zorak, nie lepiej kupić bronę wahadłową lub wirnikową z hydropakiem ?
Biernym trzeba szybko jeździć, żeby coś zrobić, ale siać to raczej wolniej. Na pustynie bierne to są dobre, ale jak masz lepszą glebę to nie za bardzo.

Osobiście to takie coś wolałbym kupić, tylko trzeba by siłownik dorobić, żeby to się składało: http://www.allegro.pl/item530131727_agr … ewnik.html

119

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

aktywny odpada. Raz że mam górki i ciężko będzie zacząć i skończyć pole na jednym biegu przy aktywnym bo mocy w pewnym momencie może braknąć i jest dużo cięższy, a musi być 3m aby pasował pod 12m opryskiwacz. Dwa że trafiają się kamienie. Nie zawsze zdążę wyzbierać przed siewem.
Kolega ma podobne ziemie (tylko na równym) i ciąga uprawowo-siewny zawieszany 4m z unii właśnie na crosskilu i pomyka 12km/h z tym że ciąga to 175 konnym agrotronem i efekt jest super. Forszajem z 3m zestawem powinienem 8-9 km/h utrzymać prędkość.
Tak więc rozważam bierny i chyba zawężam wybór do 2 rzędów + crosskil lub 3 rzędy + paker

gg 5118068

120 Ostatnio edytowany przez Dario (2009-01-26 21:18:36)

Odp: Agregaty Uprawowo Siewne

Nie założę się, ale brona aktywna nie będzie cięższa od tego patentu z Twojego linka.

Coś takiego np. http://www.otomoto.pl/index.php?sect=sh … d=C7628836