41

Odp: Jaki rzepak wybrac ?

To sk.......y oszukały mnie , Wojtas ale może ten mój droższy będzie lepiej plonował .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

42

Odp: Jaki rzepak wybrac ?

Pajej napisał/a:

ja posiałem 2 ha jutro jeszcze jeden ale boje sie ze jak nie powschodzi to bedzie wstyd na cała wioche

Nie masz się czego obawiać - będzie dobrze. Wczoraj byłem na polach i rzepak siany w sobotę na już pierwsze rośliny na wierzchu smile

43

Odp: Jaki rzepak wybrac ?

Dziś przygotowuję pole jutro będę siał , myślę że te 9ha to spokojnie zasieje.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

44

Odp: Jaki rzepak wybrac ?

posiałem tez kawałek monolitem i opryskałem fuego (jakiś zamiennik basagramu)

Rolnik z powołania:-)

45

Odp: Jaki rzepak wybrac ?

pawelg napisał/a:

To sk.......y oszukały mnie , Wojtas ale może ten mój droższy będzie lepiej plonował .

kolor taki ciemny niebieski zprawy ?:P jak tak to masz drogiego  dystrybutora ....


pryskałem comand + metaz

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

46

Odp: Jaki rzepak wybrac ?

Kolor taki jak piszesz , sianie skończyło się ustawieniem siewnika zaczęło padać i lało do wieczora, może jutro się uda.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

47

Odp: Jaki rzepak wybrac ?

Panowie jutro sieję rzepak i nie wiem kiedy opryskać butisanem , nie mam doświadczenia z tym opryskiem. Na ulotce pisze : bezpośrednio po siewie , 4 dni po siewie lub po wschodach. Kiedy efekty są najlepsze? Trochę sucho i obawiam się że to może powodować osłabienie działania środka zastosowanego bezpośrednio po siewie. Proszę o radę.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

48

Odp: Jaki rzepak wybrac ?

Myślę że pryskaj zaraz po siewie puki ziemia świeża , ja dopiero wróciłem od siania rzepaku zostało mi 2ha rano dosieje i zaraz pryskam , myślę że będzie git.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

49

Odp: Jaki rzepak wybrac ?

posiałem tydzień temu i zaras pryskałem po siewie ale po ulewie piątkowej boje się czy nie zaklepało.

50

Odp: Jaki rzepak wybrac ?

Butisanem do 3  dni po siewie. czyszczenie końcówki spowodowało, że już trzy lata po zabiegu zborze kiełkuje , wychodzi i usycha, więc zalecam daleko posuniętą ostrożność w stosowaniu.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

51

Odp: Jaki rzepak wybrac ?

po siewie najelpiej działa .. nie ważne ..  kiedy  byle by termin był zachowany ... i byle by nie na wiosne bo to nic nie daje ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

52

Odp: Jaki rzepak wybrac ?

Ja zrezygnowałem z BUTISANU pryskałem kelifem i nawigatorem wychodzi mi taniej i czyściej

53

Odp: Jaki rzepak wybrac ?

ja pryskam butisanem ale po wschodach... z tego co czytałem najlepiej zwalcza chwasty po wschodach rzepaku...

54

Odp: Jaki rzepak wybrac ?

Jak chłopaki u was rzepak mi wschodzi, ale jest sucho i wypatruje deszczu. dziś nakarmiłem ślimaki

Rolnik z powołania:-)

55

Odp: Jaki rzepak wybrac ?

Czym pryskacie na grzyba na jesieni? Rzepak zapowiada się obiecująco,pryskałem commandem z nawigatorem narazie czysto.

56

Odp: Jaki rzepak wybrac ?

Na chwasty pryskałem tak jak kolega wyżej , na grzyba mam Tebu a na robaczki Cyperkil, pamiętajcie o borze przed zimą ponoć dobre zaopatrzenie rzepaku w bor pomaga przetrwać mrożne zimy , tak mówi mój doradca "rzepakowy".

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

57

Odp: Jaki rzepak wybrac ?

Ja tydzień temu zwalczałem chwasty - Galera + Metez
Wczoraj poszedł siarczan magnezu + Sherpa na robale + Elegant na samosiewy
Za tydzień pójdzie Brasifun + Bor

Rzepak w fazie 5-6 lisci własciwych

58

Odp: Jaki rzepak wybrac ?

Ja pryskałem butisanem na chwast , a  w przyszłym tygodniu horizon na grzyba i skracanie

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

59

Odp: Jaki rzepak wybrac ?

u mnie idzie caryx plus odżywka, siarczan magnezu i siarczan potasu

60 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2011-09-22 18:42:32)

Odp: Jaki rzepak wybrac ?

Ja na grzyba kupiłem Syrius, bor z wagi buraczanej. A propo tego skracania ja nigdy tego nie robiłem i jestem bardzo ciekaw,jakie to daje efekty. Czym pryskacie? Czy rzepak lepiej się krzewi, jak to u was wygląda?