81

Odp: Jaki rzepak wybrac ?

Ja siałem wcześniej swój, ale tylko jeden rok po centrali. Powiem szczerze że plony były zawsze w granicy 3.5tony przy niewygórowanych staraniach. W tym roku wszystko zasieję kupionymi nasionami, ale odmiany liniowe, także może na drugi rok posieję swoje.

82

Odp: Jaki rzepak wybrac ?

Ja myślę siać hybrydę,2,5kg/ha[dk-sansei].W pasie przejazdowym bez siewu.

83

Odp: Jaki rzepak wybrac ?

Na razie jest to dla mnie temat niestety daleko odległy, ale siew pasowy chodzi mi po głowie. W tej chwili bardziej realne i na pewno tańsze byłoby sianie siewnikiem punktowym a wchody bardzo podobają mi się. W tym roku wchody powinny być super bo wilgoci jest bardzo dużo, tylko na cięższych ziemiach myślę agregatem talerzowym uprawić bo po pługu jak się wyskibi nie uprawi tej plasteliny.

84

Odp: Jaki rzepak wybrac ?

ja mam na tegoroczne zasiewy odmianę sherpa .

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

85

Odp: Jaki rzepak wybrac ?

ile na ha. ja zawsze liczę na podstawie MTN sieje ok 60 ziaren na m kw tak żeby było ok 40 roslin, bo przyjmuje ze wzejdzie mi 80% z tego wzgledu ze nie uprawiam przesadnie przed siewem wjezdzam w ostra skibe uprawowo siewnym

Rolnik z powołania:-)

86

Odp: Jaki rzepak wybrac ?

http://i60.tinypic.com/mkg9k7.jpg

http://i59.tinypic.com/eu2739.jpg

Mój monolit w trakcie koszenia wyglądał tak, gleba 4b do 6, przypominam że w tym roku zasiałem rzepak po kilkunastu latach przerwy. Nie będę eksperymentował z innymi odmianami robili to moi koledzy którzy mają podobne gleby i ostatecznie sieją monolit. Do poprawienia jedynie skracanie, plon jaki osiągnąłem to dokładnie 21 t z 5,35 ha.

87

Odp: Jaki rzepak wybrac ?

jaka norma wysiewu?

88

Odp: Jaki rzepak wybrac ?

4 kg, za gęsty, w tym roku spróbuję trochę ponad 3 kg.

89

Odp: Jaki rzepak wybrac ?

Ja też w tym roku próbuje po sląbszych glebach zasiać gdzie nigdy rzepak nie był siany

mdw

90

Odp: Jaki rzepak wybrac ?

androl napisał/a:

4 kg, za gęsty, w tym roku spróbuję trochę ponad 3 kg.

w moich stronach tez kto gesciej zasial to lezalo.

91

Odp: Jaki rzepak wybrac ?

ja posieje Kolumba i exquisite

Rolnik z powołania:-)