201

Odp: Agregat Podorywkowy

Panowie czy fortschritt pójdzie w gruberze 3m  4 na II zakresie??
Nie wiem jaki kupić czy 3m czy 2,7m smile

202

Odp: Agregat Podorywkowy

Nawet na trzecim tylko go nie opuszczaj. W trzymetrowym gruberze (to jeszcze zależy od ziemi bo ja patrzę ekstremistycznie poprzez pryzmat swoich) wg moich obserwacji 2/II to maks możliwości, a  i to radziłbym mieć sprawnego żółwika.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

203

Odp: Agregat Podorywkowy

Jeszcze powiedz o jaki gruber ci się rozchodzi?

204

Odp: Agregat Podorywkowy

Pytanie jakie ma się pola płaskie ? pagórki ?  góry? ...   i o jakiego grubera chodzi bo jak z prostymi redlicami to pójdzie ... a jak z gęsimi stopami to zapomnij

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

205

Odp: Agregat Podorywkowy

ziemie płaskie od klasy 3a do 5a nie sa cieżkie normalne:)
licze że poijdzie w nim smiletongue

206

Odp: Agregat Podorywkowy

to  kup 3 metrowego .. zawsze to można odkręcic łapy ...   i bedą na zapas ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

207

Odp: Agregat Podorywkowy

witam a 303 jak by sobie poradzil z 3m czy lepiej z 2,70m na gesiej stopie bo sa inne przelozenia niz w 323

Fortschritt zt 423 a razy 2

208

Odp: Agregat Podorywkowy

Ja Polecam 2,7 m na gęsiej stopie ostatnio pracowałem takim ścierniskowcem na  ściernisku po rzepaku i uważam że 3 m to za dużo na forszaja  chyba że na pisaki . Przecież taki agregat musi się zagłębić w ziemi na około 20-25 cm  przynajmniej ja tak robiłem i wychodzi pięknie .

GG 16238418

209

Odp: Agregat Podorywkowy

Moim zdaniem to trochę za głęboko jeśli chodzi o podorywkę (nawet zastąpioną ścierniskowcem)bo za duża warstwa ziemi będzie przesuszona.Takie moje zdanie.

210

Odp: Agregat Podorywkowy

Podorywka powinna być robiona najpłycej jak sie da, tyle żeby oderwać ściernisko od gleby

211

Odp: Agregat Podorywkowy

tak jest podorywka jak najpłycej bo wówczas słoma lepiej się rozkłada a pod dużą ilością ziemi to pleśnieje i presja chorób gotowa do działania

212

Odp: Agregat Podorywkowy

Bo tu chodzi o przemieszanie resztek pożniwnych,zwalczenie (przynajmniej w jakiejś części) chwastów i "zabicie" parowania wody.A na taką głęboką uprawkę to szkoda po prostu paliwa i maszyny.

213

Odp: Agregat Podorywkowy

Chłopaki ja mam Pottingera 2,1 metra i Forsz idzie z nim na granicy swoich możliwości, więc ciężko mi pojąć o czym wy rozmawiacie.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

214

Odp: Agregat Podorywkowy

Zejdź do nas, w niziny Marku tongue

215

Odp: Agregat Podorywkowy

ja chce kupic taki 2,60 do mojego 303 co myslicie chyba taqki agregat nie idzie ciezej niz plog 4 skibowy 4 razy 50

Fortschritt zt 423 a razy 2

216

Odp: Agregat Podorywkowy

ja kupiłem kosa 3m z 7 łapami i zobaczę jak będzie szedł z 323 a podorywka to max 12cm bo na 20-25 cm to się robi orkę siewną, a głównym zadaniem podorywki jest zruszenie wierzchniej warstwy gleby, zatrzymanie parowania i pobudzenie chwastów.

217

Odp: Agregat Podorywkowy

znajomy ma 3m do jelonka 135KM i jak głębiej to ma co robić a pod górki to całkiem

218

Odp: Agregat Podorywkowy

MAREKPE napisał/a:

Chłopaki ja mam Pottingera 2,1 metra i Forsz idzie z nim na granicy swoich możliwości, więc ciężko mi pojąć o czym wy rozmawiacie.

mam zdaje się takiej samej szerokości, jak głęboko pracujesz i jakie masz łapy?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

219

Odp: Agregat Podorywkowy

9 zwykłych sercówek + wał z płaskownika. Jak go kupiłem, to talerzy już nie było tylko miejsce po nich. Staram się go targać dość głęboko (ok 12-15cm), ale żeby jechać II-4 czasem trzeba zejść do I-3 ale generalnie zależy mi na szybkości tak, że ziemia wylatuje ponad ramę to wtedy robi piękną robotę. Widziałem w akcji z knurem 3 m 13łap i to już nie to. Widziałem w zeszłym tygodniu Knur + KBT BURY 3m na ściernisku i tej maszyny też nie widzę w swoim parku.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

220

Odp: Agregat Podorywkowy

Koledzy mam pytanie do wlścicieli agregatów na gęsiej stopie , możecie zmierzyć odległość między grządzielami w rzędzie oraz podać długość lemieszy (noży podcinajacych)

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty