261

Odp: Agregat Podorywkowy

jeszcze nie, a kamienie o obwodzie 0,5m potrafia wyciagnac wiec trwale sa ale sadze do czasu ale mialem na zrywalnym tzw srubowym to wiecej stalem niz jezdzilem i powiem ze teraz te walki robia lepsza robote niz przedtem talerze i wal rurowy,kiedys na allegro takie sprezyny byly uzywane cos kolo 160zl JA POLECAM

262

Odp: Agregat Podorywkowy

diablo tak  z ciekawości  ile sprężyn załatwiłeś??  czy moze kamieni masz jak na lekarstwo ??  u nas prawie nikt takowego nie ma  najwiecej jest  takich jak ma koseś  na takich sprężynach

bo mmoze sam bym to łykną a swojego pogonił

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

263

Odp: Agregat Podorywkowy

Wojtas wszystko było ok jak ciągnęło 80koni potem 120 a 130koni załatwiło sprężyny, strzeliły dwie zewnętrzne nie od kamieni tylko korzenie drzew i jeden słup graniczny, planowałem zrobić pierwszy lub trzeci rząd na sztyce z śrubą zrywalną ale plan jest na nowego MANDAMa GALa

264

Odp: Agregat Podorywkowy

mam 3,m na sztywnych  łapach   w 2 rzędach  do tego wał  ...  ( dużo śrub idzie  )   wymienił bym go   na trochę węższego ... bo   co jak co 3 m pozwala tylko na drapanie ....  i  tylko to  ruski ciągnie ..  Zetorom brakuje nadal przedniego napędu ... i nie chce za bardzo jechać ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

265

Odp: Agregat Podorywkowy

pożyczyłem od sąsiada grubera "KOS" na zabezpieczeniu sprężynowym... Piękna sprawa...
Forsz radził sobie znakomicie... na głębokości 8-10cm latałem biegiem II/4 III/2... smile

266

Odp: Agregat Podorywkowy

Szacunkowo ktoś wie ile za  materiał trzeba dać na ramę na taki agregat 2,5 m ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

267

Odp: Agregat Podorywkowy

Od 1,5 do 3 zł za kilo .

268

Odp: Agregat Podorywkowy

A Forsz na kołach 2x 18.4 r30 w upr-siew 3 metrowym bardzo by psocił ? tzn czy bardzo by przeszkadzało bo z mojego myślenia wychodzi że będzie szerszy niż 3 m

269

Odp: Agregat Podorywkowy

będzie albo  takiej szerokości lub  leciutko szerszy ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

270

Odp: Agregat Podorywkowy

panowie tak siedzę i przeglądam oferty spod znaku fortschritt i przypomiała mi się jedna rzecz. Na jesieni urodził mi się pomysł by na podzespołach pługa b-201 zrobić gruber. za 1500-2500 można kupić b-201 z 5 korpusami. Jeden mam leżąc za stodołą, a jeszcze jeden by się dokupiło. 7 korpusów daje 3metry (jak to w fabrycznym gruberze). z ramy pługa wyspawać ramę w trapez ,  dorobić wieżyczkę do TUZa, a mocowania korpusów po uprzednim skróceniu dospawać do ramy. Zabezpieczenia olejowe zostawić, tylko gruchę dożycić do układu. odkładnie i całą resztę odkręcić od korpusów i zaadaptować gęsiostopy.
w tyle talerze zagarniające i wał rurowy.
koszt... myślę że w 5000zł zamknę się z materiałem na wał, talerzami zagarniającymi, piaskowaniem i malowaniem.
co o takim cudzie myślicie? zda egzamin?

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

271

Odp: Agregat Podorywkowy

no rama to by była jak na gruber to pancerna big_smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

272

Odp: Agregat Podorywkowy

Pytanie czym ty to chcesz ciągnąć?

273

Odp: Agregat Podorywkowy

Ciągnąc forszajem oczywiscie. Głębokość pracy 5-8cm. Rama może i troche masywna, ale po co kupować nowe kształtowniki jak tą można po cenie złomu kupic.
Gościu z wioski mnie dzis zaskoczył. 3metrowy gruber ciągaja po żóławach jelonkiem 90KM. Fakt że ten gruber waży koło 1T, a ten raczej na 1,5T by się pewnie nie skończył...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

274

Odp: Agregat Podorywkowy

może to wyjdzie gruber z zamiarami głębosza ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

275

Odp: Agregat Podorywkowy

albo głębosz z funkcją kopania rowów pod drynarkę smile

276

Odp: Agregat Podorywkowy

ale pomysł z zabezpieczeniem hydraulicznym od b201 super

E 516 na części
Telefon 695 076 269

277

Odp: Agregat Podorywkowy

szczerze mówiąc to z początku myślałem o głęboszu na 2 lub 3 zęby ale coś mi się zdaje że siłowniki są za słabe. gruber i pług to ok, chociaż w pługu potrafią się poddawać przy większej masie resztek (ciśnienie w układze 80atm).

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

278

Odp: Agregat Podorywkowy

to siłowniki założyć od phx, ja u siebie w b201 mam od phx

E 516 na części
Telefon 695 076 269

279

Odp: Agregat Podorywkowy

na tablicy taki stoi z siłownikami od phx cały do poprawek za 2,7kzł.
nie no dobra. Poczekam na kase co Unia mi wisi i wtedy będę myślał.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

280

Odp: Agregat Podorywkowy

Panowie posiada ktoś taki gruber lub podobny innej firmy,jakie to ma zapotrzebowanie na moc.  Czy 323 poradzi sobie z 4 metrowym ?

http://tablica.pl/oferta/gruber-scierni … 1d24d8198f