281

Odp: Agregat Podorywkowy

4 metry to za dużo dla Forsza. Na 4 metry to chyba 150KM szału chyba by nie robiło.

282

Odp: Agregat Podorywkowy

Jak już to bierz Kverneland turbo , droższy ale  ma wzmacniane resory ... Ja to szukałbym max 3 m .  Szybciej  pojedziesz lepiej wymiesza i głębiej zrobi jak potrzeba ...

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

283 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2013-09-22 13:01:28)

Odp: Agregat Podorywkowy

bamreras napisał/a:

panowie tak siedzę i przeglądam oferty spod znaku fortschritt i przypomiała mi się jedna rzecz. Na jesieni urodził mi się pomysł by na podzespołach pługa b-201 zrobić gruber. za 1500-2500 można kupić b-201 z 5 korpusami. Jeden mam leżąc za stodołą, a jeszcze jeden by się dokupiło. 7 korpusów daje 3metry (jak to w fabrycznym gruberze). z ramy pługa wyspawać ramę w trapez ,  dorobić wieżyczkę do TUZa, a mocowania korpusów po uprzednim skróceniu dospawać do ramy. Zabezpieczenia olejowe zostawić, tylko gruchę dożycić do układu. odkładnie i całą resztę odkręcić od korpusów i zaadaptować gęsiostopy.
w tyle talerze zagarniające i wał rurowy.
koszt... myślę że w 5000zł zamknę się z materiałem na wał, talerzami zagarniającymi, piaskowaniem i malowaniem.
co o takim cudzie myślicie? zda egzamin?

I co robiłeś coś z tym?
Łaziłem po podwórku i rozmyślałem o siewie bez orki ( wkur...  :uuuu: po  7  godzinach z pługiem na trójkącie 4.25ha  na dodatek z cholerną gliną  ) no ale czym ro uprawić na 25cm przecież nie polskim kultywatorem .
I wpadłem taki pomysł jak Ty. Siadłem na forum może ktoś coś takiego zrobił no i okazuje się ze nie ja pierwszy miałem taki pomysł  big_smile
W trapez się da? muszę iść na podwórko bo jakoś tego nie widzę mocowania nie będą pasować na drugą stronę.  Trzeba wyspawać prostokąt z ukośnymi wstawkami z ramy b201.
Inaczej wyjdzie strasznie długi trapez.....  ale te 30 cm bez problemu.... lol

284

Odp: Agregat Podorywkowy

Ja miałem nawet jechac już po pług ale facet sprzedał, a teraz stoi na złomie to cham chce za niego 2,5 tys ... I jak narazie też nic mi nie wypaliło, myślałem nawet żeby zrobic go pół zawieszany i z tyłu jakieś konkretne talerze/siewnik

285 Ostatnio edytowany przez bamreras (2013-09-22 15:15:21)

Odp: Agregat Podorywkowy

Krzysiek że tak powiem mam prototypa na sztywno wyspawane. W sensie że bez żadnych zabezpieczeń. 5 grądzieli po 45cm. w tyle puki co włóka. Miałem na to dosłownie tydzień czasu więc poszłem na skróty. Robota jak robota. 225cm szerokości wpuszczone na 25cm w ziemię daje troche do myślenia forszajowi. Gdzie glina to bez blokady nie podchodz. Na II/3 czarno jak z lokomotywy (w tej glinie). Na 6ha 3 razy urwany korpus, więc już wiem że trzeba będzie założyć siłowniki.
Mocowanie do ramy na oryginale jednak nie pasowało. trzeba z blachy wyciąć. mocowanie lemieszyków bocznych też musze powzmacniać. Rama wyspawana w kwadrat.
Z uprawy jestem zadowolony bo jest na tyle miękko że c360 ma ciężko po tym jeździć.
Teraz tak. Z tego co "stworzyłem" jest koncepcja zrobić go na 7 łap i 3m szerokości. Za tym 2 rzędy talerzy falistych i wał zagęszczający. Nadbudowany siewnik do poplonów. Agregat będzie służył do uprawy max na 15cm...
Do uprawy głównej ma być coś innego. co dokładnie narazie nie powiem bo mam kilka wariantów...
Pare pługów mam upatrzone i zima długa podobno ma być to można ją w warsztacie spędzić.... smile

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

286

Odp: Agregat Podorywkowy

Jechałeś na  25 cm z bocznymi lemieszami?  Mi się wydaje że na taka głębokość to tylko środkowy. Ale mogę się mylić. A te 25 cm to ściernisko czy po uprawce? Mi się wydaje że uprawka na 10 - 12 cm  drugi przejazd na 20 - 25 nie powinno być tak ciężko. A w sumie II-3 na 2.5 m to nieźle na glinie ja  wczoraj jeździłem na b 201 5 korpusów na 20cm I-3. Jak bym był rozpędzony to może III-1 by nawet poszedł ale miałem obawy czy coś nie pierd..... . Ale  z tego co mpopis pisał to taki problem na glinie zniknie za parę lat takiej uprawy.  Jutro będę orał kolejną glinę więc będę miał dużo czasu do przemyśleń.  Ja jak zrobię taką maszyna to z myślą o siewie bez orkowym pół zawieszany z opcją zaczepienia z tyłu agregatu uprawowo siewnego. 125 kucy to trochę mało na taki zestaw.... 6VD......

287

Odp: Agregat Podorywkowy

Krzysiek a nie lepiej uprawić tym zbójem solo, później rozsiejesz na spokojnie nawóz i wtedy uprawowo siewnym nawet tym co masz teraz w orkę. A co do tego agregatu to uprawkę pożniwną na 10 cm z bocznymi podcinaczami a na 20-25 tylko prostą redlicą. W Agrifarmie jak uprawiali Tigerami to JD 8520 i agregat 4 metry, prędkość około 15km/h i ziemia tak fruwała że momentami agregatu nie widać. Uprawiał ładnie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

288

Odp: Agregat Podorywkowy

Ja miałem agregat do siewu bezorkowego 5 redlic jak w głęboszu, brona aktywna, i siewnik nadbudowany...ale 115 koni na 2.5 metra to było bardzo bardzo biednie.... 150 minimum...

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

289

Odp: Agregat Podorywkowy

25cm z bocznymi lemieszami prosto w ścierni. fakt 5 klasa.
ten siewnik do poplonów co na nim będzie ma służyć także do rozsiewu nawozów pod zimowe...
ta druga maszyna co ma służyć do uprawy głównej to coś w rodzaju głębosza połączonego z pługiem talerzowym - nie talerzówką jak ktoś szybciej nadmienił. konstrukcja podobna do bometa zębowo talerzowego.
w końcu do siewu ma posłużyć agregat talerzowy, a jak na niego nie starczy to muślę że siew prosto w przejazd tym agregatem dwuwarstwowym powinien też być dobrym rozwiązaniem....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

290

Odp: Agregat Podorywkowy

http://tablica.pl/oferta/agregat-podory … 7659bf06fb
przy jak silnym uderzeniu zrywa kołek ? czy musi być duży kamień i opór aby zerwało czy wystarczy natrafić na niewielki kamień i zerwane ? Jak z ceną - adekwatna jak za taką maszynę ?

gg 5118068

291

Odp: Agregat Podorywkowy

Wiele lat jeździłem z agregatem na wąskiej łapie i uwierz mi że gęsia stopa robi dużo lepiej masz dużo czasu nie wiele drożej kupisz uzbroj się w cierpliwość i szukaj ogłoszeń ja dałem z 2,5m 3700

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

292

Odp: Agregat Podorywkowy

ja już szukam od jakiegoś czasu ale zawsze coś mi nie pasi: a to za daleko, a to kupie coś innego i odkładam zakup agregatu, a to ... Słomy nie mam bo zbieram, koszę jak najniżej się da, pola czyste - chcę tylko czymś ruszyć ziemię.

gg 5118068

293

Odp: Agregat Podorywkowy

Panowie mam problem z moim nowym nabytkiem gruberem 2,6m 6 łapowym na sprężynie ponieważ mimo zabezpieczeń sprężynowych ścina mi śrubę na łapie jak jest trochę cięższa ziemia bądź trafie na kamień oraz pole jest nie równe pomimo talerzy z tyłu jak to ustawić? Pozdrawiam

294

Odp: Agregat Podorywkowy

Pochwal się co tam masz będzie szybciej

295

Odp: Agregat Podorywkowy

A tre śruby masz jakiej twardości? Żeby nie cieło to minimum 10.9

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

296

Odp: Agregat Podorywkowy

Witam odświeżam temat , przymierzam sie do zrobienia sobie grubera 3m na 7 lap zabezpieczenia sprężynowe . I tu moje pytanie czy to się opłaca ? A może lepiej kupić ?

297

Odp: Agregat Podorywkowy

Wszystko zależy od ciebie co chcesz mieć. Ja szukałem grubera dwa lata i ciągle coś mi w nich nie pasowało albo koledzy z forum studzili mi emocje. Wreszcie zbudowałem sam taki jak chciałem i nie żałuję tej decyzji. Trochę mnie to kosztowało,ale nowego na pewno bym nie kupił i tu nie chodzi o pieniądze,a o jakość wykonania.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

298

Odp: Agregat Podorywkowy

No dokładnie tak samo myśle ale robiłeś na zabezpieczeniach sprężynowych ? Duży problem mialeś znaleść firmę która by wycieła elementy do mocowania sprężyn ?

299

Odp: Agregat Podorywkowy

Ja robiłem na zębie sprężynowym poszukaj na forum jest o tym patent mpopisa. Zobacz też sobie w wątku ,,agregaty marki sam" tam są zdjęcia mojej maszyny i innych. Jak chcesz go używać jako tylko podorywkowy to możesz kupić zęby o mniejszym przekroju. Moim zdaniem jak już robić samemu to nie oszczędzać na materiale zrobić raz a porządnie bo za rok możesz dojść do takiego wniosku jak ja ,że nie będziesz orać.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

300

Odp: Agregat Podorywkowy

darus0955 napisał/a:

Witam odświeżam temat , przymierzam sie do zrobienia sobie grubera 3m na 7 lap zabezpieczenia sprężynowe . I tu moje pytanie czy to się opłaca ? A może lepiej kupić ?

A co lepsze kiełbasa ze sklepu czy domowa? Jak spieprzysz to nie zjesz jak zrobisz dobrze to sąsiad przy flaszce pochwali...