41

Odp: Agregat Podorywkowy

Albo mi sie zdaje albo potrojnie widze :stu:

gg 2215972

42

Odp: Agregat Podorywkowy

Panowie-z całym szacunkiem-dlaczego nazywacie kultywator o sztywnych zębach agregatem podorywkowym ? Jeśli podorywka to podcięcie ścierniska i wymieszanie na niewielkiej głębokości to jak chcecie to zrobic kultywatorem który ma 2,8m szerokości i 12 łapek szer na moze 10cm to po jednym przejeżdzie i tak zostaje za wami jakieś 1,5m nieruszonego ścierniska.Do tego brak zabezpieczeń non-stop nie spowoduje wibracji zęba i spulchnienia wieżchniej warstwy. Te kultywatory to prosta droga do zapeżenia sobie pola.

43

Odp: Agregat Podorywkowy

Więc jak nazwiesz te maszyny i do czego one służą a jak zamiast serc są gęsiestópki to 1,5m nie zostanie , pozatym jeżeli one mają szer ok 10cm to i tak zrywają jakieś 15.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

44

Odp: Agregat Podorywkowy

piotrfire napisał/a:

Więc jak nazwiesz te maszyny i do czego one służą a jak zamiast serc są gęsiestópki to 1,5m nie zostanie , pozatym jeżeli one mają szer ok 10cm to i tak zrywają jakieś 15.

Jest to kultywator do uprawy przedsiewnej o zębach sztywnych szumnie nazywany przez handlarzy gruberem (po niemiecku to chyba kultywator). Takie kultywatory produkowano tez w polsce w 70-tych latach bo mój ojciec kupil taki do uprawy i potem stal w pokrzywach aż trafil na zlom . Poza tym wazy on moze z 400kg (agreg. podor. waży co najmniej tone) i w ciezszych warunkach się nie sprawdzi . Nie mam zamiaru nikogo odciagac od kupna takiego wynalazku po prostu widziałem to w czasie pracy na ściernisku i efekt byl delikatnie mówiac -zabawny . Wolalbym za te pieniądze rozejżec się za broną tależową. :beer:

45

Odp: Agregat Podorywkowy

ZOBACZ TE AGREGATY O takim myślę tylko bez tależy i nazywa się to agregat , choć nie ma zabezpieczeń sprężynowych

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

46

Odp: Agregat Podorywkowy

piotrfire napisał/a:

ZOBACZ TE AGREGATY O takim myślę tylko bez tależy i nazywa się to agregat , choć nie ma zabezpieczeń sprężynowych

Agregat to połączenie dwóch prostych maszyn , więc jesli za kultywatorem założysz wałek to jest to agregat .

47

Odp: Agregat Podorywkowy

Agregat to połączenie dwóch prostych maszyn , więc jesli za kultywatorem założysz wałek to jest to agregat .

to wiem

ale to nazywa się agregat podorywkowy chodzi mi konkretnie o nazwę "podorywkowy"

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

48

Odp: Agregat Podorywkowy

To to była Unia jedne z najlepszych agregatow produkowanych w Polsce (ale niestety najdroższe) 2.6m z talerzami i walem 16500brutto, bez zabezp.2500 mniej.

49

Odp: Agregat Podorywkowy

Ja chciałem Ci tylko pokazać że zwykły agregat z gęsimi stopkami można nazwać agregatem podorywkowym smile

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

50

Odp: Agregat Podorywkowy

Co powiecie o tym wygląda imponująco nie wiem tylko czy fortschritt by go pociągnął?

http://www.allegro.pl/item160257432_agr … html#photo

51

Odp: Agregat Podorywkowy

Pierwszy raz widzę taką konstrukcję , wydaje mi się , że odległość między zębami jest zbyt mała i mógłby się zapychać.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

52

Odp: Agregat Podorywkowy

Chyba bliżej mu do głębosza niż do agregatu

53

Odp: Agregat Podorywkowy

ale wyglada imponujaco yikes

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

54

Odp: Agregat Podorywkowy

Masywna konstrukcja i super wał z tyłu, myśle,że forszaj ze spokojem sobie poradzi z tymi grabeczkami;)

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

55 Ostatnio edytowany przez karlos (2007-01-25 22:31:31)

Odp: Agregat Podorywkowy

a co myslicie o typowym gleboszu chyba ze mam zalozyc nowy watek

to robie nowy :beer: big_smile

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

56

Odp: Agregat Podorywkowy

Nowy big_smile

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

57

Odp: Agregat Podorywkowy

karlos napisał/a:

a co myslicie o typowym gleboszu chyba ze mam zalozyc nowy watek

Głębosze są podobno dobre szczególnie przy uprawie pod buraka cukrowego

58

Odp: Agregat Podorywkowy

A co myślicie O TYM

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

59

Odp: Agregat Podorywkowy

no wyglada dosyc ale ja to bym chyba musial sporo kamieni do gory naladowac aby sie udalo cos tym zrobic wydaje mi sie ze troszke za lekki ale nie wiem

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

60

Odp: Agregat Podorywkowy

Jak nie miałem kasy to agregatów na sprzedaż było mnóstwo , teraz mam kasę a agregatów nie ma tongue mad

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty