21

Odp: Najważniejsza k..wa jest zaprawa...

Pieta czytałem fajny artykuł o tych bakteriach. to sa japońskie bakterie i w polskim ekosystemie moga wyzadzic szkody

Rolnik z powołania:-)

22

Odp: Najważniejsza k..wa jest zaprawa...

Zaprawę warto dobrać do planowanego poziomu zbiorów.
Jak masz potencjał na 100 i więcej kwintali z ha, to nie zaryzykujesz "oszczędnościami"
w zaprawie.
Efektywne Mikroorganizmy jako zaprawy, nawozy, stymulatory itp. to taka inna homeopatia
innymi słowy wiara czyni cuda.

Historia: C-355, C-330, Pronar MTZ 82 SA, Massey Ferguson 595 MK II,
Zetor 411 (eksportowy 4011 bez peumatyki), C-360,
Aktualnie: Same Saturno 80...
Poszukiwany:ZT 303

23

Odp: Najważniejsza k..wa jest zaprawa...

Ja po całości lecę z Muszelką. Takich wyników jeszcze nie miałem. Polecam każdemu.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

24

Odp: Najważniejsza k..wa jest zaprawa...

Panowie nigdy nie zaprawiałem ziarna na mokro w związku z tym mam pytanie , ile przed siewem zaprawiać żeby nic nie stało się z ziarnem? Bo wiadomo wilgotna pszenica w worku albo zacznie kiełkować albo stęchnie .

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

25

Odp: Najważniejsza k..wa jest zaprawa...

Zalecają zaprawiać na mokro bezpośrednio przed siewem,ale jeśli dasz te przepisowe 800 ml/100 kg ziarna to nic się nie będzie działo nawet przez rok,u mnie kiedyś leżała prawie miesiąc zaprawiona i wszystko było ok.

26

Odp: Najważniejsza k..wa jest zaprawa...

olo tylko jak domowym sposobem dobrze rozpylić te 800ml/100kg ziarna bo to wychodzi 400/50 ? Ja daję 500ml/50kg i do plecakowego opryskiwacza założyłem dysze z jak najmniejszym otworem i jakoś idzie ale im więcej wody tym lepiej "oklejone" ziarenka.
Po żniwach siałem trawę i nasiona trawy mieszałem ze zbożem - to co mi zostawało z poprzednich lat z siania i niektóre zaprawione ziarno na mokro leżało kilka lat w workach po nawozach i powschodziło tak pięknie że trawy nie widać.

gg 5118068

27

Odp: Najważniejsza k..wa jest zaprawa...

Ja zrobiłem dzisiaj próbę w betoniarce na 100kg wlałem jak zalecają 0,9l wymieszało się ładnie tylko balem się żeby nie kiełkowała bo trochę wilgotna ale skoro mówicie że miesiąc postoi to spox.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

28

Odp: Najważniejsza k..wa jest zaprawa...

u mnie stoi jeszcze 100 kg zaprawionego na mokro  rok temu i nie kiełkuje

co do zaprawiania nie zaprawiam nigdy wcześniej jak tydzień przed sianiem

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

29

Odp: Najważniejsza k..wa jest zaprawa...

Ja sieję tigera i jenge  zamiast muszelki. Muszelka się nie popisała parametrami.... po zatym i tak była do wymiany. Zaprawa baytan

30

Odp: Najważniejsza k..wa jest zaprawa...

ja na sucho nie zaprawiam z 10lat zaprawa na sucho jest z epoki komienia łupanego tylko i wyłącznie na mokro. zaprawiam  w betoniarce idzie  dobrze. rok temu zaprawiałem zaprawą baytanem ale w tym roku skusiłem sie na MAXI troche drzoszy ale zobaczymy na efekty

31

Odp: Najważniejsza k..wa jest zaprawa...

Ja rozrabiam suchą zaprawe w koli , kleji się do nasion

32

Odp: Najważniejsza k..wa jest zaprawa...

Opryskiwacz z małą dyszą to chyba najlepszy domowy sposób,no i nie można sypać za dużych porcji w betoniarke.Próbowałem już różnych sposobów ale chyba nie da się tak dokładnie zaprawić jak w zaprawiarce.Ja w tym roku sieje sukces i naridane.

33

Odp: Najważniejsza k..wa jest zaprawa...

Piotrfire napisał/a:

Ja zrobiłem dzisiaj próbę w betoniarce na 100kg wlałem jak zalecają 0,9l wymieszało się ładnie tylko balem się żeby nie kiełkowała bo trochę wilgotna ale skoro mówicie że miesiąc postoi to spox.

ja sypie do betoniarki po 50 km lepiej ziarno jest pokryte zaprawą

Rolnik z powołania:-)

34

Odp: Najważniejsza k..wa jest zaprawa...

a sypie do betoniarki po 50 km lepiej ziarno jest pokryte zaprawą

Fakt sprawdziłem i masz rację , moja betoniatka to 250 ale 100kg zboża to troszkę za dużo jak na nią.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

35

Odp: Najważniejsza k..wa jest zaprawa...

to ja mam pytanie jak z waszymi  zasiewami ja skończyłem w sobotę 36 ha pszenżyta Agostino i jestem ciekawy jak poszczególne rejony zaczynają zasiewy

36

Odp: Najważniejsza k..wa jest zaprawa...

Dolnyśląsk optymalny termin dla pszenicy 25.09 do 10.10

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

37

Odp: Najważniejsza k..wa jest zaprawa...

ja wczoraj  zasialem  2 ha pszenicy

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

38

Odp: Najważniejsza k..wa jest zaprawa...

dolnośląskie (blisko jeleniej góry czyli góry wink ) pszenżyto zasiane i od jutra się zacznie z jęczmieniem bo czekałem na deszcz który od 2 godzin pada. Tak sucho że nie szło uprawić ziemi. A pod koniec tyg pszenica.

gg 5118068

39

Odp: Najważniejsza k..wa jest zaprawa...

zorak góry to wy macie spore do obrobienia byłem rok temu o tej porze w Jeleniej Górze i te czerwone ziemie miejscami gruda jak nic

40

Odp: Najważniejsza k..wa jest zaprawa...

Dolny Śląsk  jęczmień już wschodzi czas zacząć pszenice