41

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

witam mam problem ze sprzęgłem w moim zt 323 nie mam wspomagania sprzegla

42

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

przeczytaleś ten wątek od początku czy ode razu zadajesz pytanie?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

43

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Znowu coś  nie tak hmm . Czym dłużej robię w  polu tym mniej wspomagania mam . W zaworze nic  nie  było . Zgaszę  ,postoi trochę  i wspomaganie  wraca . Ktoś  myślał aby  te sprzęgło  mechaniczne zrobić ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

44

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

rozwierć troszkę kryzę przy wspomaganiu sprzęgła ,miałem to samo a teraz ręką wciskam

45

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Jano szukałem tego twojego postu może pół godziny.... zapomniałem kto i kiedy to napisał smile mógłbyś dokładniej napisać co gdzie trzeba rozwiercić? Chodzi ci o króciec. przy pompce sprzęgła?

46

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

zasilanie wspomagania tam jest w rurce kryza na poczatek sprawdź czy otwór nie  jest zatkany

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

47 Ostatnio edytowany przez jano323 (2012-10-21 08:59:19)

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

no właśnie ten otwór prawa strona przy pompie hamulcowej

48

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

U mnie jest tak że jak na wolniejszych obrotach silnika wcisnę hamulec to sprzęgło ciężko jest wcisnąć. Myślę że to wina już słabawej pompy. Dodatkowo czasem zapowietrza mi się układ ale nie mogę znaleźć przyczyny.

49

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Dławik na pompce już rozwiercałem .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

50

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

morze poszedł uszczelniacz na hamulcu skrzyni i ciśnienie spada jak mi to odpisał w którymś z postów PiotrK

51

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

A propo Jano ruszyłeś temat tego hamulca skrzyni... Czy normalne jest że na zgaszonym silniku jak wcisnę sprzęgło to zamiast przysuwać się do wałka to odsuwa? Miałem zdjęty kiedyś dekiel od skrzyni i zauważyłem ale później juz nie zapalałem zapomniałem, o nim bo mi się spieszyło.

52

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

ja na zgaszonym nic nie wcisnę nawet hamulca to chyba dobrze - nie wiem ??

53

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Tzn ja też nie wcisnę lekko ale jakoś całym ciężarem nogi się da.

54

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

a czy ktoś zakładał sprzęgło od jelcza?

55

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Jamir12 ma pneumatyczne . Wciśnie  na zgaszonym i będzie działać .  Ja już bez wspomagania  orałem obrotką , nie polecam takich przeżyć . Jak potem w MTZ -cie bym sprzęgło przez  podłogę przecisną smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

56

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Grzegorz89 napisał/a:

A propo Jano ruszyłeś temat tego hamulca skrzyni... Czy normalne jest że na zgaszonym silniku jak wcisnę sprzęgło to zamiast przysuwać się do wałka to odsuwa? Miałem zdjęty kiedyś dekiel od skrzyni i zauważyłem ale później juz nie zapalałem zapomniałem, o nim bo mi się spieszyło.

Jeśli układ hamulca skrzyni biegów masz szczelny i w momencie wyłączenia silnika trzymałeś nogę na sprzęgle i zdjąłeś ją w odpowiednim momencie, to tak właśnie powinno być.

jano323 napisał/a:

ja na zgaszonym nic nie wcisnę nawet hamulca to chyba dobrze - nie wiem ??

Wcisnąć powinieneś, tylko ciężko bo wtedy nie masz wspomagania - tak jak Grzegorz.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

57

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Ktoś kiedyś pisał że rozwiercał dławik (ten z siateczką metalową) co znajduje się w zaworze od wspomagania pedałów.U siebie rozwierciłem 1mm i jest odczuwalna poprawa.

58

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

w którym miejscu są te dziurki co trzeba je przeczyścić aby sprzęgło lżej działało ?
powiedzcie mi na przykładzie tego zdj imageshack.us/photo/my-images/534/zawr.jpg/

59

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

sprężyna nr 1 wchodzi w tulejkę (po lewej ) tam jest sitko

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

60

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

dzięki przeczyściłem i zapomniałem odpisać .Efekt kolosalny