61

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Panowie mam pilne pytanie, rozebrałem wspomaganie sprzęgła bo zaczęło cieknąć, czy ma ktoś zdjęcie środka aby porównać czy mam kompletny środek wspomagania, zastanawia mnie czy na tłoczysku powinien być jakiś uszczelniacz czy chodzi samo tłoczysko ?

62

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Jeśli dobrze cię rozumie to tam jest same tłoczysko bez uszczelniacza a cieknie zapewne na tym uszczelniaczu małym zdaje się 10.

63

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Cieknie jednym i drugim ale coś dopasuję najważniejsze że nic na tłoczysko nie przychodzi, dzięki za szybką odpowiedź, masz  +

64

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Sławek zadzwoń do PiotraK przysle Ci odpowiednie

65

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Problem polega na tym że ciągnik potrzebuję na dzisiaj, ale jak nic nie dopasuję to na pewno za dzwonię

66

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

witam mam problem ze sprzeglem .FORTSCHRITT 323A.Ciezko chodzi-sprawdzilem pompe dobra ok120atm,sterownik obok akumulatora byl czysty oringi wymienione na nowe.
ale zauwazylem ze jak wcisne hamulec to sprzeglo dziala lekko.Prosze o pomoc
POZDRAWIAM

67

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

A sprawdzałeś rurkę co doprowadza olej  do samego wspomagania sprzęgła tam na dławiku lubi coś być . A ten ,,sterownik"  to  ma być ten rozdzielacz po prawej stronie kabiny tak ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

68

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Tak rozdzielacz sprawdzilem.Rurki nie sprawdzilem ,ale jutro z ranca sprawdze.Ten dlawik w rurce w którym miejscu sie znajduje.

69

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Sprawdzilem dlawik czysty ale go lekko rozwiercilem i jest lepiej.sprzeglo na malych obrotach silnika dziala znaczniej lepiej.
Dziekuje i Pozdrawiam .

70

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

znowu nie dziala ledwo wrucilem z pola jutro rozkrece pompke wspomagania sprzegla moze cos tam sie stalo

71

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Jak możesz to sprawdź ciśnienie na wspomaganiu pompek, przy włączonym i wyłączonym wspomaganiu. Włącza się je lekko naciskając jeden z pedałów.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

72

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

cisnienie na zacilaniu od95-140, cisnienie na zasilaniu ok20- po wcisnieciu pedalu 40

73 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2013-10-18 19:40:02)

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Witam . Dziś wywaliło mi oring na wylocie z   pompy wspomagania "ruskiej " .  Najpierw sprzęgło zaczęło ciężej działać , potem sprzęgło zaczęło brać przy samym końcu   .  Coś zaczęło syczeć pod kabiną . No to by zajrzeć  do zaworu ale  zawór sterujący  był czysty , dławik  na wspomaganiu też . No i na końcu to ...
Ma ktoś pomysł od czego zacząć ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

74

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Witam,Dawno mnie tu niebyło bo nic sie nie psuło ale wkoncu sie zepsuło na szczescie wystarczyło wyczyscic to feralne małe sitko w tym zaworze pod kabina i wymienic jedna sprezynke bo była peknieta.Zona mi głowe urywała ze nawe t w niedziele grzebie ale do zeczy chodzi mi generalnie oto ze ktos juz przytym zaworku grzebał i rozwiercił dziurke w tym sitku tak na oko na 2,5mm i chyba kapna sie ze jest za duza i włozył tam taka normalna zawleczke która troche zmniejsza ta dziurke. i teraz pytanie bo wszedzie jest napisane ze rozwiercaja na 1mm czy może tak byc czy trzeba to sitko wymienic i jesli tak to gdie to mozna kupic bo w THU niemaja?

75

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Wbij coś w środek i rozwierć ponownie max 1,5mm

76

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Gdzieś mam cały zaworek razem z dławikiem jak by co.

Transport lawetom do 10 ton 696364854 24 h

77

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Dzieki za rade.Ale zrobiłem tak ze rozwierciłem ta dziurke wiertłem 5mm otwór nagwintowałem i wkreciłem tam dysze od kuchenki gazowej 1,25mm,Działa OK.

78

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Pierwszorzędny pomysł,+ leć.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

79

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

sławek77 napisał/a:

http://img534.imageshack.us/img534/2605/zawr.jpg
Zdjęcie zapożyczone z postu PiotrK
Rozebrałem dzisiaj przy chwili wolego czasu to ustrojstwo i okazało się że sprężynka 1 była zmiażdżona oraz nie ma części 2 i 3. Wspomaganie sprzęgła jakoś działało ale szału nie było. Dodam że poprzednik wymontował wspomaganie pompki hamulcowej. Czy jak siatka będzie czysta ( a była bardzo brudna ) i poskładam wszystko bez części 2 i 3 wspomaganie sprzęgła będzie działać lepiej ?

ktory element trzeba rozwiercic na t srednice 1.25mm? ten pierwszy z lewej ze sitkiem ale zeby sitka nie uszkodzic?

80

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

jak ktoś chce to mam zaworek bez jednej sprężyny oddam za kapselek.

Transport lawetom do 10 ton 696364854 24 h