121

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

https://www.google.pl/search?q=zaw%C3%B … B800%3B380
Nie dziękuj big_smile

122 Ostatnio edytowany przez TPS (2015-03-04 18:53:30)

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

I ogarniete wszystko dziala jak powinno, syf był w przewodzodzie zasilającym zawór sterujący i brak dławików wspomaganiu

123

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Kurde szybki jesteś big_smile

124

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

zona tez tak mówi, hehe (swiry) ale chyba mimo wszystko wspomagania mi sie chyba pocą troszke ale to jak jutro wezne myjke i umyje to sie okaze

125 Ostatnio edytowany przez michu23 (2015-04-14 11:44:17)

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Koledzy i mi problem powrócił. Wspomaganie siadło całkiem. Poczyściłem wszystko i nic. W drugim ciągniku gdzie sprzęgło chodzi mi super leciutko wykręciłem ten zawór i przełożyłem do tego pierwszego. sprzęgło chodzi lepiej ale to nie jest jeszcze to, a do tego pierwszego założyłem ten zawór drugi i sprzęgło chodzi ale już aż tak leciutko. Wcisnąć nie idzie, czyli coś z tym zaworem nie gra ale czemu w tym pierwszym na tym dobrym zaworze sprzęgło nie chodzi aż tak leciutko? Co radzicie jeszcze zajrzeć i dodam że tez nie mam żadnych dławików. Męczę się już drugi dzień żeby do tego dojść i już mi ręce opadają. Pompa nowa, olej daje. Czytam tak ten watek i zastanawiam się nad tym zaworem bezpieczeństwa gdzie on dokładnie się znajduje, bo dawniej miałem takie objawy, że raz sprzęgło działało a raz nie. Jak delikatnie je dusiłem, powoli zeszło na dół i było ok, a jak nadusiłem gwałtownie, to za cholerę nie było wspomagania. Może ten zawór bezpieczeństwa się zacina, ale czy by szlo skręcić kolami, bo kreci się lekko. Cały czas nie mam żadnego manometru. Popuściłem rurkę zasilająca wspomaganie sprzęgła, odpaliłem, to jakiegoś wielkiego ciśnienia tam nie widziałem.

Fortschritt zt 423 a razy 2

126

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Może by tak duże litery i interpunkcja jakaś, bo czytanie ciurkiem to masakra. yikes




;

127

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

pompa nowa a może na frezach łączących pompę zrobił się luz?

128

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

A wspomaganie hamulca masz?bo to jest na tym samym obiegu

Poblogoslaw panie tych co wynależli grzechotki i klucz pneumatyczny z przeglubem oraz kompresor-skrzynia uczy cierpliwości!!!

129

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Z pompa jest wszystko ok bo zakladalem ruska 16 hamulec troche lzej sie wciska powiedzcie mi gdzie szukac tego zaworu bezpieczenstwa bo moze za male cisnienie jest w ukladzie

Fortschritt zt 423 a razy 2

130

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Z pompa jest wszystko ok bo zakladalem ruska 16

W porównaniu do oryginału to zdecydowanie za mała wydajność.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

131

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

podłącz zegar za orbitrolem a chłodnicą i zobacz czy nie dławi przepływu nie powinno wskazywać więcej jak 15 barów ,filtr oleju masz czysty ? i ponoć gdzieś jest dławik na wspomaganiu co jest zaraz przed pompką sprzęgła z lewej strony pod kabiną.

132

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Sprawdz czy w wspomaganiu sprzęgła sprężynka jest cała . U mnie pękła i tłoczek blokował otwór .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

133

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Witam kolegów od jakiegoś czasu posiadamy też 323A i od początku sprzęgło chodzi ciężko jak ktoś może mi przysłać zdjęcie tego filtra oleju gdzie on się znajduje i tego zaworu z prawej strony kabiny będę wdzieczny

134

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Widzę leń jesteś smile . Wszystko było  opisane . Filtr Jest z przodu głównego zbiornika oleju , dekiel na 10tki śrubki . Zawór jest pod pompką hamulcową  na klucz 36  . Nie daleko słupka kabiny .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

135

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

witam .mam problem w 323 A biegi mi zgrzytaja najbardziej najwyższe gdzie moze byś problem ? sprzągło taż nie za lekko chodzi .

136

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Hej. Od kilku dni jestem nowym posiadaczem ZT 323 i chce doprowadzić go do porządku. Jeden z problemów to taki, że sprzęgło dość ciężko chodzi na wolnych obrotach. Po przegazowaniu jest troche lepiej , ale wydaje mi sie, że nie  jest tez tak jak powinno być. Po przeczytaniu wątku przeczyścilem zawór z sitkiem pod kabina, ale różnicy nie ma. sitko było czyste. Nie wiem za co sie brac dalej. Z takim traktorem mam do czynienia pierwszy raz. Dodaje zdjęcie zaworu. Mam  nadzieje że to jest ten co miałem wyczyścic.
https://www.fotosik.pl/zdjecie/ec7dabe79892355a

137

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Może uszczelniacze na serwie od sprzęgła poszły i Ci nie wspomaga

138

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

No w temacie to Androl jest ekspertem

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

139

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Fakt walczę z tym tematem i nadal nie do końca wiem o co tu chodzi. Jakby co przez tel. mogę się podzielić swoimi przejściami z zaworem, długo by pisać a to on mi psoci, to już wiem.

140 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2018-03-27 08:58:10)

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Ursus a jak tam hamulec?

I tak jakoś mi przyszło do głowy a propos hamulca.
Jest też hamulec skrzyni biegów, on jest połączony z wspomaganiem sprzęgła i zastanawia mnie co bedzie jak tam wyleci ten oring co jest na " tłoczysku"?
Bo wydaje mi się ze jego brak będzie powodował słabsze działanie wspomagnia. Może warto tam zajrzeć i odrazu sprawdzić stan okładziny?