41

Odp: Stół do rzepaku

żeby kosić każdy rzepak to stół musi mieć 80cm

42 Ostatnio edytowany przez Andrew89 (2014-10-23 18:44:42)

Odp: Stół do rzepaku

ten pierwszy stółz  ogłoszenia to ja sprzedaję  w razie pytań proszę pisać na pw

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

43

Odp: Stół do rzepaku

Wiesz jak działa taki silnik z rozrusznika na dłuższą metę? Dobrze to się spisuje w pracy i nie grzeje się?

44

Odp: Stół do rzepaku

Grzegorz89 napisał/a:

Wiesz jak działa taki silnik z rozrusznika na dłuższą metę? Dobrze to się spisuje w pracy i nie grzeje się?

To jest silnik elektryczny na 24 V z reduktorem obrotów spisuje się dobrze i się nie grzeje ponieważ ma on spory zapas mocy

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

45

Odp: Stół do rzepaku

A to oryginał.. ja myślałem że zaadoptowałeś. Silnik jest indukcyjny czy szczotkowy?

46

Odp: Stół do rzepaku

Grzegorz89 napisał/a:

A to oryginał.. ja myślałem że zaadoptowałeś. Silnik jest indukcyjny czy szczotkowy?

to jest ten silnik

http://allegro.pl/silnik-24v-450w-do-sk … 80624.html

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

47

Odp: Stół do rzepaku

Panowie powiedzcie jak idzie koszenie rzepaku 514stką bez stołu? i czy bez kosy bocznej też da radę z tym rozdzielaczem łanu? jakie macie doświadczenia?

48

Odp: Stół do rzepaku

Z drutami półokrągłymi idzie bez problemu. W tej chwili ojciec przerabia drugi heder i robi bez kos bocznych tylko właśnie z takimi drutami Widzę, że straty są na takim samym poziomie kosa czy taki drut...

49

Odp: Stół do rzepaku

kose zrobić to nie wielki koszt a na pewno lepiej niż bez niej tylko trzeba ustawić ją pod kątem i jakieś blaszki dopasować żeby na glebe nie spadało.Jak kosiłem new hollandem to bez stołu szło pięknie ale 516 nie idzie ukosić nic bo staje na ślimaku a jak opuści motowidła to wykruszą.

50

Odp: Stół do rzepaku

To rozumiem Grzesiek że bez stołu i bez kosy kosisz? bo ja w tym roku bedę w ogóle pierwszy raz kosił i nie wiem czego się spodziewać....

51

Odp: Stół do rzepaku

Ja wcześniej miałem bizona, to był gotowy drugi heder ze stołem i kosą boczną. W tej chwili jest claas i też mam drugi heder przerobiony z kosą. Ojciec kosił przez kilka lat zbożowym hederem i powiem szczerze, że w stojącym rzepaku nie było widać dużych strat, i podobnie z pola zwoziliśmy. Jak kosił to patrzyłem na ziemię jak szpak w piz..... i nie widziałem żeby była duża strata. Co innego w leżącym rzepaku, tam już strata była. Dlatego jest kupiona e512 na części i ojciec przerabia heder właśnie żeby stół był dłuższy.
Ja jestem mimo wszystko za stołem i kosami bocznymi szczególnie, że e512 nie pogonisz jakoś bardzo mocno, a w kombajnie o większej wydajności musisz mieć łan rozcięty i można szybciej z kosami kosić. Stół praktycznie zwraca się od razu lub na drugi sezon jak kiedyś liczyłem. Także moim zdaniem warto.

52

Odp: Stół do rzepaku

olx.pl/oferta/stol-stoly-do-rzepaku-produkcja-rozne-modele-oraz-tuzy-i-agregaty-CID757-ID5C2iR.html#9ced8ed986
polecam tego gościa, wszyscy co wzięli od niego w okolicy to bardzo zadowoleni

E 516 na części
Telefon 695 076 269

53 Ostatnio edytowany przez dziki97 (2015-06-17 22:46:26)

Odp: Stół do rzepaku

witam posiada może ktoś z was napęd szumachera w stole do rzepaku w E 514 ? potrzebuje wskazówek z kąt wziąć napęd na pasek ? posiadam taki napęd jak pod linkiem http://olx.pl/oferta/przystawka-stol-do … 4no9Z.html

54

Odp: Stół do rzepaku

Wracam do tematu bo z roku na rok coraz ciężej znaleźć kogoś do skoszenia rzepaku. Chcę jechać zobaczyć ten stół (do 514).
https://www.olx.pl/oferta/stol-do-rzepa … e7ce949373
Kompletny tylko trzeba przekręcać całą listwę z bagnetami. Warto w ogóle zawracać sobie nim głowę ?

gg 5118068

55

Odp: Stół do rzepaku

Miałem podobny stół w 512. Żeby go założyć lub ściągnąć, to pół dnia roboty dla dwóch. Kolega w 514 ma jakiś stół, który zakłada w 15 minut.

56

Odp: Stół do rzepaku

najlepiej razem z hederem

57

Odp: Stół do rzepaku

Nie wiem czy pasuje do 514 ale mam podobny od 512 .ja rzepaku nie sieje i ma isc pod palnik.

58

Odp: Stół do rzepaku

Jak ktoś chetny to mogę swój sprzedać , dwie kosy boczne chyba z wągrowca .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

59

Odp: Stół do rzepaku

Kolega przedwczoraj wybrał się po heder ze stołem do 514 w opolskie. Ale sadził h***mi po powrocie. Pojechał od razu z laweciarzem bo taki miał być rewelacyjny. Znajomy laweciarz wziął tylko 8 stów. Dałbym mu i 15 byle tego dziadostwa na podwórku nie oglądać, tak mówił.

60

Odp: Stół do rzepaku

ja poprzednio miałem schumachera  montaz max 10 min 4 klamry i pasek do przekładni własna hydraulika do kos  bocznych alemusiałem sprzedać kombajn więci stół poszedł na zachętę