21

Odp: Phx 5

wygląda dobrze,
będziesz z nim zadowolony

22

Odp: Phx 5

Bierz go, bo to dobry pług. Z czasem będziesz musiał wymienić traktor, bo ZTS nie złamie się przy nim na pół jak przy obrotówce, ale wypruje z siebie flaki. Moim zdaniem, na moim polu, do tego pługa potrzeba ok 150KM których ani Knur ani ZTS nie miał, nie ma i nigdy miał nie będzie. Ale co by nie mówić pług jest potęga.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

23

Odp: Phx 5

Ciagnik Z12145-16145 lub Ursus s tym plugem PHX 5skib da reda bez problemu, zależy ile hektarów rocznie robisz.

Z12045 i 6PHX35:
http://www.youtube.com/watch?v=dRmWTP0WA-g

24

Odp: Phx 5

potwierdze tylko że jak częsci do PHX i B 200  to Molbro  można kupić w grene  lemiesz kosztuje 100 + dłuto chyba 35 zł

25

Odp: Phx 5

MAREKPE napisał/a:

Bierz go, bo to dobry pług. Z czasem będziesz musiał wymienić traktor, bo ZTS nie złamie się przy nim na pół jak przy obrotówce, ale wypruje z siebie flaki. Moim zdaniem, na moim polu, do tego pługa potrzeba ok 150KM których ani Knur ani ZTS nie miał, nie ma i nigdy miał nie będzie. Ale co by nie mówić pług jest potęga.

Powiem Ci że ja też mam bardzo zróżnicowane pola od potężnych glin tam gdzie cały czas musi być blokada po ogromne góry . A powiem Ci także że mogę się założyć o moją rękę że mój ZTS spokojnie ma 150 km. Mam 1201 i wiem że ZTS ma większą moc. Może wam to się wydawać dziwne ale mój ZTS jest bardziej czuły na gazie jak samochód.

poulm napisał/a:

Ciagnik Z12145-16145 lub Ursus s tym plugem PHX 5skib da reda bez problemu, zależy ile hektarów rocznie robisz.

Oranego mam 75 ha.

26

Odp: Phx 5

błażej ale ten Zts dlatego się tak zachowuje bo turbo działa ... i co z tego że masz te niby 150  kucy na silniku jak  te nieudolne skrzynie przekazują moc jedynie 110 koni max na koła .. więc i tak gówno i tak ..  a jak zapniesz taki pług co pokazałes do tego  ZTS-a to po 2 latach remont wszystkiego ... uwierz  nie takich pewniaków znam ...  co  ZTS-ami góry przenosili  rok na drugi  remont bo  sześcdziesiątka lepiej jechała ...  tak wiec lepiej 5 skib   bez doprawiaczy a jak  z doprawiaczami to z innym ciągnikiem ...   ale ty mając ZTS-a jestes tak podbudowany i przekonany ze lepiej byc nie może i to będziesz ciągał  więc powodzenia w ślimaczym tempie smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

Odp: Phx 5

Kuzyn ciągał phx 914, 5 skib i włóka a raczej kawał szyny z boku pługa i jak jechał pod buraki na 30 cm to z przodu zapinał do pomocy zetora 7211. Po kilku latach dołożył silnik 6 do tego ursusa i jechał bez zetora. Potem kupił zts 16245 i jeden sezon z tym pługiem orał i kupił 5 obrotową półzawieszaną żeby w końcu cos ten ciągnik poczuł. Pewnie że zawieszany to by rozłamał go w połowie ale z tym idzie i pali na hektar przyzwoicie ztego co kuzyn mówi - jak ma porządną maszyne to sporo spali ale i sporo zrobi.Skąd tutaj taka niechęć do dużych ursusów...

28

Odp: Phx 5

Wojtas przyjacielu wytłumacz mi jak obliczasz że na koła idzie tylko 110 koni ???

29

Odp: Phx 5

Może chodzi o max obciążenie które skrzynia wytrzyma... A więcej mocy już jest przeciążona i siada. Bo niedopasowanie mocy do ciężaru ciągnika to raczej odpada, bo to ciężkie krowy.

30

Odp: Phx 5

Kiedy myślisz, że  ZTS lub Crystal lub Ursus nie jest bardzo silny, tak kup Kirowca K701:brawo:

31

Odp: Phx 5

koseś   kiedyś czytałęm    o tym w książce jakiegoś   tam  speca od maszyn  i  pisało że po  analizach   C ciągnika 1212  i mierzonych siłach na kołach  jest jedynie 80 koni mechanicznych ...  więc kupa ... czemu  tego nie wiem  ale czy szesnastka  ma więcej .. nie wiem  dośc że biegów jak na lekarstwo  to  jeszcze reszta też taka sobie  ...   


koseś weź w poruwnaniu  swojego JCB i szesnastke   moc  podobna    zapnij  jedno i drugie  do dużej maszyny  i zobacz co jedno a drugie potrafi ...  jtc będzie jechał   i silnika nie będziesz za badrdzo katował lub wcale a szesnastka będzie obroty miała na max i będzie się ciągła jak zółw  bo biegów mało .....  to jest   jej problem ... 
u nas kto miał te szesnastki to wszyscy się tego pozbyli jak najdalej  .. .dośc ze za wiele nie zrobi  to jeszcze kupe wypije ...    ale każdy chwali co ma ...    jedno wiem na pewno koniec z SERIĄ ciężkich ursusozerotów na podwórku ...  szkoda czasu i pieniedzy ....

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

32

Odp: Phx 5

Każdy ciągnik powinny mieć optymalne maszyny,potem wszystko jest OK.:cool:

Dalej nie możesz porównać ciagnik wiecej niż 30 lat stary z nowym.

Każdy ma to, na co ma pieniądze.:nie_wiem:

33

Odp: Phx 5

Nie wiem wojtas jak to obliczyłeś że mam tylko 110 koni na kołach jak nie wiesz jakie mam ogumienie oraz masę. Z twojego postu wynika także że ja swój ciągnik muszę trzymać na max obrotach bo nie da radę. lol Zawsze jak oram na górach to mam ustawione obroty na ręcznym 1650-1700 i ciągam pług o szerokości 230 cm na głębokość 25 cm + kolczatka o masie 250-300 kg i on pod górę zejdzie mi jedynie 50 obrotów to nie wiem jakie to jest niby katowanie silnika. Jak sam twierdzisz że szkoda czasu na ursusozerotów  ale sam takiego posiadasz. Wole mojego zts niż jakiegoś zachodniego przy którym coś siądzie i jest kłopot bo części drogie a tak do mojego to jest wszystko dostępne i za przystępną cenę. Dużo by nie brakowało a bym kupił Steyra nie wiem czy by to był dobry wybór czy nie ale na pewno nie musiałbym się martwić o kasę na części. A w przyszłości jak nas biurokracja nie zabije to możliwe że coś się kupi nowego i wtedy jest większe prawdopodobieństwo że nie cza będzie zbierać kasy na remont.

34

Odp: Phx 5

No właśnie żeby policzyć ile mocy jest na kołach to trzeba by na hamownię wjechać ,bo na testach różnych marek ciągników moc mierzą na wom i jest spadek w okolicach 20% do tego co podaje producent .Kiedyś widziałem test porównawczy kilku traktorów w ten sposób że jeden traktor na stałe był podpięty do pługa i silnik w nim pracował na luzie ,a traktory innych firm targały go na linie poprzez jakieś urządzenie (chyba dynanomierz) i sprawdzany był też jaki poślizg oraz spalanie i wydaje mi się że wtedy można wiedzieć jaki uciąg a tym samym moc mamy dostępną .

35

Odp: Phx 5

tak błażej   mam Zetora i chce go się pozbyc silnik skrzynia i wszystko działa wyglada  jak powinien  cena 15 tys na rękę  i pies z kulawa noga na to nie patrzy ...    no co prawda było  2 ale se pooglądali i pogazowali i nic ...    to co najwyżej  nadaje do opryskiwacza i siewnika ...  i to też spali  co książka napisała ...    jeżdżę fendtem  612  z 79 roku  w zeszłym roku  padło ciśnienie  na wale  koszt regeneracji pompy i nowych panewek  wszystkich  2 tys .. raczej nie dużo  z wazywszy na to że  ciągnik robi   i to   bez oszczędzania ...   a spali  mniej niż zetor ...  i też ma niby 120 kucy

nie wiem jedni sa fanami   zetorów  inni  zaś rusków . kolejny fendtów ,NH,JD  a ja tego co mało pali i  robote robi ...   
wiem jedno jeden obszarowiec z okolicy ma ZTS-a to zapioł do niego  tura bo  sam powiedział że to do niczego się nie nadaje big_smile 

ale niech ci będzie  a jak ten pług co pokazałeś jest dla ciebie mały to  był w bolkowie ten od kirowca  po cenie złomu

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

36

Odp: Phx 5

Ten pług jest w sam raz ciągnik będzie wykorzystany w 100%.

37

Odp: Phx 5

Błażej opowiedziałeś nam o zaletach tego ZTS a co z jego wadami bo na pewno jakieś ma.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

38

Odp: Phx 5

Każdy ciagnik ma niektóre wady, bo każdy jest tylko maszyna, wiele wad zależy od kierowca.

Może głupio sa pytam, ale ZTS,ZT,Zetor,Ursus,Kirowec,©T180 lub inne pracują już 30 lat i więcej, będą ty nowe elektroniczne ciagniki pracować za 30lat?:nie_wiem::nooo:

39

Odp: Phx 5

Stary ciągnik prosty jak konstrukcja cepa masz wajchy a jak się która urwie to  pospawasz i jedziesz dalej a te nowe to fajnie na wystawie  wyglądają  i tylko  pieścić aby wody i kurzu nie złapał a nie daj Boże myszki kabeki pocięły bo to katastrofa by była a i jakość już nie ta neutral A cena to się nie gada :nooo: Nasze oldtimery  będą pracować  puki będzie po co w pole  wyjechać ,puki części mamy i  na paliwo nas będzie stać   .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

40

Odp: Phx 5

To nie tak ,jak zrobiłem prawko to tato kupił maluszka i zrobiliśmy mu całą blacharkę ,nowe zegary rozrusznik na kluczyk najgorzej było z kołami na szerokim rozstawie śrub ,następnie kupiłem nowy silnik gdyż ten stary już dogorywał a samochodzik był z roku 77 natomiast remont przechodził w 93r. i na koniec nowy lakier w modny wtedy turkus .A teraz kto robi w samochodzie to co ja kiedyś ,pomyka się max 15 lat i na szrot ,i to samo  nieuchronnie będzie z maszynami rolniczymi ,wychodzą woje godziny i do huty a za co kupimy nowe to już inna bajka .