141

Odp: Phx 5

sie uparł na pług smile , nie mam tych złomków od lat i nie żałuję. Kupisz rupiecia i będziesz miał skarbonkę. Jeśli już musisz orać to znajdź coś typowego z tanimi i dostępnymi częściami. Forumowicze polecają b200 to znaczy, że wiedzą co mówią. Ja bym polecił  gruber i odpuścił oranie.

142

Odp: Phx 5

Ja jak dotąd też nie żałuję, choć nie wiem czemu wcześniej upierałem się na pług..... Dobrze że mnie namówiliście big_smile

143

Odp: Phx 5

gruber fajna rzecz ale co gruberem zrobicie po kuku i po oborniku????

Leszek   dla kolegów'

144

Odp: Phx 5

obornik mam i stosuję nawet w dużych dawkach i dla kultywatora i talerzówki tonie problem. z qq jest pewnie więcej zachodu , ale to nie znaczy że się nie da.

145

Odp: Phx 5

Gdyby ziemia była moja to mógłbym przejść na bezorkową uprawę ale ziemia jest ojca a ja mu tylko pomagam w weekendy. A puki co on nie chce słyszeć o takiej uprawie bo wszyscy u nas orali orzą i z tego co widzę będą orać

146

Odp: Phx 5

Jak chcesz dać za tego rump cośtam 4,5tysia to sprzedam ci mój wxtych pienoądzach.  Zawieszany b201 na 4 skiby. Zorałem nim w tym roku 25ha i starczy mi orania na dłuuuugi czas. Co do pługa odkłdnice i piersi stan bdb, siłowniki na uszczelniaczach bizonowskich, gruszka 6litrowa. Koło podporowe na tyle, regulacja pierwszej skiby.,. Moał być na uskugi ale ludzie z oszczędności wyciągneli radła z krzaków i orzą ciapkami.....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

147

Odp: Phx 5

nie chcę generalizować, ale często starsze pokolenie jest mocno konserwatywne i nie znosi zmian. Są co prawda jednostki które potrafią wysłuchać, popatrzyć, zastanowić się i podjąć decyzję co do zmian. Nie robią tego na całości od razu ale dopuszczają wykonanie prób i obserwują pilnie zmiany. Najłatwiej jest ich przekonać jeśli ktoś w okolicy robi coś dobrze i widać zmiany na lepsze. Problem jest jednak z tymi co potępiają wszystko co nie jest robione jak dawniej i jak oni robią ( chociaż często partaczą robotę ).

148

Odp: Phx 5

kuzyn robi na 1000 ha i co może to robi bez orki a ma czym !!!! ale jak się bierze nieużytki albo po kuku na ziarno to idą pługi aż gwiżdze i nie jest konserwatywny to na pewno.  a też był strasznym zwolennikiem bez orkowych upraw a tej wiosny 3 pługi kupił , i bywa też tak.

Leszek   dla kolegów'

149 Ostatnio edytowany przez chmielupom (2015-09-29 22:51:42)

Odp: Phx 5

niewiem jak wy oceniacie moze z poczatku uprawa gruberem wam odpowiada zobaczymy za kilka lat  unas tez u niemca jechali bez orkowo po 5 latach z perzem sobie rady nie mogli dac i wrocli do pluga  a bez okrowo uprawiaja po rzepaku przenice i na wiosne po poplonach.  ja jedynie co na bez orokowo to na wiosne po ziemniakach  siejemy, tak wszystko oram  jak narazie mi odpowiada  bo na mozajkach jak umnie to na skruty nie wychhodzi dobrze to moje zdanie.

http://www.fotoload.pl/123aa36/0da6cca167e5001fc0cd2b03b436c34116164_min.jpg

150

Odp: Phx 5

bamreras wstaw jakieś foty tej twojej przeróbki?

151

Odp: Phx 5

sarast u mnie po qq na ziarno szła ruska talerzówka, gruber i agregat uprawowo-siewny. Po zmontowaniu swojego bezorkowca zaskoczyło mnie że jest idealnie równo beż żadnych bruzd po zębach. Może to efekt odpowiedniej głębokości i prędkości. Przy szerokości 2,2m 105 koni ruska stęka przy prędkości 10km/h ale za to jest efekt. Co do powrotu do orania po kilku latach nie to bez komentarza że nie można poradzić sobie z perzem czy tam innymi chwastami...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

152

Odp: Phx 5

ja tez w tym roku po kuku dwa razy talerzówka i siewnik z agregatem.

mdw

153

Odp: Phx 5

https://drive.google.com/folder/d/0B2lh … BsZjA/edit
Tu są foty. Co do podgiętej wieżyczki to zabrakło mi pręta na wytoczeniexbeli i zrobiłm z rury o ściance 8mm. Okazała sie cza słba. Musze jechać po pręty i dać dotoczyć końcówki. Tak reszta ok.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

154

Odp: Phx 5

nie jestem przeciwnikiem upraw bez orkowych to jest bardzo dobre i ekonomicznie , piszę tylko że  dobry pług w gospodarstwie jest potrzebny.

Leszek   dla kolegów'

155

Odp: Phx 5

bamreras a ile byś chciał za taką wieżyczkę i cały zestaw uchwytów do jej zamocowania? Taki zestaw złóż se sam

E 516 na części
Telefon 695 076 269

156

Odp: Phx 5

jeśli ktoś nie może poradzić sobie z perzem, to znaczy że niewiele wie i nie chce mu się. Od momentu gdy glifosaty staniały perz nie jest problemem, powiedziałbym nawet, że jest to chwast najłatwiejszy i najtańszy do zwalczenia

157

Odp: Phx 5

Mój kumpel nie orze od 15 lat i uprawia po 70-100 ha kuku na ziarno i słoma nie jest żadnym problemem. Wszystko ładnie wymieszane.

158

Odp: Phx 5

Podpisuję się pod tym co powiedział MPopis wszystko to co dotychczas powiedział zgadza się na polu w stu procentach.  Z perzem nie ma problemu przy odpowiednim zmianowaniu i u mnie 3litry glifosatu załatwia perz na dobre. Dodatkowo dochodzi nieraz dosuszenie czegoś i przy okazji załatwia się też perz. Jeśli chodzi o mozaiki to właśnie widzę, że przy uprawie głębokiej gruberem, ziemia ma bardzo podobną, ładnie rozdrobnioną strukturę.
Bamreras przerabiasz te pługi, miałbyś wolny zaczep skrętny?

159

Odp: Phx 5

Do czego Ci?

160

Odp: Phx 5

Pewnie do przeróbki grubera, Grzegorz jeżeli masz działki min. 50 m szer. to przerabiaj, jeżeli nie to nie doradzam takiej przeróbki.