21

Odp: Moja Pszenica

Marcin ogladałem u Osatkowskiego Rawicz nawóz w workach do zasilania nalistnego same PK + mikro elementy worek 25 kg. kosztował 250 zł. i to jest na 10 h jak chłopaki mi tłumaczyli. Mam tylko mały problem u nas od poniedziałku pogorszyła się pogoda to znaczy przepaduje i tak że narazie wstrzymałem się z tym pryskaniem. W ostatnich numerach farmera były ciekawe artykuły o zasilaniu jesiennym zbóż i rzepaku.

22

Odp: Moja Pszenica

oficjalnie jest zakaz siania hybrydy, i to pod grozba kar. nieoficjelnie hybryda siana w drugim roku daje plony oko 4-5 ton. kiedys mialem marder dawno temu bez stosowania pk i tylko sam azot i dalo ponad 7 ton z ha

23

Odp: Moja Pszenica

Bombay chyba Ci sie cos pomyliło z GMO hybrydę kupisz normalnie w naszym kraju ma wieksze zapotrzebowanie na nawóz co przekłada się na lepsze wyniki w plonie

Prosze bardzo oficjalina strona producenta

http://www.saaten-union.pl/odmiany/ozim … eszancowe/

24

Odp: Moja Pszenica

blazej1694 napisał/a:

Ostatnio był artykuł w Tygodniku rolniczym i pisali tam że materiał siewny był w tym roku tak zły jak nigdy indziej. Ziarno miało słabą siłę kiełkowania piszą że na 50 ziaren tylko 9 zkiełkowało. Do tego dużo materiału siewnego było już porośnięte. I za co tu płacić te grubo ponad 2000 zł/t.

ja wszystkich ziaren sprawdzam silę kiełkowania i to z centrali miało ok 93% a swoja pszenica 87% a pszenżyto 80%

Rolnik z powołania:-)

25

Odp: Moja Pszenica

Bombay ale wypaliłeś z tą grożbą karalną dot.hybrydy

26 Ostatnio edytowany przez Bombay (2011-10-26 20:54:59)

Odp: Moja Pszenica

chodziło mi o siew hybrydy po raz drugi z nasion zebranych na swoim polu, tego juz nie wolno robic.
przpraszam ze wprowadzilem w blad. po prostu przeoczylem jedno slowo i wyszlo cos innego niz mialem na mysli.


no i znalazlem
Odstępstwo rolne ma zastosowanie do odmian pszenicy zwyczajnej, żyta, jęczmienia, pszenżyta, owsa, kukurydzy, rzepaku ozimego oraz ziemniaka. Nie dotyczy natomiast odmian mieszańcowych i odmian syntetycznych, czyli powstałych ze swobodnego krzyżowania się linii gatunków obcopylnych, takie nasiona rolnicy muszą kupować w stopniu kwalifikatu. Odstępstwo rolne nie dotyczy odmian chronionych innych gatunków niż wymienione. Oznacza to, że wysiewanie nasion z własnej produkcji takich gatunków jest niedozwolone.


a to wszystko znajdziecie na stronie agencji nasiennej tongue

27 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2011-10-26 22:43:42)

Odp: Moja Pszenica

ja tam jakimś specjalisą nie jestem, wydaje mi się że mieszaniec czy hybryda siana drugi raz nie jest już tym czymś. nie jest takie plenne, nie krzewi się tak wspaniale i pewnie coś jeszcze a jeśli nie robi tego co jest charakterystyczne dla danej odmiany/gatunku to nie jest tym czymś.
to jest "jakieś" żyto A JAKIEŚ SOBIE MOGĘ SIAĆ.......
A  TO JEST WĄTEK O PSZENICY........

28

Odp: Moja Pszenica

Krzysiek nie złość się nie będziemy robić na każde zboże osobnego wątku

29

Odp: Moja Pszenica

ale o życie już jest

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

30

Odp: Moja Pszenica

Popryskaliście już całość pszenicy ?? mi zostało 3 ha która była siana najpóźniej ale pogoda nie rozpieszcza, a za kilka dni listopad i zaczną się niskie temperatury sad

gg 5118068

31

Odp: Moja Pszenica

Ja też sie od kilku dni czaję dokończyć opryski - wszystko wskazuje na piątek-sobotę.
Nie pamiętam w którym to roku było dokładnie, ale pamiętam, że robiłem zabiegi 11 listopada.

32

Odp: Moja Pszenica

Popryskaliście już całość pszenicy ?? mi zostało 3 ha która była siana najpóźniej ale pogoda nie rozpieszcza,

Moja dopiero szpilkuje a chcę prysnąć gleanem więć trochę za wcześnie

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

33

Odp: Moja Pszenica

Piotrfire napisał/a:

Popryskaliście już całość pszenicy ?? mi zostało 3 ha która była siana najpóźniej ale pogoda nie rozpieszcza,

Moja dopiero szpilkuje a chcę prysnąć gleanem więć trochę za wcześnie

Dlaczego nie pryskałeś zaraz po siewie? Na pewno było cieplej

Rolnik z powołania:-)

34

Odp: Moja Pszenica

W przypadku gleanu nie ma to aż takiego znaczenia

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

35

Odp: Moja Pszenica

mi zostało jeszcze 5 ha i tez gdzieś tak myślę że jutro  może się uda smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

36

Odp: Moja Pszenica

znacie dobry środek na jednoliścienne w pszenicy? moja pszenica miejscami nie wschodzi jeszcze, w innych szpilkuje a gdzie indziej ma po 2-3 liście... dobrze by było opryskać jeszcze na jesieni...

Odp: Moja Pszenica

No jest ich trochę. Może expert met. Na miotłę oczywiście. Dość tanio wychodzi, ale trzeba pamiętać o jednym. Skuteczność takich środków zależy od zimy. Jak będzie "dziurawa" to miotła może przeżyć i trzeba będzie poprawiać.

38

Odp: Moja Pszenica

a co jeszcze byś proponował... muszę poczytać i wybrać coś:p

39

Odp: Moja Pszenica

Atribut zwalczy ci miotłę stokłosę i osłabi perz

Rolnik z powołania:-)

40

Odp: Moja Pszenica

Chłopaki pryska ktoś profilaktycznie na grzyba widzę u nas co u niektórych już pierwsze obiawy