41

Odp: Zegary w 514

no jak pojade na szrot to zapytam tylko do jakiego kombajnu i jaki

42

Odp: Zegary w 514

no jak pojadę::walka:angel: na szrot to zapytam tylko do jakiego kombajnu i jaki

43

Odp: Zegary w 514

chodzi mi o byle jaki licznik hektarów   najlepiej jak by był kompletny  smile  posiadam classa dominatora 108 i niestety w mojej podstawowej wersji nie było licznika :|a przydał by sie bo świadcze troche usług smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

44

Odp: Zegary w 514

to najlepiej sciagnij z internetu jakies zdjecie i dowiedz sie co jest do tego potrzebne linka czy kable czy cos innego to sie rozejrze

45

Odp: Zegary w 514

z tego co wiem to jest czujnik przy gardzieli  zakladany i to jest na kable  gdy się opuści heder dajmy nato na 20cm nad ziemią zaczyna liczyc a jak wyżej  jest heder to nie liczy oczywiście  ysokośc można regulowac smile  ale obojetnie jaki licznik byle by spełniał swoją funkcje ")

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

46 Ostatnio edytowany przez Andrew (2010-01-03 20:02:48)

Odp: Zegary w 514

Powiem tak aby założyć licznik hektarów np. od Fortschritta E 516 B (bo takiego posiadam) potrzebne by było do tego:

1. Licznik (wbudowany jest w konsole)
2. Komputer (tzn. ten układ co jest odpowiedzialny za obroty, i alarm w razie awarii)
3. Czujnik znajduje się przy tylnym kole.
4. Czujnik przy gardzieli
5. Jakieś kabelki do podłączenia.
6. Schemat elektryczny tego kombajnu (bo bez niego to nie da rady)
7. Tabele do przeliczania (szerokość hedera do wskazań licznika).

I jak to byśmy mieli, to i tak dopiero pół problemu. Pierwszy to taki że średnica koła z tyłu musiała by się zgadzać z tą z E 516 B, czyli 12.5-20 lub 16-20, dlaczego tak bo wiadomo inna średnica inna ilość impulsów. Następnie różnica w szerokości hedera według tabeli w moim kombajnie jest podział na heder 22 ft (6,7 metra) i 25 ft (7,6 metra), w tym wypadku trzeba by było po prostu przeliczyć szerokość twojego hedera do tabeli np. dla szerokości 4,2 czy 5 metrów. Mniej więcej byłoby wszystko .

Także sprawa nie wydaje się prosta. Może było by prościej z jakiegoś nowszego kombajnu, gdzie są liczniki elektroniczne i wszystkie dane wprowadza przed koszeniem. No ale z drugiej strony to te nowsze nie stoją na szrocie. Ja na twoim miejscu szukałbym od Claasa bo może nie trzeba by było tyle kombinować (choć tego też nie wiadomo), lub jakiś nowy uniwersalny, no ale to już się robią koszty. Może w innych kombajnach jest to prościej rozwiązane. hmm

47

Odp: Zegary w 514

najlepiej by było  żeby to był licznik od classa bo tam było  możliwośc przestawiania szerokości hedera    było to podłączone pod  prędkościomiez i ten czujnik od podajnika a ża prędkosciomiesz w standardzie i czujnik od podajnika sa 2  więc do wyboru  tylko  licznika hektarów brak   w tym własnie jest fajnie ze niemcy se upraszczali a nie utradniali sprawe ze wszystkim i robili stosunkowo  znormalizowane wszystko

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

48

Odp: Zegary w 514

jaki masz licznik u siebie czy cyfrowy i czy do niego można to podłączyć .gościu ma ze 100 kombajnów na placu i z 2 razy tyle w częściach ale zobaczy jak zejdzie śnieg i mróz bo coś może miec a co do ceny to poda jak beldze miał części

49

Odp: Zegary w 514

jaki masz licznik u siebie czy cyfrowy i czy do niego można to podłączyć .gościu ma ze 100 kombajnów na placu i z 2 razy tyle w częściach ale zobaczy jak zejdzie śnieg i mróz bo coś może miec a co do ceny to poda jak beldze miał części

50

Odp: Zegary w 514

licznika nie mam  ale montowali w nich cyfrowe

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

51

Odp: Zegary w 514

Witam Wszystkich. Podepnę się pod ten wątek. Mam pytanie, czy ktoś posiada w swoim E 514 taki zegar do prędkości?
http://www.fothost.pl/thumb/10/02/thumb_fac6f7a3.jpg
U mnie jest wszystko,ale kiedyś ktoś wymieniał skrzynie i chyba nie założył czujnika i tarczy :gun: a chciałbym to skompletować żeby działało smile
Działa on w taki sposób, że czujnik indukcyjny odbiera impulsy z obracającej się z półosią tarczy (zdjęcie poniżej-zapożyczone z naszego forum)
http://www.fothost.pl/thumb/10/02/thumb_20a322d8.jpg
I pytanie numer 2: Jaka powinna być średnica czujnika, bo pytałem w Postolicach i są dwa rodzaje i czy ktoś ma na sprzedaż taką tarcze, bo nigdzie nie mogę jej dostać lub ma możliwość podania jej dokładnych wymiarów tj.średnice, średnice otworów, odległość otworów od środka tarczy, odległość między otworami itp.

52

Odp: Zegary w 514

Przemo ja mam taki zegar i czujnik do niego jest wkręcony w korpus skrzyni ,znajduje się on na dole od strony koła(prawego). Jak kupiłem kombajn to u mnie też nie działał bo były urwane kable (trzy). Masz racje są dwa rodzaje tych czujników (różna średnica) .A jeżeli chodzi o to dolne zdjęcie to na forum zastanawialiśmy się do czego  służy to urządzenie .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

53

Odp: Zegary w 514

Przemo a pytałeś się w jakiej cenie są takie czujniki w Postolicach?

54

Odp: Zegary w 514

Andrew nie pamiętam dokładnie, bo to było dawno, jeden kosztował chyba 80zł a drugi coś mi się kojarzy 120zł ale nie jestem pewien.
Ojanusz jak możesz to zrób zdjęcie skrzyni z tym czujnikiem, bo nie wiem gdzie on może być wkręcony. A na drugim zdjęciu to urządzenie to na pewno służy do pomiaru albo prędkości albo liczy obroty, ja myślałem,że to do pomiaru prędkości i po kolorze wygląda mi na oryginał od fortschritta.

55

Odp: Zegary w 514

no to czujnik indukcyjny ruchu na a;egro jak dobierzesz to 80 -100 pln

56

Odp: Zegary w 514

Wiem że są dostępne w sklepach, tak tylko z ciekawości pytam ile taki czujnik kosztuje w sklepie z częściami do maszyn rolniczych smile . Joker no i jak dałeś radę podłączyć ten czujnik strat?

57

Odp: Zegary w 514

nie czekam na schemat a jak sie nie da torzeba bedze jakis uzywany znalezc

58 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2010-01-12 21:03:29)

Odp: Zegary w 514

Panowie, zapraszam do działu "Allegro i inne", do wątków o regeneracji wtryskiwaczy i sprzedaży wkładu filtra oleju przeze mnie na aukcje WOŚP. I tak, każdy z Was będzie to przerabiał, więc warto wspomóc tym orkiestrę...

Wkład filtra oleju na Aukcji WOŚP Na Allegro - http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php … 878#p27878

Regeneracja wtryskiwaczy na Aukcji WOŚP na Allegro - http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php … 879#p27879

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

59

Odp: Zegary w 514

http://www.bankfotek.pl/view/502286 to strona z katalogu na temat czujnika ,zdjęcie  jutro spróbuję zrobić.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

60

Odp: Zegary w 514

Dzięki smile no i oczywiście za dobre chęci i pomoc + no i :beer:
Czekam na zdjęcie smile