41

Odp: Który lepszy B 200 czy PHX?

Tak Scorpion pola mam równe.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

Odp: Który lepszy B 200 czy PHX?

A czym łatwiej zawrócić? phx czy forszem? czy na lekką ziemie phx się nadaje czy lepiej b200 bo lzejszy?

43

Odp: Który lepszy B 200 czy PHX?

Tylko i wyłącznie PHX 


Mareczku dostaleś może moja instrukcje od PHX

44

Odp: Który lepszy B 200 czy PHX?

Panowie doiłem krowy i myślałem (a przynajmniej udawałem że myślę ) , i doszedłem do wniosku że jednak to trzymanie pługa na podnośniku ma swoje zalety np :orałem pole gdzie na jednym końcu piach a na drugim glina i do tego sucho , jak ustawiłem na górce to na dołku skrobnął po wierzchu , jak ustawiłem na dołku to na górce zaorane na tamten świat jak mawia mój sąsiad na orke powyżej 15 cm , a gdybym orał takim phx to głębokośc orki korygowałbym na bieżąco .Kurcze nie mam gdzie zobaczyć a tym bardziej pożyczyć phx żeby spróbować jak tym cudem sie orze , szlak by traił takie rolnicze zadupie.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

45

Odp: Który lepszy B 200 czy PHX?

Paweł u mnie nie jest lepiej bo najwięcej co mają to 4 skiby zawieszane do NH a co do trzymania na podnośniku to ja ciągle tak trzymam bo kółko mam u samej góry i na samym tyle pługa a bez niego też bym orał.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

46 Ostatnio edytowany przez MAREKPE (2011-12-18 22:46:14)

Odp: Który lepszy B 200 czy PHX?

Żeby nie orać na tamten świat od obu cięgieł dałem łańcuchy i po rozoraniu składów ustalam głębokość i zapinam łańcuchy w miejsce gdzie normalnie idzie tzw łącznik centralny i wtedy już nie myślę o ustawianiu głębokości tylko radyjko, browarek i obserwacje przyrody big_smile
Jutro mogę zrobić fotki i pokazać jak to działa.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

47 Ostatnio edytowany przez pawelg (2011-12-18 23:46:25)

Odp: Który lepszy B 200 czy PHX?

Tylne koło ustawia sie pokrętłem czy tez hydrauliką ? Marek też tak robię radyjko, obserwacja przyrody , tylko browarka nie bo pola ma po 20 kilometrów od domu a trza jakos wrócic na noc do kobity.No i prostoliniowość bruzdy po browarze może zostać poważnie zachwiana , przynajmniej w moim przypadku.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

48

Odp: Który lepszy B 200 czy PHX?

W sumie to trzymanie częściowo na podnośniku ma ten plus że dociąża ciągnik. Z kółkiem z przodu pługa już tak nie będzie.

49

Odp: Który lepszy B 200 czy PHX?

No fakt , przy tej masie pługa i oporach ziemi dociążenie tylnej osi będzie całkiem spore , a tego nie wziąłem pod uwagę , to kolejny plus na korzyść phx.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

50

Odp: Który lepszy B 200 czy PHX?

Byłem kiedyś oglądać obrotówkę, i powiem tak, że to co się widzi na You Tube w żaden sposób nie odwzorowuje masy i wielkości tego pługa. Dostałem szoku jak zobaczyłem jakie to potężne jest.

51

Odp: Który lepszy B 200 czy PHX?

Przypomniało mi się że jak pierwszy raz podpiąłem forsza do piątki rabe werka to tato się bał że jak go będę obracał to może traktor obalić smile

52

Odp: Który lepszy B 200 czy PHX?

Szczególnie jak pług długi i zabiera jeszcze za koło,i się stoi gdzieś z dobrego ukosa. wink
http://allegro.pl/plug-phx-dobra-cena-i1993277084.html tu jest taki i nawet z przedpłużkami, cena też nie taka straszna.

53

Odp: Który lepszy B 200 czy PHX?

Ladny i dobra cena.

Daje Forsz 5skib + przedpłużki?

54

Odp: Który lepszy B 200 czy PHX?

poulm napisał/a:

Daje Forsz 5skib + przedpłużki?

Nie ma szans

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

55

Odp: Który lepszy B 200 czy PHX?

To już pewna informacja:
3 pługi PHX (1 szt 6x35, 2 szt 5x35) do zabrania za złotówkę/kg. szóstkę reguluje się śrubą a piątki są przerobione na siłowniki hydrauliczne. Do tego jeszcze pług PH1-542 czteroskibowa obrotówka na zabezpieczeniach pneumatycznych w cenie ok 4000

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

56 Ostatnio edytowany przez Karol323 (2013-05-30 15:01:22)

Odp: Który lepszy B 200 czy PHX?

A jak z transportem Marku ? I w jakim stanie Lemiesze odkładnice itp ?

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

57

Odp: Który lepszy B 200 czy PHX?

Spora laweta i wio, a sprzęt jak to sprzęt, używany, ale póki co jest w czym wybierać.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

58

Odp: Który lepszy B 200 czy PHX?

Najgorzej z tą lawetą... Ajj muszę z tatą pogadać :]

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

59

Odp: Który lepszy B 200 czy PHX?

Karol323 napisał/a:

Najgorzej z tą lawetą... Ajj muszę z tatą pogadać :]

Jaki problem??? Wypożyczalnia cena 60-80zł za 24h.

60 Ostatnio edytowany przez zorak (2013-05-30 19:23:21)

Odp: Który lepszy B 200 czy PHX?

Marku na jakim zabezpieczeniu są te 5 i ile taka piątka waży ? gdzieś było na forum o wadze ale nie mogę znaleźć. A i jeszcze czy mają ścinacze czy przedpłużki ?

gg 5118068