61

Odp: Amazon

ja nie robiłem tego w jednym ..  tylko w 3 sztukach ...    innych  (nie moich)  pokrywy z boku  nie trzeba odkręcac .. ona jest po to by można było pozakładac zębatki na wałki i powbijac zabezpieczenia kołkowe .. 

co do innego sposobu  hmm  grzanie palnikiem  można spróbowac ..   może pójdzie ... ale najprędzej szlifierka  i  naciąc tulejkę by się rozszeżyła na wałku . i wtedy zejdzie ...  za poproszeniem  młotka

a co już sciągłeś mieszadła ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

62

Odp: Amazon

ja robiłem 2 razy. Wybić kołki i albo rozcinać ( szybkie rozwiązanie ale mamy kolejny wydatek)
albo opalarka (palnik) i grzać. Do wlewania oleju masz korek z tyłu przekładni.
W tej zimy robiłem łożyska. Rozebrałem ta przekładnię i przerobiłem ten korek zaspawałem go  zrobiłem nowy otwór do nalewania z przodu ( tam gdzie wchodzi wałek WOM) i korek do spuszczania oleju w dnie bo go nie było.
Generalnie miałem problem ze zdjęciem tzw nagarniaczy ( ja to tak nazywam) cudaki w skrzy kręcą się z tarczą.  Trzeba je wyjąc do góry by wyjąć przekładnie. nie chciały iśc. Wiertaką zrobiłem otwór w  nagarniaczu od góry ( w skrzyni ) i przyspawałem nakrętkę ,  wkręcając śrubę wypychałem nagarniacz

Pamiętajcie o smarowaniu przegubów od ciengieł sterujacych zaswuwami. Ja bie posmarowałem i mam robotę , po każdym myciu  wd40.

63

Odp: Amazon

Mieszadła prawie wyjęte. W poniedziałek dalsze działania bo dzisiaj wypadły inne sprawy a jutro wyjazd. A tak wogóle to jak sie wymienia talerze na inne/inna szerokosc wysiewu to jak to sie prawidłowo robi?(przyjmijmy że wszystko schodzi jak po maśle wink )Trzeba wyjmować przekładnie/skrzynie czy jest tam tyle miejsca że się zmieszczą?

64

Odp: Amazon

wyjmij to tylko 2 śruby.
ja dorobiłem trzecia z tyłu nie wiem czy dobrze
A jak wymieniasz talerze o kup oryginalne.  Ja nie moglem dostac kupiłem polskie i staczałem...
teraz są na allegro, nie warto kombinować. Mam polskie talerze i łopatki nie jestem zadowolony.

65

Odp: Amazon

a co słabo ci rzuca ??  czy co ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

66 Ostatnio edytowany przez przemo (2012-02-25 14:21:07)

Odp: Amazon

Nie, pytam z ciekawosci, bo słyszałem że na 24m trzeba zmienić talerze z łopatkami i jestem ciekawy czy jest to szybka zmiana czy nie...

67

Odp: Amazon

przemo jak nie możesz ruszyć talerza a chcesz zwiększyć rozrzut to wystarczy zrobić dłuższe łapki z kwasówki.

68

Odp: Amazon

Kupując amazonke 1500l. 18m dostałem dotatkowo dwie pary talerzy na 24 i 36m, sprawdze jakiej są długości łopatki i kąt ustawienia .
Co do wymiany talerzy w tym modelu to odkręca się nakrętkę i talerz schodzi.

69

Odp: Amazon

tak ale w tych  mniejszych  jest troszke pogmatfane ... 

ale model ZAF  na 15 metrów spokojnie  da ...  na 18 było by gorzej pewnie ale jak by go dobrze ustawił to i tam by podał .. .

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

70

Odp: Amazon

Sąsiad siał kiedyś zaf-em 600 zrobionym rzekomo na 18 m.a że miał ścieźki na 18 m. to idealnie po 3m. miedzy ścieżkami miał niedosiane,kombinował póżniej sam z łopatkami i kątami ale nic to nie dało.

71

Odp: Amazon

600 litrow ma mniejsze talerze.Z kolei jak masz talerze i lopatki na 24 m i wiecej,to na 18 tez nierowno wysieje.

72

Odp: Amazon

https://spplthumb.blob.core.windows.net … 351277.jpg

koledzy ostatnio kupilem taki rozsiewacz modelowo chyba zaf 400 i potrzebuje dorobic tulejki miedzy tymi lapkami ktore sa w koszu wewnatrz a koszem bo maja  bicie i nie wiem jak sie do tego zabrac... niby nad talerzem rozsiewacza sa takie kolki ktore mozna by bylo wybic ale nie wiem czy to dobry trop. no i przy okazji jak bym mogl prosic jakas tabele wysiewu albo jakies lopatki troche dluzsze aby dalej sial bo oryginalnie rozsiewa ponoc do ok 12m...

73

Odp: Amazon

http://olx.pl/oferta/rozsiewacz-nawozu- … fuJ3t.html

witam mam zamiar kupic taki rozsiewacz do nawozu ? cos ktos takim robil?

74

Odp: Amazon

nie polecam polskiego rzemiosła bo blacha słaba ,nie równo sieją ,przekładnie słabe.

75

Odp: Amazon

Przems91 napisał/a:

https://spplthumb.blob.core.windows.net … 351277.jpg

koledzy ostatnio kupilem taki rozsiewacz modelowo chyba zaf 400 i potrzebuje dorobic tulejki miedzy tymi lapkami ktore sa w koszu wewnatrz a koszem bo maja  bicie i nie wiem jak sie do tego zabrac... niby nad talerzem rozsiewacza sa takie kolki ktore mozna by bylo wybic ale nie wiem czy to dobry trop. no i przy okazji jak bym mogl prosic jakas tabele wysiewu albo jakies lopatki troche dluzsze aby dalej sial bo oryginalnie rozsiewa ponoc do ok 12m...

WYBIĆ KOŁKI to jedno a zdemontować i złożyć to drugie - ogólnie palnik i tokarz wskazane wiem bo zrobiiłem kilka takich

76

Odp: Amazon

tomek1974 napisał/a:

nie polecam polskiego rzemiosła bo blacha słaba ,nie równo sieją ,przekładnie słabe.

dzieki za opinie jest przydatna i pomocna , wiec co bys polecil za okolo 2500 zl  w  okolicy serocka ,mazowieckie

77

Odp: Amazon

http://olx.pl/oferta/przetrzasarka-fell … a55fdb099c

a co powiecie o tym rosiewaczu khuna 600l

78

Odp: Amazon

kuhn ogólnie chwalony widziałem u kolegi  1200 z hydrauliką 3500

79

Odp: Amazon

Przems91 napisał/a:

https://spplthumb.blob.core.windows.net … 351277.jpg

koledzy ostatnio kupilem taki rozsiewacz modelowo chyba zaf 400 i potrzebuje dorobic tulejki miedzy tymi lapkami ktore sa w koszu wewnatrz a koszem bo maja  bicie i nie wiem jak sie do tego zabrac... niby nad talerzem rozsiewacza sa takie kolki ktore mozna by bylo wybic ale nie wiem czy to dobry trop. no i przy okazji jak bym mogl prosic jakas tabele wysiewu albo jakies lopatki troche dluzsze aby dalej sial bo oryginalnie rozsiewa ponoc do ok 12m...

model zae 400 na tych łopatkach max 12m zadzwoń na 606 637 392 dam ci namiary na nowe do 15m i tabele rozsiewu do tych rozsiewaczy

80

Odp: Amazon

kuhna mam takiego podobnego, u nas w sumie są 2sztuki takie i ładnie sieją i proste są.  Blacha nie gnije i cicho chodzi. Po 800kg wchodzi.