21

Odp: E-512 Reaktywacja

Klucze to trzeba w bizonie wozić, a nie w takiej maszynie jak forszaj smile

22 Ostatnio edytowany przez 14K (2011-12-24 20:39:10)

Odp: E-512 Reaktywacja

grzegorz89 co do drutu na hederze. Gdy jade pod gore i teren jest nie rowny potrafi zlapac ziemie, po co mam co chwile sie stresować czy szoruje po ziemi jak dwa czujniki i sensor można dać. Kazde zetkniecie z ziemia jest sygnalizowane.

Edit: zapomniałem o opcji edytuj, myślałem, że doda post do poprzedniego.

23

Odp: E-512 Reaktywacja

to z tym masz rację ja u siebie to czuję z reguły po kombajnie że sie wiesza na hederze.

24

Odp: E-512 Reaktywacja

Ale w tedy jest już za pózno i heder jest cały w ziemi tongue W moich okolicach trochę górek jest także czujniki to przydatny gadżet big_smile

25

Odp: E-512 Reaktywacja

ja swój kombajn przyprowadziłem z niemieckiej firmy i był już po reaktywacji :komputer tz. czujniki gubienia ziarna ,heder 5m ,sieczkarnia classa ,stan był idealny
ale co roku trzeba dołożyć min1000zł jak nie bagnety to łancuchy to pasy to noże , cepy , ole
e znam takich co się tym za bardzo nie przejmują i koszą niby koszą więcej stoją......
forsze nie są niezawodne i czasami trzeba się pod niego położyć ,nawet po to żeby dmuchnąć sąsiadke ?
http://imageshack.us/photo/my-images/81 … 0313x.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/24 … 0317c.jpg/

26

Odp: E-512 Reaktywacja

Znajomy kupił rocznego klasa i terz dokłada ale 5-razy a czasem więcej .

27

Odp: E-512 Reaktywacja

A kto bogatemu zabroni?

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

28

Odp: E-512 Reaktywacja

Tomala napisał/a:

Znajomy kupił rocznego klasa i terz dokłada ale 5-razy a czasem więcej .

to albo tak urzytkuje ten kombajn albo  nie ma co robic z kasą ...

ja w tym roku  dołożyłem  400zł   w tym  większośc kasy to cena oleju do silnika ...
no i w sezonie  w sumie na koniec wymieniłem  pompe wodną to koszt prawie 400zł  więc stosunkowo nie dużo ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

29

Odp: E-512 Reaktywacja

14K  możesz rozwinąc temat z tymi czujnikmi i sensorem jak to wygląda

30

Odp: E-512 Reaktywacja

pod hederem montujesz dwa slizgi po prawo i lewo gdy slizg idzie po ziemi sygnalizowane jest do kabiny i sa rozne sposoby wykonania tego , gdy bedzie wiosna gdy bede to robil wstawie relacje z prac

31

Odp: E-512 Reaktywacja

Możesz wstawić czujnik np wciśnięcia pedału hamulca. ziemia naciśnie ślizg,a ten wciśnie czujnik, sygnał kabelkiem do kontrolki i sygnału . I na każdej stronie coś takiego, każda strona swoją kontrolkę w widocznym miejscu i wspólny sygnał dźwiękowy. smile

32 Ostatnio edytowany przez Pietia (2011-12-27 12:17:24)

Odp: E-512 Reaktywacja

Nie głupie rozwiązanie macie po + za inwencję twórczą

33 Ostatnio edytowany przez 14K (2011-12-28 14:12:17)

Odp: E-512 Reaktywacja

Też dobry pomysł, trzeba coś pokombinować...

34

Odp: E-512 Reaktywacja

lepiej dwa zegary i  dwa czujniki paliwa ze zbiornika i wtedy będzie na skali pokazywało jak nisko jest opuszczony cheder

35

Odp: E-512 Reaktywacja

Koseś ty masz łeb nie dla wszy - przecież wystarczy założyć  od poloneza tam pokazuje poziom(w tym przypadku wysokość) i niezależnie włącza się rezerwa czyli można podłączyć kontrolki sygnał czy co kto sobie życzy - nawet elektryzator, bo widziałem w żniwa takie rzeczy, że przydałby się na prawdę mocny. Zegary do tego zaadoptować z żukensa czy tarpana i cała instalacja to koszt kilkudziesięciu piw wypitych z różnej maści złomiarzami.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

36

Odp: E-512 Reaktywacja

Też można.

37

Odp: E-512 Reaktywacja

MAREKPE napisał/a:

... włącza się rezerwa czyli można podłączyć kontrolki sygnał czy co kto sobie życzy - nawet elektryzator, bo widziałem w żniwa takie rzeczy, że przydałby się na prawdę mocny. Zegary do tego zaadoptować z żukensa czy tarpana i cała instalacja to koszt kilkudziesięciu piw wypitych z różnej maści złomiarzami.

lol

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

38 Ostatnio edytowany przez 14K (2011-12-28 14:12:58)

Odp: E-512 Reaktywacja

Te czujniki od poziomu stanu paliwa są za słabe i dużo nie wytrzymają...

39

Odp: E-512 Reaktywacja

skoro jesteś eliktrykiem w serwisie classa to zdradź jak to jest w tych  kombajnach ,na jakiej zas dzie to działa ,jaki jest tam potencjometr a morze do czego podobny?

40

Odp: E-512 Reaktywacja

Jak zrobie to wam pokarze, na dzień dzisiejszy nic więcej wam nie powiem big_smile Nie jestem tu od przechwalania, w zimę się odpoczywa a nie ... tongue